Çocuğunla Yürüyüş Yapabileceğin En Güzel Rotalar

Buradasınız

Sev 26 Nisan 2022

aile, çocuk, yürüyüş, eğlence, sağlık

Ailece yürüyüş yapmak ve açık havanın keyfine varmak gibisi var mı? Hele hava da güzelse ve güneşli bir günse çocuklarla birlikte deniz kenarı ya da ormanlık bir alana gitmek ve kısa yürüyüşler yaparak vakit geçirmek oldukça eğlencelidir. İlkbaharın güzel günlerine kavuştuğumuz bugünler de Çocukları Yürüyüşe Çıkarma Günü’nü de bahane ederek sen de güzel bir plan yapabilirsin. Bunun için İstanbul’da ailenle ve çocuklarınla birlikte yürüyüşe çıkabileceğin rotalardan birkaçını senin için derledik.

Maçka Parkı / Beşiktaş

aile, çocuk, yürüyüş, eğlence, sağlık, maçka parkı, beşiktaş

İstanbul’un en güzel mekanlarından biri olan ve oldukça da merkezi konumda bulunan Maçka Parkı, yürüyüş yapmak için en iyi yerlerden biri. Ailece çok keyifli vakit geçirebileceğiniz ve yürüyüş yapabileceğiniz park içerisinde yorulduğunda dinlenebileceğiniz ve soluklanabileceğiniz mekanlar da bulunuyor. Kısa yürüyüş parkurlarında doğanın eşsiz güzelliklerini de ailece deneyimlemeniz mümkün.

Ballıkayalar / Gebze

aile, çocuk, yürüyüş, eğlence, sağlık, ballıkayalar, gebze

İkinci önerimiz Gebze’de bulunan Ballıkayalar Tabiat Parkı. İstanbul’daki nadir yeşil alanlardan biri olan orman içerisinde yürüyüş yapabileceğin çok farklı parkurlar barındıran Ballıkayalar Tabiat Parkı’nda ailenle ve çocuklarınla birlikte ağaçların altında ve dere kenarında keyifli yürüyüşler yapabilir ve hem doğanın hem de İstanbul’un keyfini çıkarabilirsin. Ballıkayalar piknik yapmak için de İstanbul’daki en uygun noktalardan biri.

Emirgan Korusu / Sarıyer

aile, çocuk, yürüyüş, eğlence, sağlık, emirgan korusu, sarıyer

Sarıyer’de bulunan Emirgan Korusu’nu da ailece yapacağın yürüyüşler için tercih edebilirsin. İstanbul’da doğanın en güzel olduğu mekanlardan biri olan Emirgan Korusu, içerisindeki küçük göletleri ve yürüyüş parkurları ile seni ve aileni bekliyor. Koru içerisinde bulunan köşkü de ziyaret edebilir ve çocuklarınla çok keyifli bir gün geçirebilirsin.

Balat Sahili / Fatih

aile, çocuk, yürüyüş, eğlence, sağlık, balat, fatih

Doğa güzel ama biraz da İstanbul’un farklı güzelliklerini deneyimleyelim istiyorsan ailenle birlikte tercih edebileceğin mekanlardan biri de Balat. Tarihi evleri ve birbirinden güzel küçük kafe ve restoranları ile bu sokakları da çocuklarınla yürüyüş yapmak için tercih edebilirsin. Bir yandan sokaklar arasında dolaşabilir, eski Patrikhane’yi görebilir ve bir yandan da Balat sahilinde Haliç’in keyfini sürebilirsin.

Maltepe Sahil

aile, çocuk, yürüyüş, eğlence, sağlık, maltepe

Ailenle birlikte dolaşabileceğin, yürüyüş yapabileceğin ve İstanbul’un keyfini sürebileceğin en iyi lokasyonlardan biri de Maltepe sahilidir. Bostancı’dan başlayarak Pendik’e kadar sahil şeridi boyunca Prens Adaları’nın ve Marmara Denizi’nin eşsiz manzarası da sana eşlik edecek. Çocuklarınla birlikte burada yürürken aynı zamanda açık havanın keyfine varacaksın.

Alışveriş için de yürüyebilirsin

aile, çocuk, yürüyüş, eğlence, sağlık, avm, alışveriş, cadde

Yürüyüş yapmak için tercih edebileceğin lokasyonlar içerisinde alışveriş için olanları da unutmayalım. İstanbul’un farklı bölgelerine yayılmış, AVM olmayan ve açık havada bulunan alışveriş mekanlarında da çocuklarınla yürüyüşler yapabilir ve keyifli zamanlar geçirebilirsin. Burada restoranlar, cafeler ve farklı eğlence mekanları da seni bekliyor olacak.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.