5 Adımda Urban Giyim Tarzı

Buradasınız

Sev 19 Eylül 2020

Moda dünyasında trendler sürekli değişiyor. Koleksiyonlar ve trendlere öncülük eden sokak modasında modacılar kreatif tarzlar yaratmaya devam ediyor. Sokak modası yıllardır moda dünyasına şekil vermeye devam ederken moda meraklılarının dikkatini üzerine çeken bir akım da trendler arasına girmeye başladı. Sokak modasının karşısında yer alan bu moda akımının adı ise urban modası. Peki urban modası nedir? Gelin birlikte inceleyelim.

Bir dizi ile akım haline geldi

Kreatif tasarımların öncülerini heyecanlandıran urban modasının çıkış noktası “The Get Down” dizisi olarak biliniyor. Dizinin müzikleri yanında karakterlerin giyim tarzları da oldukça ses getirdi. Moda dünyasına yeni bir soluk getiren dizi karakterleri birçok moda severe ilham oldu.

Hip-Hop kültüründen etkilendi

Hip-Hop giyim tarzı hepimizin bildiği üzere salaş, rahat ve bol giyim tarzı ile bütünleşiyor. Bu moda akımında ise tarzlar iki bölüme ayrılıyor; bir tanesi şehirlinin şık sokak tarzı diğeri ise şehirlinin sokak tarzı. Sokak tarzının yıldız kıyafeti ise göz alıcı ayakkabılar. Ayakkabılar, sneaker tarzı ve göz alıcı olmalı. Bot tarzı spor ayakkabılar, eşofmanlar ve yırtık pantolonlar ile kombin ediliyor.

80’li yıllardan bu yana modaya hâkim

80’li yıllardan bu yana modanın vazgeçilmez stillerinden biri olmayı başaran urban stili, dünya genelinde daha çok Afro-Amerikalı gençlerin yoğun olarak yaşadıkları bölgelerde görülüyor. Cesaretlendirici etkilere sahip bu moda akımı; kökeni itibari ile şehirli moda stili olarak adlandırılıyor.

Aksesuarlar gücü temsil ediyor

Çelik kolye ve bileklik gibi aksesuarlar urban stilinde gücü temsil ediyor. Dolayısıyla aksesuar seçimi akım açısından oldukça önemli ve akımı kusursuz bir şekilde yansıtabilme özelliğine sahip. Bu sayede urban stili diğer moda kalıplarının dışına çıkmayı ve daha cesur kombinler ile dikkat çekmeyi başarıyor.

Urban giyimde kendine özgü giyim tarzını belirleyerek sokağa bu şekilde çıkmanız mümkün. Seçimlerinizi tamamen kendinize has bir tarz yaratacak şekilde belirleyebiliyorsunuz, peki hayatınızı kolaylaştıracak sigortanızı da kendi isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre belirlemeye ne dersiniz? Hayatınıza kendinize özgü bir tarzla devam ederken QNB Sigorta’nın sunduğu Benim Seçimim Hayat Sigortası ile de bugünden seçimini yaparak geleceğe yönelik bir adım atabilir ve hem kendini hem de sevdiklerini koruyabilirsin.

Ayakkabı tercihi önemli bir yer tutuyor

Urban stilinin belirleyici bir diğer özelliği de ayakkabı tercihi. Hip-Hop kültürüne uygun ve dikkat çeken renklere sahip ayakkabılar ile urban kültürü ilerleyen yıllarda da oldukça adından söz ettirecek gibi duruyor.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 12 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.