Ana içeriğe atla

Erkek

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Erkeklerin Bilmesi Gereken 6 Cilt Bakımı Tüyosu
Erkeklerin Bilmesi Gereken 6 Cilt Bakımı Tüyosu

iyihisset.com

13 Mar 2019

Sabah yataktan kalkıp işe gitmek için koşturmaya başladığınızda cildiniz için yapabildiğiniz tek şey yüzünüze soğuk su çarpmaksa, cilt bakımınızla ilgili ufak tüyolara ihtiyacınız var demektir. Merak etmeyin, vereceğimiz erkek cilt bakımı tüyoları sizi yormadan, çokça uğraştırmadan kısa yoldan amacınıza ulaştıracak.

Cilt Temizleyicisi Kullanın

Yüzünüze herhangi bir işlem yapmadan önce, ilk adımınız iyice temizlenmek ve kirden arınmak olsun. Hava kirliliği, araba egzozu, duman, çalışma alanlarının kirliliği gibi faktörler ciltteki gözeneklerin tıkanmasına sebep olur. Bu nedenle yüzünüzü neyle ve nasıl yıkadığınız önemli. Cildinizi kurutmayan, cilt tipinize uygun sabun veya yüz temizleyiciler tercih etmelisiniz.

Tıraş Bakımı

Erkek cilt bakımı hakkında konuşup jiletten söz etmemek olmaz. Jilet satın alırken ucuz ürünler almaktansa, cildinize zarar vermeyecek kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. Cildiniz tıraş sonrasında da tahrişe açık olacağından kolonya sürmek yerine nemlendirici sürmelisiniz. Ayrıca kullandığınız tıraş losyonunun alkolsüz olmasına da özen gösterin.

Güneş Kremi Kullanın

Yüzünüzde lekelenmelerin oluşmasını önlemek, göz çevresi kırışıklıklarını geciktirmek ve cilt kuruluğunun önüne geçmek için koruyucu güneş kremlerinden mutlaka her gün kullanın. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarından her mevsim korumanız gerektiğini unutmayın ve yüzünüze, boynunuza en az 30 faktörlü güneş kremlerinden sürerek cildinizi koruyabilirsiniz.

Ölü Hücrelerden Arındırın

Cildinizin temiz ve sağlıklı olmasını istiyorsanız, haftada bir kere maske uygulamanız gerekiyor. Kıl dönmesi, selülit, batık ve çatlak gibi sorunları gidermek için uygulanan bu yöntem ile ciltteki ölü derilerden de arınabilirsiniz. Erkek cilt bakımı için ideal olan bu uygulama sayesinde cildiniz, hem yenilenip gençleşecek hem de yumuşak bir doku kazanmış olacak.

Nemlendirin

Sakallarınızla mükemmel bir görünüm sergiliyor olabilirsiniz ama inanın ki onların varlığı yüzünüzün kuru kalması için yeterli bir sebep değil. Erkek cilt bakımı reyonlarındaki nemlendirici çeşitlerinden yararlanarak cildinizin hem yumuşak hem de dinç kalmasını sağlayabilirsiniz. Cilt bakımı, sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın parçası elbette ancak tek dikkat edeceğimiz husus bu değil. Dengeli beslenmeden spora, düzenli sağlık kontrollerinden stresten uzak durmaya kadar birçok konuda farkındalığınızın olması gerekli. İşte bu noktada farkındalığınızı destekleyecek bir dostunuz var: Yaşam standartlarınızı koruma altına alan QNB Sigorta’nın Uzun Süreli Hayat Sigortası ile geleceğe dair tüm kaygılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Dudaklarınızı İhmal Etmeyin

Erkek cilt bakımı söz konusu olduğunda dudakların da ihmal edilmemesi gerekiyor. Kadınlar ruj ve parlatıcı gibi ürünlerle de dudaklarını sürekli nemlendirebilir ama sizin böyle bir şansınız yok. Bu yüzden yıllara meydana okumaya çalışırken çatlayan ve kuruyan dudaklarınızı günlük dudak bakım nemlendiricileri yardımıyla koruyabilirsiniz.

Referanslar

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Erkek yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.