Ana içeriğe atla

Çocuk

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Sömestir Tatili İçin Alternatif Eğlence Önerileri
Sömestir Tatili İçin Alternatif Eğlence Önerileri

iyihisset.com

23 Oca 2022

sömestr, çocuk, tatil, okul, eğlence

Tüm öğrencilerin dört gözle beklediği, okul hayatının en güzel zamanlarından biri yaklaşıyor; sömestir tatili. Koca bir okul yılının tam ortasında güzel bir tatil zamanı olan sömestirde bir yandan dinlenmek ve ara vermek, bir yandan eğlenmek ve güzel vakit geçirmek tüm öğrencilerin hakkı. Her yıl tekrarlanan sorular ise çoktan sorulmaya başlandı; acaba bu ara tatilde neler yapsak? İşte ailenle birlikte ya da tek olarak yapabileceğin alternatif sömestir eğlencelerinden bazıları…

Arkadaşlarınla oyun partisi düzenleyebilirsin

sömestr, çocuk, tatil, okul, eğlence, oyun, bilgisayar

Okul zamanı boyunca belki de yasak olan ya da sadece hafta sonları kısıtlı zamanlarda fırsat bulabildiğin video oyunlarını sömestir tatili boyunca biraz daha vakit ayırmaya ne dersin? Yeni bir oyun alarak tek başına oynayabileceğin gibi arkadaşlarınla online olarak buluşup farklı oyunlarda sanal kapışmalar yapabilirsin. Hatta tatil boyunca birlikte bir turnuva bile düzenleyebilirsin.

Ailece kamp yapmaya ne dersin?

sömestr, çocuk, tatil, okul, eğlence, kamp

Bu sömestir tatilinde alternatif bir eğlence arıyorsan kamp yapmak da iyi bir fikir olabilir. Havanın nispeten daha iyi olduğu bir zaman dilimi yakalayıp, uygun bir ortamda ailece kamp yapabilirsiniz. Doğanın keyfini de süreceğiniz bu eğlenceli kaçamak da kısa yürüyüşler yapabilir, ateş yakarak sohbet edebilir ve birlikte çok keyifli anılar biriktirebilirsiniz.

Her güne bir film

sömestr, çocuk, tatil, okul, eğlence, film

İzlenecek çok sayıda film var ve okul devam ettiği süre içerisinde bunlara çok fazla vakit bulmak da kolay değil. Bu sömestir için kendine bir program yaparak her gün bir film izleyebilir ve arayı biraz da olsa kapatabilirsin. Bunu ailenle birlikte de yapabilir ya da zaman zaman arkadaşlarınla buluşarak da birlikte film izleyebilirsin.

Evi hep birlikte dekore edebilirsiniz

sömestr, çocuk, tatil, okul, eğlence, ev, dekorasyon

Sömestir tatilinde ailece birlikte yapabileceğiniz ve keyifli dakikalar geçirebileceğiniz bir diğer aktivite de ev dekorasyonudur. Çocukların genelde katılmayı istedikleri ve çok eğlendikleri bu tarz işleri hep birlikte, ailece yapmak da çok keyifli olabilir. Evin farklı yerlerini birlikte boyayabilir, eşyaları tamir edebilir ve yeni bir düzenlemeyi hep birlikte yapabilirsiniz.

Eski ama eğlenceli bir aktivite, mektuplaşma

sömestr, çocuk, tatil, okul, eğlence, mektuplaşma

Biraz eskilerde kalmış, nostaljik bir aktivite olsa da bu sömestir tatilinde arkadaşların ve akrabalarınla mektuplaşmak da çok eğlenceli olabilir. Her gün bir arkadaşına mektup yazarak onu postalayabilir ve heyecan içerisinde yanıtları bekleyebilirsin. Başından geçen olayları ve duygularını anlatmanın en iyi yollarından biri olan mektuplaşma ile yazı yeteneğini de geliştirebilir ve gelecek yılların için keyifli anılar biriktirebilirsin.

Buz pateni deneyimini yaşayın

sömestr, çocuk, tatil, okul, eğlence, buz pateni

Sömestir tatili için değerlendirebileceğiniz bir diğer aktivite de buz patenidir. Farklı lokasyonlarda, özellikle de alışveriş merkezlerinin içerisinde bulunan buz pateni pistlerinde birlikte keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Ailece birlikte buzun üzerinde kayabilir ve eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Çocuğunun bu deneyimi ilk defa yaşamasını sağlayarak ona yeni bir perspektif de kazandırabilirsin.

Buz pistindeyken ya da gündelik hayat içerisinde zaman zaman istenmeyen durumlarla karşı karşıya gelebilirsin. Böyle durumlarda özel hastanelerde devlet katkı payı hariç hiçbir ek ücret ödemeden sağlık hizmeti alabileceğin QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile, muayene ve tedavi harcamalarında endişelerini ortadan kaldırabilir, ihtiyaç duyduğun her an yanında olan bir sağlık sigortasına sahip olabilirsin. Üstelik günde 1 TL’den başlayan fiyatlar ve %10 aile indirimiyle!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Çocuk yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.