23 Nisan Çocuk Bayramı'nı Evde Kutlaman İçin 5 Öneri

Buradasınız

Sev 23 Nisan 2021

23 nisan, çocuk, bayram, türk, bayrak

23 Nisan’ın yeri her çocuk için özeldir. Pandemiyle beraber 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları da evlerimize taşındı. Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hediyesi olan 23 Nisan’ı kutlamak için her yıl heyecanla hazırlık yapan çocuklarımız, bu özel günü evlerinde kutlayacakları için bu durumdan pek de mutlu değiller. Bu ruh hali tersine çevirecek, çocukların 23 Nisan’ın tadını doyasıya çıkarabilmelerini ve neşeyle geçirmelerini sağlayacak bazı öneriler derledik. Şimdiden tüm çocuklarımızın ve kendini çocuk hisseden herkesin 23 Nisan’ı kutlu olsun!

Evlerimizin pencereleri, balkonları çocukları bekliyor

23 nisan, türk, bayrak, kız, çocuk, balkon

Çocuklar ile yapılabilecek ve emin olun çok keyif alacakları ilk önerimiz pencerelere asılabilecek 23 Nisan süsleri. Çocuğunla birlikte yapabileceğin birbirinden renkli süsler ile balkonları, pencereleri ve odalarını kendi yaptıkları süsler ile süslemen mümkün. Bir yandan el becerilerini geliştirecek bu etkinlik, çocukların okul ortamına duydukları özlemi bir tık da olsa giderebilecek düzeyde.

Birlikte bir ülkenin geleneksel kostümünü tasarlayın

23 nisan, dünya, kız, çocuk

Atatürk'ün sadece Türk çocuklarına değil, tüm dünya çocuklarına armağanı olan bu özel günde farklı ülke çocuklarının kostümlerini inceleyebilir ve çocuğunun dolabındaki imkanlar dahilinde seçeceğiniz bir ülkenin geleneksel kostümünü birlikte tasarlayabilirsin. Kostüm seçme, hazırlama ve kostüm ile 23 Nisan'ı karşılama sürecinin, çocuğunun neşesini ve heyecanını bir adım öteye taşıyacağını garanti ediyoruz.

Online etkinlikler çocuklara merhaba diyor

23 nisan, bayram, ev, aile, bilgisayar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için birçok vakfın ve belediyenin hazırlamış olduğu online etkinlikler de bu özel günde çocuklara merhaba diyor. Arama motorları veya Youtube üzerinden yapacağınız kısa bir arama ile, çocuğunun online etkinliklere katılması ve 23 Nisan coşkusunu diğer çocuklarla paylaşması mümkün.

Görüntülü aramalar yapabilirsin

23 nisan, bayrak, ev, online, görüşme, aile

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evde kutlamamız seyircimiz olmayacağı anlamına gelmiyor. Teknolojinin bize kattıklarını kullanmakta fayda var. O halde çocuğunun gösterisine katılmasını istediği kişileri birlikte seçebilir, önceden kendilerini online gösteri saati hakkında bilgilendirebilir ve gösteri zamanı gelince de çocuğunun keyif alacağı bir gösteri yapmasını sağlayabilirsin.

23 Nisan belgeseli ya da videosu için zaman ayırın

23 nisan, çocuk, baba, kız, tablet, online

Bu özel günün anlamını çocuklarımıza daha iyi anlatmak için belgeseller ve online alandaki videoları isletebilirsin. Çocuğunun 23 Nisan’ı evde kutlayacağı bu günde birlikte izleyebileceğiniz bir 23 Nisan belgeseli ya da videosu; hem çocuğunuzla birlikte vakit geçirmenizi hem de geçmiş hakkında bilgi edinmesini, size sorular sormasını ve sohbet etmenizi sağlayacak.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.