Erkekler Palto Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Buradasınız

Sev 08 Aralık 2021

erkek, palto, giyim, seçim

Paltolar, soğuk kış günlerinde şıklığını korumak isteyenler için en doğru seçim. Erkek kış modası trendlerinde zirveyi bırakmayan paltonun kullanışlı olmasının yanında şık durması da paltoyu moda dünyasının vazgeçilmezlerinden yapıyor. Palto seçiminde dikkat etmen gerekenleri senin için derledik.

Spor ve Kısa Paltolar

erkek, palto, giyim, seçim

Palto seçerken bacak boyunun olduğundan uzun görünmesini istiyorsan uzun kabanlardan uzak durman gerekiyor. Kısa ve spor paltolar hem daha uzun görünmeni hem de daha şık olmanı sağlayacak. Ayrıca kısa paltolar omuzlarının daha geniş durmasına da yardımcı olacaktır.

Palto Seçerken Cepler Önemli Mi?

erkek, palto, giyim, seçim

İşlemesi fazla olan ve gösterişli paltolardan uzak durmalısın. Palto ceplerinin fazla olması ya da büyük olması, paltonun tek başına kombinin öne çıkan parçası olma özelliğini yok ediyor. Özellikle kısa ve spor bir palto seçerken oldukça az cepli olmasına özen göstermelisin.

Kumaş Kaliteli Olmalı

erkek, palto, giyim, seçim

Paltolar her kıyafette olduğu gibi kendi aralarında da çeşitli kumaş ve dikim özelliklerine göre farklılık gösteriyor. Palto alırken en önemli kriter kesinlikle kumaşın kaliteli olmasıdır. Paltolarda kullanılan kumaşlar; polyester, kaşe ve yün kumaşlar olarak sınıflandırılıyor. Tarzına en uygun kumaşı seçmek ise senin inisiyatifine düşüyor.  

Düğme Seçimine Dikkat Etmelisin

erkek, palto, giyim, seçim

Kıyafet alırken vücut tipine, kilona ve boyuna göre seçimler yapmalısın. Her kıyafet belirli bir kalıba göre dikildiği için modellerin çeşitliliği de kilo ve boy özelliklerine göre farklılaşıyor. Tek sıra düğme olan uzun paltolar kilo problemi olan kişiler için yanlış seçim olurken tek sıra düğmeli ve kısa paltolar biçilmiş kaftandır.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
9 + 4 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.