Yılbaşını Neden Evde Kutlamalısın?

Buradasınız

Sev 30 Aralık 2022

yeni yıl, yılbaşı, kutlama, ev

Yeni yıl yaklaşırken yılbaşı gecesini daha keyifli geçirmek adına birçok araştırma ve plan yaptığının farkındayız. Ancak yılbaşında senin için en mantıklı tercih ev olabilir. Evde plan yapmanın birçok avantajı bulunuyor. Yılbaşında keyifli ve eğlenceli vakit geçirmek istiyorsan doğru yerdesin. Yılbaşını neden evde kutlaman gerektiğini senin için sıraladık. 

Hesaplı olması 

yeni yıl, yılbaşı, kutlama, ev

Yılbaşını evde kutlamak için ilk neden tabi ki ekonomik giderler. Yılbaşında çeşitli programlarla müşterilerini eğlendirmek isteyen birçok mekan yılbaşı tarifesinde normal fiyatlarının üzerine çıkabiliyor. Bu durum her ne kadar gözle görülmese de özellikle yeni yılın ilk ayında ev ekonomisini ciddi derecede zorlayabilir. Yılbaşında dışarıda gerçekleştirebileceğin tüm aktiviteleri evde daha hesaplı ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Sakin olması 

yeni yıl, yılbaşı, kutlama, ev

Yılbaşında sokaklar oldukça kalabalık oluyor. Yılbaşını evde geçirerek yeni yıla daha sakin ve huzurlu bir şekilde girebilirsin. Eğlencenin gürültüye dönüştüğü kalabalık mekanlar veya sokaklar yerine kendi yılbaşı programını yönetmek seni daha da keyiflendirecektir. Kutlama yapacağın gecenin kontrolünü eline almalı ve bir plan dahilinde yeni yıla girebilirsin.

Müzik seçimi 

yeni yıl, yılbaşı, kutlama, ev

Mekanlarda sunulan eğlence programlarında belirli bir fasıl düzenleniyor. Fakat sürekli olarak istediğin müzikleri seçmen gibi bir durum söz konusu değil. Aynı zamdan istediğin müziği çaldırmak için müzik ekibine hatırı sayılı bir bahşiş vermek zorunda kalabilirsin. Oysaki yeni yıla evde girmeye karar verdiğinde müzik listeni kendin oluşturabilir ve o anki ruh haline göre daha kaliteli bir şekilde eğlenebilirsin. 

Sohbet ortamı 

yeni yıl, yılbaşı, kutlama, ev

Dışarıda kutlanan yılbaşı programlarına katılmak aynı zamanda yüksek sesli müziklere ve kalabalık kitlelerin uğultulu sohbetlerine maruz kalmak anlamına geliyor. Bu noktada yılbaşı gecesini birlikte geçirmek istediğin arkadaşların ile doya doya iletişim kurabileceğin sıcacık bir ev ortamı hiç de fena olmaz. Bağırarak ve arkadaşlarının ne söylediğini anlayamamak geçirdiğin zamanın kalitesini negatif yönde etkileyecektir. 

Samimiyet

yeni yıl, yılbaşı, kutlama, ev

Evde geçirmek üzere hazırlayacağın yılbaşı programında etrafında yalnızca sevdiğin ve değer verdiğin insanlar olacaktır. Ancak dışarıdaki yılbaşı programlarında aynı durum ve aynı samimiyet ölçüsü yoktur. Öte yandan farklı grupların çeşitli olaylara karışıp geceni mahvetme gibi bir girişimi de olabilir. Tam anlamıyla samimi ve sıcak bir ortam yakalamak istiyorsan yılbaşını kesinlikle evde kutlamalısın. 

Tombala ve oyunlar

yeni yıl, yılbaşı, kutlama, ev

Yılbaşı kutlamalarının en önemli ritüeli olan tombala sana ve sevdiklerine keyifli bir zaman geçirme fırsatı sunuyor. Yılbaşında sevdiklerinle birlikte tombala ve türevi oyunlar oynayarak oldukça eğlenceli anlar geçirebilir ve anılar biriktirebilirsin. Öte yandan tombala esnasındaki tatlı rekabet de geceye önemli bir anlam yükleyecektir.  

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 4 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.