Babalar Günü’nde Klişeden Uzak Hediye Alternatifleri

Buradasınız

Sev 08 Haziran 2016

Klişelerden Kaçan Babalar İçin Hediye Alternatifleri

Babalara hediye almak zordur. Ne de olsa her şeyleri vardır veya aldığınız hediyeyi çok beğenseler de her nedense pek kullanmazlar! Bu yılki Babalar Günü’nde farklı bir yoldan gidin ve babanıza birlikte kullanabileceğiniz hediyeler alın. Böylece hem birlikte zaman geçirmek için vesileler yaratmış olursunuz hem de babanızı hediyenizi kullanmaya mecbur bırakırsınız!

50 TL’ye Kadar

Babalar Günü bütçeniz sınırlıysa ilk önerimiz babanızın duygularına hitap edecek bir film hazırlamak olacak. Evet biraz uğraşacaksınız ama buna değecek. Hele babasından ayrı şehirde olup da hediye göndermek isteyenler için bu harika bir seçenek. Bebeklikten bugüne çekilmiş tüm fotoğraflarınızı çıkarın, Movie Maker gibi bir programla veya aplikasyonla, görüntülerin arkasına müzik ve etrafına çeşitli yazılar koyarak montajınızı tamamlayın. Sıkıcı olmaması için üç dakikayı geçmemesinde fayda var.

Diğer önerimiz ise ne zamandır hayalini kurduğu olta takımını alarak babanıza sürpriz yapmanız. Böylece eski günlerdeki gibi beraber balık tutmaya çıkabilir, kısmetinize göre akşam kendinize güzel bir ziyafet çekebilirsiniz!

50-150 TL Arası

Bu yılki Babalar Günü’nde babanızla beraber bir koleksiyona başlamaya ne dersiniz? Bunun için ortak hobilerinizi düşünün ve koleksiyonun ilk parçasını ona hediye edin. Çizgi roman, antika kalem, kravat veya maket uçak... Her şey olabilir.

Bunun yanı sıra birlikte oynayacağınız bir oyun da alabilirsiniz. Yeni nesil Monopoly’ler sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de çok eğlenceli! Babanız oyun konusunda muhafazakarsa şık bir satranç veya tavla da hoşuna gidebilir.

150-250 TL Arası

Taze çekilmiş kahve kokusuna kim hayır diyebilir ki! Babanız bir kahve tutkunuysa ona bir kahve çekirdeği öğütücüsü ve filtre kahve makinesi alabilirsiniz. Yanına bir paket kahve eklemeyi unutmayın ki hemen birer fincan yapıp içebilesiniz.

Babanız yeniliklere açık biriyse, son zamanlarda çok moda olan baristalık kurslarından birinde iki kişilik yer ayırtabilirsiniz. Böylece ikiniz için de yeni deneyimler elde edeceğiniz bir hediye almış olursunuz.

250-500 TL Arası

Bir düşünün bakalım, en son babanızla ne zaman bir seyahate çıktınız? Hatırlamakta zorlanıyorsanız, hemen uzun süredir görmek istediğiniz bir destinasyon belirleyin ve uçak bileti araştırın. Hemen bu hafta sonu için bir uçak bileti olmasına gerek yok, üç dört ay sonrası için olsa da hem sizin hem de babanız için mükemmel bir hediye olacaktır.

Konu hazır biletlerden açılmışken, babanızla beraber gidebileceğiniz bir konser bileti de hoş bir sürpriz olabilir. Üstelik bu yaz farklı müzik zevklerine hitap eden birçok konser var. Biletix’e bir bakın deriz...

500 TL ve Üzeri

Spora başlamayı ne zamandır erteleyenlerdensiniz değil mi? Babanızın da bu konuda sizden pek bir farkı yok. O zaman ikinize de yakın bir noktadaki fitness salonu için en azından altı aylık üyelik hediyesine ne dersiniz? Böylece birbirinizi motive etmiş de olursunuz. “Önümüz yaz, açık hava sporu daha iyi” diyenler ise bisiklet araştırmasına girişebilir.

Veya her yaşta başlanabilecek sporlardan, golf veya yüzme gibi seçenekler de aklınızda bulunsun! 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
16 + 4 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.