Centilmen Bir Erkek Olmanın 5 Kuralı

Buradasınız

Sev 27 Aralık 2021

centilmen, erkek

Bir ortama girdiğinde hemen fark edilen; kıyafeti, duruşu, hareketleri, tavırları ve deyim yerindeyse aurası ile çevresindeki herkesi etkileyen bir centilmen olmak ister misin? Kalabalıklar içerisinde kendine has tarzın ve stilin ile dikkat çekmek ve özellikle kadınlar arasında tam bir centilmen olarak anılmak istiyorsan dikkat etmen gereken bazı kurallar var. İşte bir centilmen olarak ortamlarda fark edilmenin ve sadece sana özgü bir tarz yaratmanın altın kuralları.

Adabımuaşeret kurallarını çok iyi bilmelisin

centilmen, erkek

Bir centilmenin bilmesi gereken ilk ve belki de en önemli kural, toplum içerisinde çevresindekilere nasıl davranması gerektiği ve hareketleridir. Genelde adabımuaşeret olarak da ifade edilen bu kurallar hem kendi kendine olan saygını ve hareketlerini hem de çevrendekilerle iletişim kurarken nasıl davranman gerektiğini belirler. Karşılaştığın tüm kadınlara olan yaklaşımına dikkat etmeli, kalabalık içerisindeki davranışlarını bu kurallara göre düzenlemelisin. Yeme-içme, giyim, oturma, selamlama, uğurlama, karşılama gibi çok sayıda basit ama etkili bu kurallarla centilmen olma yolunda ilk adımı atabilirsin.

Kıyafetin çok önemli

centilmen, erkek

İyi bir centilmen, günün her saatinde, nereye giderse gitsin iyi ve şık giyinmelidir. Girdiği ortamın şartlarına göre kıyafetlerini seçmeli, buna kendine has stilini koymalı, ortamda kendi saygınlığına yakışır bir kıyafeti tercih etmelidir. Genelde erkek için kıyafet denilince akla takım elbise gelse de centilmen bir beyefendi olarak günün şartları ve saate göre şık kıyafetler seçmek yeterlidir. Çok göze batan, aşırı renkli, birbirinden uyumsuz kıyafetler tercih edilmemelidir.

Kişisel bakımın her zaman tam olmalıdır

centilmen, erkek

Bir centilmen olmanın diğer bir kuralı da kişisel bakımdır. Bu, her gün tıraş olacağınız anlamına gelmez. Günlük temizlik rutinlerinden başlayarak kıyafetlerin, ayakkabıların, aksesuarların temiz ve bakımlı olması, el ve yüz temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Bir centilmen dışarıya adım attığı anda kişisel bakımının gerektirdiği tüm süreçleri yapmış, güne taze ve zinde bir başlangıç yapmalıdır.

Hem kendine hem de çevrendekilere saygı duymalısın

centilmen, erkek

Centilmen erkekler, başta kendileri olmak üzere karşılaştıkları, tanıştıkları ve çevrelerinde bulunan herkese karşı büyük bir saygı duyarlar. Kim olduğu ve nasıl davrandığına bakmaksızın herkese eşit saygıyla yaklaşır ve tüm doğru iletişim kurallarına uyarak saygıyı hiçbir zaman elden bırakmazlar.

Kibar ve sevecen olmak

centilmen, erkek

Bir centilmen başta çevresindeki kadınlar olmak üzere herkese karşı kibar, nazik, sevecen ve sevimli davranır. Kadınlarla olan iletişimlerine özen göstererek onların varlığına saygı duyarlar ve bunu hayatlarının geneline yayarlar. Kibarlığı sadece kalabalık ortamlarda yapmazlar, günün her anında kibarlığı elden bırakmadan hareket ederler.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.