Bahar Makyajı İçin 3 Kontur Çekme Tüyosu

Buradasınız

Sev 02 Haziran 2016

Kaynak

Madem bahar geldi, makyaj çantaları daha sık ortaya çıkmaya başlayacak demektir; çünkü boyun ve yüz bölgeleri artık daha fazla ön planda kalacaklar. Bu yüzden biz de pürüzsüz görünen yüzler ve kışkırtıcı boyunlar için yılın makyaj trendlerine bir göz atalım dedik.

Makyaj denilince akla gelen en başarılı isimlerden biri olan Sir John, birçok ünlü simanın makyözlüğünü yapmaya devam ediyor. Galalardan önce kendisine ulaşmanın imkânsız olduğu makyaj sanatçısının önerilerinden yola çıkarak, üç tane kontur çekme tüyosunu derledik. Hadi kızlar, ayna karşısına!

1 - Bir Bakışınla Etkile

Kaynak

Bahar makyajının en önemli noktası, gözleri belirginleştirmektir. Güneş parlaklığını arttırırken, arka planda kalmamak için ondan daha ışıltılı bakışlar gerekir.

Makyaj uzmanı Sir John diyor ki:

“Önce göz kapaklarından başlayın. Sadece boyun ve çeneye makyaj yaparsanız, sonuç beklediğiniz gibi görünmeyebilir. Yüzün her kısmına mat tonların hâkim olduğu bir makyaj yapmalısınız, böylece yüzünüz güneş ışığını absorbe edecek. Küçük bir makyaj fırçasıyla göz kapaklarınıza kontur pudrası uygulayın ve gölge fırçasıyla (daha kabarık) göz kapaklarınızdaki kırışıklıkları tonlayın. Böylece çok daha çekici ve gizemli gözlere sahip olacaksınız.”

2- Kışkırtıcı Çene Makyajı

Kaynak

“Makyaj yaparken gün ışığının yüzünüzün hangi bölgesini aydınlattığını düşünün, yüzünüzü ona göre şekillendirin.” diyen Sir John, şöyle devam ediyor:

“Çenenizin altında zaten gölgeler bulunuyor, o yüzden hafif bir belirginleştirme konturu yeterli olacak. Kontur fırçasıyla kulak hizasından başlayarak çene çizginiz boyunca konturler oluşturun. Önce sağ kulaktan başlayın, sonra sol kulaktan, tam çenenizin ortasında konturleri birleştirin, ardından çene altına biraz açık ton verin. Rahatladığımız zamanlar çoğunlukla eğik dururuz ve boyun gölgelerimiz çok daha koyu görünürler.”

3- Göz Alıcı Köprücük Kemikleri

Kaynak

“İşte size odaklanma yaratacak mükemmel bir tüyo. Boynunuzun yan kısmından başlayarak köprücük kemiği üzerinden yan yatmış V şeklinde hafif bir kontur oluşturun. Konik uçlu bir makyaj fırçasının yardımıyla her iki köprücük kemiğinizi de daha belirgin hale getirin. Bu şekilde boynunuzda yukarıya işaret eden bir ok varmış hissi yaratacaksınız; bakışlar omuz ya da boynunuza değil, direkt olarak yüzünüze yönelecek. İzleyicilerinizin iyice hipnotize olmasını mı istiyorsunuz? Biraz aydınlatıcı yardımıyla köprücük kemiklerinizin yüksek kısımlarını parlatın.”

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 11 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.