Erkeklerin Mutlaka Dikkate Alması Gereken 5 Stil Önerisi

Buradasınız

Sev 22 Kasım 2019

Kadın modası, göz açıp kapayıncaya dek değişse de erkek modası için aynı şeyi söylemek oldukça güç. Hatta erkekler için iyi bir stile sahip olmanın yolu, birkaç altın kuraldan geçiyor desek pek de yanlış olmaz. Eğer siz de erkek stilinin değişmeyen kurallarını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. İşte bir erkeğin hayatının her noktasında uygulaması gereken stil önerileri...

 

1. Seçtiğiniz ürünlerin kalitesine dikkat edin

Seçtiğiniz ürünlerin fiyatına değil, kalitesine odaklanın! Birçok erkek için olmazsa olmaz parçalardan biri de tişörtler. Her gün giydiğiniz tişörtlerin kumaş kalitesi, düşündüğünüzden çok daha önemli. Baskıları yıpranmış ve rengi solmuş bir tişört hem sizi bakımsız gösterir hem de kombininizdeki diğer parçaların cazibesini yitirmesine neden olur. Doğru bir tarz yakalamak için satın aldığınız ürünlerin kalitesine özen göstermeyi unutmayın!

 

2. Vücudunuza uygun pantolon kesimini bulun

Günümüzde erkek reyonlarında da birçok farklı pantolon modeli ve kesimi bulunuyor. Vücut tipinize en uygun pantolonu seçmek için yapmanız gereken tek şey hepsini tek tek denemek! Her sezon olduğu gibi bu sezon da vitrinleri domine eden bol yırtıklı, desenli ve eskitmeli pantolonlardan kaçının. Doğru bir pantolon kesimi için dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise paça boyu! Satın aldığınız her pantolonun doğru bir paça boyuna sahip olduğuna emin olmalısınız. Eğer fazla uzun olduğunu düşünüyorsanız terziye gitme vakti gelmiş demektir!

 

3. Takım elbise bedeninize karar verirken dikkatli olun

Takım elbise bedenleri, her sezon olduğu gibi bu sezon da erkeklerin en büyük problemi olmaya devam ediyor. Vücudunuza tam oturan bir takım elbise bulmak imkansız gibi gözükse de terziler bugünler için var! Siz ceketinizin etek boyuna ve omuz ölçülerine dikkat edin yeter; gerisini terzinin ellerine bırakabilir, karizmatik bir görüntünün tadını çıkarabilirsiniz.

 

4. Basit kombinlerden korkmayın

Erkek stilinin değişmeyen kurallarından biri de “basic giyim” olarak adlandırdığımız basit kombinlerdir. Bedeninize uygun beyaz bir tişörtü yine bedeninize uygun, düz bir pantolonla kombinlemek sizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmaz! Restoranlardan barlara, her yerde tercih edebileceğiniz bu tarz basit kombinler, çabasız şıklığın en önemli örneklerinden biri olmaya devam ediyor.

 

5. Saç ve sakallarınıza özen gösterin

Eksiksiz bir stilin en büyük tamamlayıcısı da bakımlı saçlar ve sakallardır. Birçok erkek, bu kuralı unutur ve kıyafetlerine gösterdiği önemi kuaförüne göstermez. Unutmayın ki ne kadar iyi giyinirseniz giyinin, bakımsız saç ve sakallar tüm havanızı yok edebilir! Bu nedenle tarzınıza uygun bir sakal kesimine sahip olmak ve her gün saçlarınızı şekillendirmek düşündüğünüzden çok daha önemli.

 

Kaynak:

https://www.sozcu.com.tr/hayatim/son-moda/erkekler-icin-stil-onerileri-2/

https://mag.morhipo.com/erkek-stiline-dair-9-ipucu/

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 16 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.