Düğün sezonu geldi, Hazırlıklı Olmanın 7 Yolu

Buradasınız

Sev 06 Haziran 2016

Düğün sezonu geldi çattı. Yoksa bu yaz kardeşiniz veya en yakın arkadaşınız mı evleniyor? Belki de uzun zamandır görmediğiniz eski bir iş arkadaşınızın düğününe katılmak zorundasınız. Ne olursa olsun, kendi hayatınızda başrol sizin ve o düğünün en güzel kadını siz olmalısınız. Tabii gelinden sonra... İşte bir düğünün farklı rollerine göre elbise seçenekleri.

1.Gelinin Ablası Olmak

Eğer bekar bir ablaysanız işiniz zor. Çünkü herkes bir yandan sizi baştan aşağı süzecek ve gelinle karşılaştıracak. Ama bugün sizin gününüz, patron aslında sizsiniz. Gelini yönlendirmek, düğünü organize etmek, herkese direktifler vermek ve günü kurtarmak sizin göreviniz. Küçük kız kardeşinizi evlendiriyorsunuz kolay mı? Elbisenizin mümkün olduğunca güzel ve iddialı olması şart! Bunun için kırmızı ve etekleri uçuşan bir model seçebilirsiniz. Tabii gelinliği gölgede bırakmamasında fayda var; her şey dozunda güzel.

2.Gelinin Küçük Kız Kardeşi Olmak

Ablanız, en yakın arkadaşınız, en büyük koruyucunuz ve belki ikinci anneniz evden gidiyor. İstediğiniz kadar ağlayıp hüzünlenebilirsiniz ama bizim tavsiyemiz gecenin en eğlenen ismi olmanız. Sonuçta siz Kate Middleton’ın İngiliz Kraliyet Düğünü’nde herkesten çok konuşulan kardeşi Pippa gibisiniz. Tüm gözler geline bir bakış attıktan sonra size çevrilecek. Biraz daha sade, aksesuarlarla desteklenmiş ama yine de gözden kaçmayacağınız bir görünümle gelinin kardeşi ve baş nedimesi olma görevini layığıyla yerine getirebilirsiniz. Enerjinizi açığa çıkaracak sarı ve turuncu tonlarda bir seçim yapabilirsiniz.

3. Gelinin Nedimesi Olmak

Bugün gelinin günü! Size güvenip, sizi en yakınında görmeyi seçtiyse siz de orada gerçekten olmalısınız. Yorucu bir gün olacak unutmayın ama bir o kadar da güzel geçecek. Baştan söyleyelim, nedime olarak gelinin sinirine, şımarıklıklarına sabretmeniz gerekecek. Ama yıllar sonra bu anları gülümseyerek hatırlayacaksınız. Size tavsiyemiz, eğer tüm nedimeler aynı elbiseyi giymiyorsanız, ortaklaşa karar verip uyumlu renkleri ya da kumaşları tercih edin. Rengarenk olsanız bile bir ahenk oluşturmanız güzel olacak.

4.Gelini Uzaktan Tanıyan Bir Yabancı Olmak

Gelin belki sevgilinizin ya da eşinizin liseden arkadaşı ve düğüne çift olarak davetlisiniz. Hazırlanmanın en güzel yolu, “Kenarda dursun bir ara lazım olur” dediğiniz o küçük siyah elbiseyi ya da abartısız abiyeyi giymek olabilir. Sade bir nikahsa şık bir etek-gömlek de sizi kurtaracaktır. Ne de olsa orada sembolik olarak bulunuyorsunuz, kendinizi en rahat hissedeceğiniz ve anın keyfini çıkaracağınız seçimler yapın. Yine de babet veya spor ayakkabı giymeyin tabii.

5.Gelinin Şehir Dışında Yaşayan Arkadaşı Olmak

Gelinle aynı şehirde yaşayan arkadaşları kadar olaya hakim olamayacağınız bir gerçek. Ama onca yıllık arkadaşınızın düğününe gitmek için bu kadar zahmete katlanıyorsanız, elbisenizle de bunu göstermelisiniz. Düğünlerde sanki yazısız bir kural var ve gelinle yakınlık seviyesi düştükçe elbisenin boyu kısalabiliyor gibi. Size tavsiyemiz bavula sığsın diye kolaya kaçmadan, şık bir tuvaleti tercih etmeniz yönünde. Diğer nedimelerle iletişime geçip detayları öğrenebilirseniz ne güzel ama çok da dert etmeyin, yanında olmanız bile gelini çok mutlu edecek. Gitmişken bari çiçeği siz kapın!

6.Gelinin Annesi Olmak

Gelelim gecenin en duygusal kadınına... Sizin için önerebileceğimiz en etkili tavsiye suya dayanıklı makyaj ürünleri kullanmanız olabilir. Siz gelinin annesisiniz, yavru kuş yuvadan uçarken canınız nasıl isterse onu yapmakta özgürsünüz. Ama bunu yaparken sezonun trendlerini takip etmenizde fayda var. Yine de risk almayıp tercihinizi tüm zamanların trendi straples elbise yönünde kullanabilirsiniz.

7. Gelinin Kaynanası Olmak

Düğünlerde “kaynana gibi giyinmek” lügatimize çoktan girdi bile. Bu nedenle neredeyse en zor seçim sizinki. Geçen sezondan beri hakimiyetini koruyan payetli elbiselerden deneyebilirsiniz. Ama bu tarz için dengeyi tutturmayı başarmalısınız. Nasıl mı? Elbiseniz zaten parlak olduğu için takı ve saç modellerinde mümkün olduğunca sade olmaya özen göstererek. Aksi halde kaynana gibi giyinmiş olursunuz!

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.