Sömestirde Çocuğunuzun Okul Stresini Atması İçin Yapabileceğiniz 5 Şey

Buradasınız

Sev 19 Ocak 2020

 

Sonunda sömestr tatili geldi çattı, bir dönem boyunca okul ve sınav stresiyle boğuşan çocuğunuzu şımartma vakti! Günümüzde okul ve sınav programları oldukça yoğun. Dolayısıyla bir dönem boyunca sınavlarla boğuşan miniklerimiz, sömestr tatilinde rahatlamaya ihtiyaç duyuyor. Eğer siz de çocuğunuzun geleceğini ve eğitim hayatını güvence altına alarak bir nebze de olsa üzerindeki yükü hafifletmek isterseniz Çocuğumun Geleceği Eğitim Sigortası’nı inceleyebilir, çocuğunuzun eğitimini bugünden güvence altına alabilirsiniz.

 

Sömestrda çocuğunuzun okul stresini atması için yapabileceğiniz 5 aktiviteyi yazdık. İşte ailecek yapmaktan keyif alacağınız 5 aktivite...

 

1. Çocuğunuzun ilgisini çekebilecek bir workshop bulun!

 

Günümüzde birçok kurs, sömestr tatilinin başlamasıyla birlikte çocuklara özel workshop programları hazırlıyor. Eğer çocuğunuzun seramik, aşçılık ve resim gibi aktivitelere ilgisi varsa beraber katılabileceğiniz bir workshop bulabilir, ailecek vakit geçirmenin keyfini çıkarabilirsiniz! Özellikle sanat kursları çocuğunuzun el becerisini geliştirirken stres atmasına yardımcı olacaktır. Farklı bir eğlence arayanlar içinse yemek kursları oldukça ideal!

 

2. Tiyatro, sinema, müzikal ve çeşitli gösterileri de unutmayalım!

 

Çocuğunuzun bayılacağı aktivitelerden bir diğeriyle devam edelim: Sahne performansları! Özellikle sömestr tatili boyunca şehrinizde gerçekleşecek birçok gösteri bulmanız mümkün. Çocuğunuzun ilgisini çekecek bu şovlar, ailecek keyifli vakit geçirmek isteyenler için de oldukça ideal. Özellikle nadiren sahnelenen müzikal şovlar, çocuğunuz için bambaşka dünyaların kapılarını aralayacak!

 

3. Şenliklere bir şans verin!

 

Sömestr için özel organize edilen şenliklere ne dersiniz? Bu şenliklerde oyunlardan tutun da sahne şovlarına, söyleşilerden workshop’lara hatta sahne gösterilerine kadar hepsini bulmanız mümkün. Dolu dolu bir gün geçirmenize imkan tanıyan bu şenlikler genellikle büyük alışveriş merkezleri tarafından organize ediliyor. Bu sayede çocuğunuz doyasıya eğlenirken siz de kendinize vakit ayırabiliyorsunuz. Ayrıca çocuğunuzun yeni arkadaşlıklar kurması ve sosyalleşmesi için de harika bir ortam!

 

4. Buz patenine ne dersiniz?

 

Sömestr tatilinde yapılabilecek en keyifli aktivitelerden biri de buz pateni yapmak! Tüm ailenizi kahkahalara boğacak bu aktivite, ne yazık ki yaz aylarında yapılamıyor. Dolayısıyla çocuğunuzun buz patenini deneyimlemesini istiyorsanız sömestr tatili oldukça ideal bir dönem. Şehrinizde buz pisti bulunmuyorsa en yakındaki buz pistini araştırabilir, çocuğunuza unutamayacağı bir deneyim yaşatabilirsiniz. Tabii tüm bu süreç boyunca bir uzmandan yardım almakta fayda var. Aksi takdirde sakatlanmalara davetiye çıkarabilirsiniz!

 

5. Peki ya oyun parkları?

 

Birçok çocuğun hayali olan başka bir aktiviteyle devam edelim: Oyun parkına gitmek! Lunaparkların adeta iç mekan versiyonları olan oyun parkları, büyük küçük demeden herkesin hayallerini süslüyor. Büyük alışveriş merkezlerinin içerisinde bulabileceğiniz bu aktivite alanları, güzel bir yemeğin ardından doyasıya eğlenmek için oldukça ideal. Çocuğunuzla birlikte keyifli dakikalar geçirebileceğiniz bu alanlara mutlaka bir şans vermelisiniz! Bir dönem boyunca okul stresiyle boğuşan çocuğunuzun tüm gün eğlenmesi kadar güzel bir şey yok!

 

Kaynak:

https://gezentianne.com/cocuklarla-somestr-yariyil-15-tatil-etkinlikleri-emaar-akvaryum/

https://www.anneysen.com/1-6-yas-cocuk/makale/eglence-simdi-okul-stresini-atma-zamani-en-eglenceli-yariyil-tatili-cocuk-etkinlikleri_11264

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
11 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.