Çocuğunuz 'Evde Sıkıldım' Dediğinde Birlikte Yapabileceğiniz Aktiviteler

Buradasınız

Sev 24 Nisan 2020

Küresel bir salgın haline gelen Koronavirüs sebebiyle evlerimize kapanmış durumdayız. Okullar kapalı, iş yerleri kapalı, birçok kişi evden çalışıyor, çocuklar evlerinden online eğitim görüyorlar. Herkes evlerde ve özellikle çocuklar için bu durum zaman zaman sıkıcı olabiliyor. Gün içerisinde kendilerini oyalayacak birçok farklı etkinlik ve oyuncak bulabilen çocuklar, uzun zaman evde kalmanın verdiği sıkıntıyla farklı arayışlara girebiliyorlar. Çocuklarınız, evde kaldığınız bu dönemde sıkıldım dediğinde birlikte yapabileceğiniz ve çok eğlenebileceğiniz birkaç aktivite önerisi hazırladık.

Öncelikle bir etkinlik saati belirleyin

Siz evdesiniz, çocuklarınız evde… Onların okulları, dersleri ve ödevleri var, sizin ise yapmanız gereken çok farklı işleriniz. Oyun için doğru ve herkese uygun bir zaman dilimi ayırarak işe başlayabilirsiniz. Bu şekilde herkes gün içerisinde bitirmesi gereken işleri ve ödevleri yapabilir, saatler oyun zamanını gösterdiğinde birlikte eğlenmeye başlayabilirsiniz.

Kutu oyunları çok eğlenceli olabilir

Evde, üstelik ailece vakit geçirmenin en güzel yollarından biri kutu oyunlarıdır. Herkes için farklı eğlenceler barındıran bu oyunlar, özellikle de canı sıkılan çocuklarınız için sizinle vakit geçirmelerini sağlayacak en uygun aktivitelerden biridir.

Sinema gecesi yapabilirsiniz

Şimdi patlamış mısır zamanı… Günün yorgunluğunu atmanın ve birlikte keyifli vakit geçirmenin diğer bir yolu da ailece sinema keyfi yapmaktır. Herkesin ilgi alanı olabilecek bir film seçin ve koltuğunuza oturun. Animasyonlar ve komedi filmleri sizin için biçilmiş kaftan olacak.

Şimdi dans zamanı

Eğlenceli bir müzik açın, salonun ortasına geçin ve kendinizi müziğin ritmine bırakın. Çocukların en sevdiği aktivitelerden biri olan dans, birlikte keyifle vakit geçirmenizi sağlayacak. Her gün farklı bir dünya dansını deneyebilir, internette bunun için oluşturulmuş web sitelerini ya da sayfalarını inceleyebilirsiniz. Kim bilir belki de evde dans yarışması bile yapabilirsiniz.

Birlikte yemek yapabilirsiniz

Mis kokulu kurabiyeler, leziz pastalar, güzel yemekler… Çocuklarınızla birlikte mutfağa girerek onlara aşçılığın sırlarını öğretebilirsiniz. Ailece yapabileceğiniz bu etkinlik ile hem güzel zaman geçirebilir hem de kendinize birbirinden lezzetli yiyecekler hazırlayabilirsiniz.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.