Çocukların Babaları ile Yapmaktan Hoşlandığı Etkinlikler

Buradasınız

Sev 22 Ekim 2020

Çocuklar, ebeveynleriyle vakit geçirmekten ve birlikte bir şeyler yapmaktan büyük keyif alırlar. Küçük yaştaki çocuklar, bu eğlenceli vakitleri iple çekerler ve onlarla birlikte yapmaktan keyif aldıkları birçok etkinlik bulunur. Zaman zaman bu neşeli ve keyifli iş babalara düşer ve babalar, annelere nazaran biraz daha yaramaz aktivitelere yönelebilirler. Çocukların babaları ile yapmaktan hoşlandıkları ve büyük mutluluk duydukları bu etkinliklerden birkaç tanesini bu yazımızda bulacaksınız.

Bisiklete binmek

Hemen hemen her çocuk için bisiklete binmek özel ve eğlencelidir ancak bunu babayla birlikte yapmak çok çok daha keyifli olabilir. Bir hafta sonu kaçamağı olarak bisikletleri ile dışarıya çıkan ve hem spor yapıp hem de doğayı keşfeden babalar, çocuklarını çok mutlu edebilirler.

Tamirat işleri

Baba demek bir yerde evde bozulan her şeyi tamir eden kişi demektir. O bir ustadır ve hemen her şeyden anlar. Çocuklar için, özellikle de erkek çocuklar için babaları ile birlikte bu tamir işlerini yapmak gibisi yoktur. Onlara asistanlık yaparak işlerin nasıl yapıldığını öğrenebilir ve gelecek yıllarda kendileri de bu işleri yapabilirler. Bu tamirat işleri zaman zaman evin dışına da taşarak bisiklet, otomobil gibi farklı alanlara da yayılabilir. 

Spor yapmak

Çocukların babaları ile yapmaktan en çok keyif aldıkları aktivitelerden biri de spordur. Özellikle futbol ve basketbol burada ayrı bir yere sahip. Genelde annelerin farklı spor dallarına olan ilgisi yüzünden bu takım sporlarında çocukların ilk tercihleri babaları olabiliyor.

Kamp kurmak

Kampçılık da babalar ile özdeşleşen diğer bir etkinliktir. Hafta sonları şehre yakın bir yerlere kaçarak gece dışarıda konaklamak, kamp kurarak geceyi ormanlık bir arazide geçirmek, ateşin başında yemek yapıp yemek ve doğayı keşfetmek her çocuğun babası ile yaşamak isteyeceği özel anlardan biridir.

Kamp yapmak çok eğlenceli ve keyifli bir aktivite ancak birçok olası sağlık riskini de beraberinde getiriyor. Çocuğunuzla birlikte doğaya çıktığınızda ya da günün herhangi bir saatinde, herhangi anda başınıza beklenmedik olaylar gelebilir. Bunun için Sağlıklı Yaşam Ferdi Kaza Sigortası ile beklenmedik kazalara karşı koruma sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda check-up, diş ve göz bakımı paketi hizmetlerinden de ücretsiz yararlanabileceğiniz bu sigorta ile sevdikleriniz güvence altında…

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
9 + 9 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.