Erkeklerin Pişirmeyi En Sevdiği 5 Yiyecek

Buradasınız

Sev 28 Ekim 2020

Son dönemde iş ve özel hayatta yaşanan birçok farklılaşma, hızla artan günlük tempo, ev içerisinde kadın-erkek arasında iş bölümünün dengelenmesi gibi birçok değişim, erkeklerin daha fazla mutfağa girmesine, yemek pişirmesine ve bu konuya olan ilgisinin artmasına neden oldu. Gün geçmiyor ki dijital platformlarda ya da televizyonlarda yeni bir erkek şefe rastlamayalım. Erkeklerin bu alana ilgisi arttıkça zamanla ustalıkları da çoğaldı ve özellikle bazı yemek türlerinde bir adım öne çıkmaya başladılar. İşte erkeklerin pişirmeyi daha çok sevdikleri yiyecekler…

Mangal ilk sırada geliyor

Genelde erkeklerin yemek pişirmesi denilince ilk sırada mangal ve barbekü geliyor. Mangal başında adeta kendinden geçen ve küçük yaşlarından itibaren ustalıklarını geliştirerek bu işi sürdüren erkekler, özellikle hafta sonu buluşmalarında ustalıklarını sergiliyorlar. Pişirmede olduğu kadar et ya da tavuğu hazırlamada da büyük bir hüner sergileyen şeflerimiz, mangal başında harikalar yaratıyorlar.

Bir İtalyan kadar makarna ustası

Erkeklerin pişirmeyi en çok sevdikleri yiyeceklerden biri de makarna. Çok farklı türlerde ve soslarla makarnalar hazırlayan erkekler, özel olarak kurulan sofralarda aranan şefler haline de gelebiliyor. Gençlik yıllarında öğrenci evlerinde makarna pişirilmesi ile başlayan bu yolculukta bazı erkekler özel kurslara da giderek eğitim alabiliyor ve hünerlerini geliştirebiliyorlar.

Pizza vazgeçilmez

Erkeklerin ustalıklarını geliştirdikleri bir diğer yiyecek türü de pizza. Türk damak zevkine de yakın olan tatlar içeren pizza için farklı denemeler yapan birçok erkek, bunun için özel olarak tasarlanmış fırınlar ve kesme aletleri bile kullanıyor. Pizzanın sadece yapımı değil, servisinde de özel uygulamalar yapıyorlar.

Kahvaltılar onlardan sorulur

İster çocuklu bir aile babası olsun ister tek başına yaşayan bekar bir erkek olsun erkek için hafta sonu kahvaltıları her zaman özeldir. Bunun için çok farklı tatlar deneyen ve kendisini sürekli olarak geliştiren erkekler, sofraya yepyeni lezzetler taşıyorlar. Yumurta, peynir, ekmek, sucuk gibi farklı tatlarla birbirinden lezzetli sunumlar yapıyorlar. 

Yeni tarifler denemeyi severler

Genel bir algı olarak mutfaktan uzak durması ve yemek yapımı konusuna hiç girmemesi gereken erkekler, bu itibarlarını kırmak için zaman zaman yeni tatlar denemeyi de çok severler. Dünya mutfaklarından öğrendikleri yeni lezzetleri, kültürel olarak gelen pişirme ve hazırlama yöntemleri ile birleştirerek ortaya nefis tatlar çıkarabilirler.

Bir erkeğin mutfakta olması ve yemek yapması çok eğlenceli, rahatlatıcı ve bir yandan da doyurucu bir etkinlik olsa da ev kazalarının büyük bir bölümünün de mutfakta meydana geldiğini unutmamak gerekiyor. Bunun için başınıza gelebilecek her türlü kazayı göz önüne alarak QNB Sigorta’nın sunduğu Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası yaptırabilirisiniz. Hem kendinizi ve sevdiklerinizi olası kaza durumlarına karşı koruma altına alabilir hem de ücretsiz kombi, klima, araç bakımı gibi aile destek hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.