Kim demiş “Çocukla tatil zor!” diye? Çocukla Tatil için 10 Püf Nokta

Buradasınız

Sev 22 Nisan 2017

Bahar aylarının tüm güzellikleriyle gülümsediği şu günlerde, tatil hayalleri kurulmaya başlandı bile. Tüm yıl çalıştınız, yoruldunuz, yağmurlu, karlı günleri geride bıraktınız. Biraz dinlenmek, yeni yerler keşfetmek yani keyifli bir tatil yapmak tabii ki en doğal hakkınız. Sizinle birlikte tatili iple çeken birileri daha var. Kim mi onlar? Tabii ki çocuklarınız!

aile çocuk tatil

Tatilin ayak seslerini duymaya başladığımız bu bahar aylarında çocukla tatil zor, acaba gitmesek mi, tatili biraz daha ertelesek mi dediğinizi duyar gibiyiz. Kim demiş “Çocukla tatil zor!” diye, bazı ufak detaylara dikkat ederek çocuklarınızla mutlu ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. İşte çocukla tatil yapılmaz mitini yıkacak, hem sizi hem de çocuklarınızı mutlu edecek 10 püf nokta…

1.    Rahat bir tatil programı belirleyin

Yoğun programlı tatiller yerine daha rahat bir tatil anlayışına merhaba demek en iyisi.Boş zamanın hiç olmadığı, uç uca bir seyahat programı için çocuklarınızın büyümesini bekleyin. Bebek ya da küçük çocuklarla seyahat ederken en güzeli rahat olmak. Oradan oraya koşturmak yerine günde bir müze gezisi ve havuz ya da park aktivitesiyle günü tamamlayın.

2.    Tatil için yaz başı ya da sonunu tercih edin

Keyifli bir tatil için havanın çok sıcak olmamasına dikkat edin. En güzel zamanlar ya yaz başı ya da yaz sonudur.

3.    Çocuk dostu otelleri tercih edin

Hepimiz biliyoruz ki, çocuklarımız tatilimizin en temel belirleyeni. Yani nereye gideceğiz, nasıl bir konaklama yapacağız bunlar genel olarak çocuklar özelinde belirleniyor.  Bu durumun farkına varan turizmciler çocuk ve bebek dostu otel konseptleriyle çocukla tatili daha da keyifli, eğlenceli ve kolay hale getiriyor. Çocuklarıyla tatile çıkan kişilere yönelik oda seçenekleri, yemek, içecek alternatifleri ve her yaşa uygun aktiviteler ile bu oteller tercih sebebi oluyor.

4.    Yemek konusunda çocuklarınızı özgür bırakmak en iyisi…

Keyifli bir tatil için çocuklarınıza yemek konusunda ısrarcı olmayın. Bırakın onlar da tatilin tadını çıkarsınlar ve özgürce patates kızartması, hamburger yesinler. Bir haftadan inanın bir şey olmaz. Eve döndüğünüzde yine kaldığınız yerden devam edersiniz.

yemek ve çocuk

5.    Baston, puset hayat kurtarır

Evet evet, katlanabilir baston puset olmadan keyifli bir tatil olmaz. Uçak kapısında teslim edeceğiniz hafif bir puset, çocuklarınız küçükken çıktığınız tatillerde mutlaka ama mutlaka yanınızda olmalı. Bir puset nelere kadirdir; şehir gezisi sırasında çocuğunuz keyifle şehri dolaşabilir, böylece yorulmaz. Akşam yemeği sırasında uykusu gelirse uyuyabilir, böylece otelinize erken dönmek zorunda kalmazsınız…

baston puset

6.    En sevdiği oyuncak olmadan asla olmaz

Her çocuğun kendisine iyi gelen, onu yatıştıran, mutlu eden en sevdiği oyuncağı vardır. Onu mutlaka yanınıza alın, onsuz tatil olur mu? Tabii ki olmaz…

oyuncakla uyuyan çocuk

7.    Yolculuk süresi kısa olan yerleri tercih edin

Hangi yaşta olursa olsun çocukların uzun yolculuklarda yönetimi zordur. O nedenle belli bir süre, yolculuk süresi kısa olan tatiller ve uçak yolculuğu tercih edilebilir. Otobüs ya da araçla yolculuk yapılacaksa trafiğin yoğun olmadığı saatlerde yola çıkılmalı ve yola çıkışlarda çocukların uyku saatine dikkat edilmeli.

aile ve tatil

8.    Havuz ve deniz olmadan olmaz, aman güvenliği ihmal etmeyin

Biliyoruz, çocuklarla eğlenceli bir yaz tatilin olmazsa olmazı kesinlikle havuz ve denizdir. Çocuklarınız yüzme bilmiyorsa önlem almakta fayda var, kolluk ve simitler kesinlikle unutulmamalı.

havuzda yüzen çocuk

9.    Bavulunuzda ilk yardım çantası mutlaka olsun

Çocuklar düşerek, hastalanarak büyüyor, hepimiz biliyoruz. Bunlar tatilde de başınıza gelebilir. Siz en iyisi valizinize termometre, ateş düşürücü/ağrı kesici şurup, yara bandı gibi ihtiyaçları alın.

10.    Sigortanızı yaptırın

Tatil yıl boyunca en mutlu, en keyifli olduğunuz zaman. Bu zamanlarda da başınıza gelebilecek ve tadınızı kaçırabilecek şeylere karşı önlem almak en güzeli. Siz en iyisi, en kıymetli varlığınız çocuklarınızı güvenceye alın ve “Çocuğum Güvencede Ferdi Kaza Sigortası” yaptırın. Detaylı bilgi için…

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.