Erkeklerin İlk Buluşmada Yapmaması Gereken 8 Hareket

Buradasınız

Sev 08 Ekim 2020

İlk buluşmalar hem kadınlar hem de erkekler için oldukça zordur. Erkeklerin çoğu hata yapmadıklarını düşünse de biz yine de ilk buluşmadan önce aşağıdaki maddeleri okumanızı öneriyoruz. Çünkü erkeklere normal gelen bazı hareketler kadınlar için fazlasıyla itici olabiliyor.

Dakik olmamak

Genelde kadınlar bekletir şeklinde bir yaygın kanı söz konusudur. Ancak erkekler de dakik davranmayarak ilk buluşmanın çekiciliğine gölge düşürebilmektedir. Unutmayın, kadın ya da erkek, kimse bekletilmeyi sevmez. Özellikle de ilk buluşmada.

Abartılı giyinmek

İlk buluşmaya giderken takım elbiseler, şık kıyafetler giymenize gerek olmadığını bir kenara yazın. Özellikle de alışık olmadığınız, sizi rahatsız eden kıyafetlerden uzak durun. Unutmayın, sizi rahat hissettiren ve hareketlerinizi kolaylaştıran kıyafetler ilk buluşmayı daha kolay atlatmanızı sağlayacak.

Tercihlerine müdahale etmek

İlk buluşmada erkeklerin yaptığı en büyük hatalardan biri de buluşmayı baştan sona kendi tercihleri doğrultusunda yönetmeye çalışmak, partnerin ilk buluşmaya dair tercihlerine müdahale etmektir. Mümkün olduğunca önerilerinizi belirtin ancak partnerinizin tercihlerine müdahale etmeyin. 

Abartı cümleler kullanmak

İlk randevunun heyecanıyla yapılan bazı şirinlikler göz ardı edilebilir ama öz güvenin fazlası ve partneri etkileyemeye yönelik abartılı cümleler, buluşmanın can sıkıcı bir hal almasına neden olabilir. Erkeklerin sıkça düştüğü bu hatadan uzak durun. Kendiniz olun, abartılı cümlelerden kaçının.

Sürekli telefonu kontrol etmek

Dijital teknolojilerin gelişimi ile birlikte mobil cihazlar hayatımızın her anında. Ancak ilk buluşmada telefonu masadan uzak tutun. Gelen bildirimleri, mesajları, sosyal medya paylaşımlarını kontrol etmekten vazgeçin. Bu durumun ilk buluşma için itici bir faktör olduğunu unutmayın.

Eski sevgili ile ilgili konuşmak

Başta eski sevgili olmak üzere, birlikte olunan diğer kadınlar hakkında konuşmak kadınların itici bulduğu konuların başında geliyor. Unutmayın, kadınlar diğer kadınlar hakkında geçmişte yaşananları duymak, dinlemek istemezler. Özellikle de ilk buluşmada.

Anneden bahsetmek

Hem ilk buluşmada hem de sonraki buluşmalarda belki de uzak durulması gereken hareketlerin başında erkeklerin anneleri hakkında konuşması geliyor. Bu durumun anne bağımlısı, anneci erkek imajının doğmasına neden olduğu unutmayın.

Hesabı ödemesine izin vermek

Son yılların belki de en çok tartışılan konularından biri hesabı kimin ödemesi gerektiği. Tüm tartışmaları bir kenara bırakın. İlk randevuda hesabı erkek olarak siz ödeyin.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 13 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.