Akıllı Saatini Nasıl Seçmelisin?

Buradasınız

Sev 28 Haziran 2022

akıllı saat, erkek, teknoloji, giyilebilir, aksesuar

Son zamanlarda kullanımı yaygınlaşan giyilebilir teknolojilerin en popüler olanlarından biri olan akıllı saatler, teknoloji tutkunları tarafından sıkça kullanılan ürünlerden biri haline geldi. Klasik saat özelliğinin yanı sıra; sağlık bilgilerini kaydetme, spor aktivitelerini kontrol etme, e-posta okuma-yanıtlama, mesajları okuma gibi birçok özelliği içinde barındıran akıllı saatler, günümüz teknoloji dünyasında birçok ihtiyacımıza yönelik hızlı çözümler sunmayı başarıyor. Günlük hayatın koşturmacasında birçok anlamda yardımcımız olan akıllı saat seçerken nelere dikkat etmen gerektiğini senin için kaleme aldık.

Doğru ekran tercihi yapmalısın

akıllı saat, erkek, teknoloji, giyilebilir, aksesuar, ekran

Giyilebilir teknoloji ürünleri denilince akla ilk olarak akıllı saatler geliyor. Akıllı saatleri birbirinden ayıran en önemli özelliklerden biri ise ekran teknolojisi olarak öne çıkıyor. LCD, AMOLED, LED gibi ekran seçenekleri olan akıllı saatlerin tercih edilmesinde en belirleyici unsur ise bu ekranların farklı enerji tasarrufu özelliklerine sahip olması.  Bu noktada enerji tasarrufu sunan hibrit akıllı saatlerin tercih edilmesi öneriliyor. Bunun için satın alma yaparken ekran teknolojisini de sormayı ihmal etmemelisin.

Saatin özellik yelpazesine dikkat etmelisin

akıllı saat, erkek, teknoloji, giyilebilir, aksesuar, özellik, kadın

Giyilebilir teknolojinin gözbebeği akıllı saatlerdeki en büyük ayrım açık ara özellik yelpazesidir. Temelde adım sayma, kalp ritmi inceleme, teknolojik cihaz uyumluluğu gibi birçok özelliği göze çarpsa da detaylı incelemelerde birçok farklı özellik belirleyici olabiliyor. Stres seviyesini ölçümlemesi, uyku analizi yapabilmesi, profesyonel spor takibi yapabilmesi ve günlük yaşam programlamasında yardımcı olabilmesi gibi farklı özelliklere sahip olan akıllı saatler bir adım öne çıkıyor. Günlük hayatın içerisinde işini kolaylaştıracak ve sana destek olacak teknolojileri içeren akıllı saatleri tercih edebilirsin.

Kullanım süresini göz önünde bulundurmalısın

akıllı saat, erkek, teknoloji, giyilebilir, aksesuar, sağlık

Akıllı saatler gün boyu genel sağlık durumumuzla ilgili takip yapar, iletişimde kalmamıza yardımcı olur, işimizi yaparken bizi hızlandırır ve bize birçok hatırlatma yapar. Bunu yaparken de güçlü ve uzun ömürlü bir pile ihtiyaç duyarlar. Akıllı saati seçerken mutlaka pil ömrü hakkında da detaylı bilgiye sahip olmalısın. Akıllı saatlerdeki işlemciler günlük kullanımı kolaylaştıran, pil ömrünü uzatan niteliklere sahip olmalı. Yoğun tempoya rağmen seni yarı yolda bırakmayan akıllı saat modellerine yönelmende fayda var. Gelişen teknolojiler ile akıllı saatlerin pil ömürleri uzasa da tercihini yaparken kendi kullanım alışkanlıklarını da göz önünde bulundurmalısın.

İşletim sistemini incelemelisin

akıllı saat, erkek, teknoloji, giyilebilir, aksesuar

Akıllı saatlerin dengeli çalışabilmesi oldukça önemlidir. Akıllı saat kullanmaya karar verdiğinde alacağın saatin, mobil cihazının işletim sistemiyle birbirini desteklemesi gerekiyor. Akıllı saat almadan önce mutlaka işletim sistemi üzerine araştırma yapmalısın. Bu sayede saatin verileri daha sağlıklı bir şekilde alacak ve işleyecektir.

Akıllı saatleri giyim tarzına uydurmalısın

akıllı saat, erkek, teknoloji, giyilebilir, aksesuar, spor

Sürekli takım elbise giyen ya da klasik kıyafetler tercih eden biriysen klasik tarzlar için üretilen akıllı saatleri, sürekli spor yapan ya da günlük yaşamda sokak modasına uygun giyinen biriysen spor modelleri tercih etmelisin. Klasik ve sportif modellerdeki akıllı saatleri kendi giyim tarzına göre seçebilirsin. Burada dikkat etmen gereken nokta ekranın nasıl göründüğü ve estetik özellikleri. Akıllı saatin bu özelliği sayesinde sen de kişiselleştirdiğin saatini keyifle kullanabilirsin. Akıllı saatleri sadece teknolojik ürün olarak düşünmemeli ve senin tarzına uyacak bir giyim aksesuarı gibi algılamalısın.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.