Doğru Erkeği Bulmanın 5 Anahtarı

Buradasınız

Sev 28 Haziran 2016

“Gerçek aşkla insan hayatında bir kez karşılaşır.” derler. Peki, onu nasıl tanıyacağız? Ceketinin cebinde kırmızı bir gül mü olacak? Köşeyi dönerken mi çarpışacağız? Penceremizin baktığı sokağa mumlarla “Seni Seviyorum!” mu yazacak? Bunlara filmlerde bile inanmıyoruz artık; hikâyeyi çok daha etkileyici kurgulamaları gerekiyor senaristlerin.

“Neredesin Aşkım?” Diye Sorarsın Ama Bazen Telefon Çekmez

Kaynak

Muhtemelen gerçek aşkın izini Instagram ve Facebook sosyal ağlarında “stalk”layarak süreceğiz ama insan biraz daha romantik bir hikâye olsun istiyor tabii. Çok ısrar etmeye gerek yok; zaten her öykünün başlangıcında önce kahramanlar tanıtılıyor. Siz de “stalk”lamayı aşk hikâyenizin girişi olarak düşünebilirsiniz, en azından karakterleri tanıyoruz. J

Aslında gerçek aşkı bulmanın anahtarları bizim elimizde; çünkü bazen kafamızda yarattığımız mükemmel insana o kadar bağlanıyoruz ki gerçek aşkı görünce tanıyamıyoruz. Onu kendimizden uzaklaştırıyor ve sonra da “Düzgün adamların hepsi kapılmış.” depresyonuna girebiliyoruz. 

Gerçek aşk, karşılıklı başlar ve beraberce yürünmesi gereken uzun bir yolu kapsar. Bu yolda bazı kapıları açmak için belirli anahtarlar gerekiyor, yoksa tekrar başa sarmak zorunda kalabiliyorsunuz.

1 - Kendinizi Tanıyın, Ne İstediğinizi Bilin

Ne kadar klişe bir laf değil mi? Teoride çok kolay, pratikte oldukça zor şeylerden biridir aslında bu. Kendimize karşı her zaman dürüst olabiliyor muyuz? O yüzden gerçek aşkı bulduğunuzu düşünüyorsanız asla rol yapmayın. Kendiniz olun, onu da değiştirmeye çalışmayın. Tabii ki hepimizin kötü huyları olabiliyor, bunu da belki de şimdiye kadar farkında olmadığınız olumsuz yönlerinizi törpülemeye çalışma fırsatı olarak görün.

2 - Yasak Bölgelere Giriş Yapmayın

Aşkın bir kuralı var: Yasak ya da yanlış insanlarla beraber olmayacak kadar erdemli olabilmek. Evet, bazen gönül ferman dinlemeyebiliyor. Karşınızdaki ilişkisini bitirmeden sizinle beraber olmak istiyorsa o, gerçek aşk değildir. Size yalan söylemişse de kendinize kızmayın ve kendinizi üzmeyin. Bu dünyada iyi insanlar olduğu kadar kötü insanlar da var; onlar yüzünden canınızı sıkmanıza gerek yok.

3 - İletişim Kurun

Küçük sorunları geride bırakarak yeni bir güne “Günaydın canım (Aşkitom, karışık pizzam, yavrucuğum… Sevgi sözcüğünüz neyse artık.)” cümlesini karşılıklı kurarak başlamak çok zor bir şey değil. Büyük sorunları da zaten konuşarak halletmek gerekiyor; çünkü onlardan kaçınca irileşerek etrafımızı saran canavarlara dönüşebiliyorlar.

4 - Sen Güldüğün Sürece Çiçekler, Kelebekler…

Mutluluğumuzu gülümseme ile yansıtırız, bu kadar basit. Zenginlik, itibar ve konum belirli bir süre için insanın başını döndürebilir ama gerçek aşkın getirdiği mutluluğu sağlayamazlar. Onu bulduğunuzu düşünüyorsanız, ona iyi davranın ve karşılığında da aynı şeyi ondan bekleyin.

5 - Yeni Sevgiliye Eski Windows’u Yüklemeye Çalışmayın

Yeni bir sevgili, yeni bir insan anlamına geliyor. O sizle eski sevgilisini karşılaştırsaydı nasıl hissederdiniz? Kısacası onun ilgisine karşı “Tamam, pazartesi gel başla”. modunda olmayın, ona kendini değerli hissettirin.

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
14 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.