Erkekler İçin Cilt Bakımı Tüyoları

Buradasınız

Sev 03 Ekim 2020

Cilt bakımı birçok kişi tarafından sadece kadınlara özgü bir olguymuş gibi kabul edilse de günümüzde erkekler de ciltlerine dikkat ederek hem daha sağlıklı olmak hem de daha iyi görünmek için bakım yaptırıyorlar. Sadece kadınlara özel ürünler olduğu gibi erkekler için de üretilen ve erkek cildine iyi gelen birçok ürün bulunuyor. Ancak bunları kullanırken de doğru ve cilt tipinize göre olan ürünü seçmek sağlıklı bir yaşam sürebilmek için çok önemli. İşte erkekler için cilt tiplerine uygun ürünler ve bakım kürlerini seçmek için birkaç tüyo…

Nemlendirmeyi unutmayın

Cilt bakımının en önemli parçalardan biri nemlendirmedir. Doktor ya da uzmanınızın tavsiyesine uygun olarak kendinize bir nemlendirici seçin ve mümkünse sabah - akşam cildinize bunu uygulayın. Bu şekilde hem yaşlanma etkilerini geciktirecek hem de daha sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olacaksınız.

Sadece erkeğe özel, tıraş…

Erkek cilt bakımı denilince akla ilk gelenlerden biri kuşkusuz tıraştır. Sadece erkeklere özel sayılabilecek sakal ve bıyık tıraşını yaparken de cildinizin özelliklerine uygun ürünler kullanmayı ihmal etmeyin. Tıraş öncesi, sırası ve sonrasında cildinize uygulayacağınız ürünlerle hem ferahlayabilir hem de olası tahrişlerden kaçınabilirsiniz.    

Cildinize uygun parfümü seçmeye çalışın

Erkeğin dış görünüşünü tamamlayan ve imzası da sayılabilecek unsurlardan biri parfümüdür. Cildinizin durumu ve yapısına göre en uygun parfümü seçmeye özen gösterin. Yanlış parfüm seçimleri girdiğiniz ortamlarda itici bir etki oluşturmasının yanında cildinizin sağlığı için de tehlike oluşturabilir. Alerjik durumlara neden olabilir ve gün içerisinde sizi rahatsız edebilir.

Peeling uygulayabilirsiniz

Cildi rahatlatan, parlak bir görünüm kazandıran ve ölü derileri atarak daha sağlıklı olmasını sağlayan peeling uygulamasını yapmayı ihmal etmeyin. Cilt uzmanınızın önereceği bir ürünü, doğru kullanım şartları ile vücudunuza uygulayabilirsiniz. Bu yolla ölü tabakayı cildinizden atarak onu daha canlı ve sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Sakal bakımı erkeğin şanından gelir…

Günümüzde birçok erkek farklı şekillerde ve tarzlarda sakal bırakmayı tercih ediyor. Dış görünüşleri için moda akımlarına da uyacak şekilde sakal bırakan bu erkeklerin düzenli bakım yapmaları ve doğru sakal ürünlerini kullanmaları, cilt sağlıkları için çok önemli. Her gün tıraş olan bir erkeğe göre sakallı bir cildin bakımı biraz daha uğraş istiyor olsa da bakım yağları, özel sabunlar ve tıraş bıçakları ile istediğiniz görünüşe kavuşabilir ve sağlıklı kalabilirsiniz.

Göz altı torbaları ve halkları yok edin

Genelde kadınlara özgü gibi algılansa da birçok erkekte de yaşam tarzı ve yaşa bağlı olarak göz altında torbalar ve koyu halkalar oluşabilmektedir. Zaman zaman istenmeyen görünümlere de neden olabilecek bu durumun önüne geçmek için doktorunuzun da önerisi ile cildinize doğru ve sağlıklı ürünleri uygulayın. Bu iş için özel üretilmiş ürünleri kullanarak ve biraz da cildinize iyi davranarak bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
11 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.