Çalışan Kadınlar İçin Ofislere İpeksi Dokunuşlar

Buradasınız

Sev 22 Mart 2016

Yaratıcı ofis dekorasyon trendleri en parlak fikirlere ilham verirler. Kadınlar yaşadıkları ortamları güzelleştirmeyi iyi bilirler ama zihin açıcı birkaç tavsiyeye göz gezdirmek fena fikir değil.

İşte karşınızda estetik ve pratiklik kavramlarını aynı potada eriten ofis dekorasyon trendleri:

Ofislerde Tebeşir Dönemi

Kaynak

Ofis duvarlarının bir bölümünü kara tahtaya çevirmek son dönemlerde çok moda. Böylece fikirlerinizi yazabileceğiniz bir alana sahip oluyorsunuz ve kara tahtalar beyaz panolara oranla çok daha şık bir görünüme sahipler.

Nordik Tarzın Şıklığı Sadelikte Bulan Anlayışı

Kaynak

Güzel bir manzara, her zaman yaratıcılığı arttırır. Ofis masanızın pencere kenarında olmasına dikkat edin, böylece düşünmeniz gerektiğinde manzaranın karşısında sonsuzluğa dalabilirsiniz. Manzaranız pek iç açıcı değilse, görüş açınızın olduğu yere dev tuvaller de yerleştirebilirsiniz.

Nordik tarz, ofislerde çok uzun zamandır kullanılan bir dekorasyon trendi. Sadeliğin ve köşeli hatların ön plana çıktığı bu tarz, özellikle güzel bir manzaraya sahip olan ofisler için çok ideal.

Duvarları Kaplayan Bilgiler

Bir ofisin olmazsa olmazlarından biri de kitaplık ve raflardır. Ne kadar çoklarsa, ofisinizi o kadar etkileyici gösterir ve ofisinizin atmosferini nezihleştirirler. Ziyarete gelen müşteriler için de iyi bir izlenim olur.

Tasarım Ürünlerinin Çekiciliği

Kaynak

Alışılagelmişliğin dışına çıkmak istiyorsanız, sanatçıların özel olarak tasarladığı ürünler sizin için iyi birer seçenek. Eşsiz oldukları için değerleri fabrikasyon ürünlerinin biraz daha üstünde olması bir dezavantaj olarak görülebilir ama yarattığınız ofis dekorasyonunu gördükten sonra buna değdiğini anlayacaksınız.

Antikanın Asaleti

Kaynak

Çalıştığınız ortamda ihtişamlı bir atmosfer yaratmak istiyorsanız antika mobilyalar doğru seçim. Nostaljik dönemlerin usta ellerinde işlenen mobilyalar, çalışma şevkiniz için ekstra motive edici güç olacaklar. 

Boş Duvarlardan Kurtulun

Kaynak

Ofisleri sıkıcı gösteren detaylardan biri de boş duvarlardır. Ofis ne kadar ilham verici olursa, yapılan işler de o kadar başarılı olur. Duvarlara farklı duvar kâğıtlarıyla tasarım yapabilirsiniz ya da “Ben hiç yapamıyorum öyle şeyler.” diyorsanız, tasarım konusunda uzmanlaşmış insanların yardımına başvurabilirsiniz. Son olarak bizden size birkaç basit tasarım önerisi:

  • Geometrik desenler her zaman güzel görünürler. Duvarlarınıza üçgen, kare ve yuvarlaklardan oluşan bir tasarım yaptırabilirsiniz.
  • Tişörtlerde sıkça kullanılan çizgi motifi, tek bir duvar için güzel bir tasarım fikri. Seçeceğiniz bir duvarı iki renkten oluşan çizgili bir motifle donatabilirsiniz.
  • Sarı tonlarındaki vintage görünümlü dünya haritası çok havalı görünür. Ofisinizin bir duvarını tamamen onunla kaplayabilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
13 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.