Yeni Ev, Yeni Umutlar

Buradasınız

Sev 31 Ocak 2016

yeni ev

Yeni bir eve taşınmak, yeni bir hayata taşınmak demektir. İçinde sayısız hatıranın biriktirildiği, iyi-kötü bir sürü şeyin yaşandığı bir evden sadece eşyalarınızı toplayıp gitmezsiniz. Yaşanılanlarla birlikte yeni umutlarınızı ve hayallerinizi de beraberinizde yeni evinize götürürsünüz. Hele bir de farklı bir şehirde ya da semtte yaşayacaksanız, çevrenizdeki insanlar ve alışık olduğunuz ortam da değişeceğinden adeta bir reenkarnasyon halindeymiş gibi kendinizi yenilenmiş hissederseniz.

Hayallerinizi Gerçekleştirmenin Tam Zamanı

hayaller

Yeni eve taşınmanın en büyük keyfi, evi istediğiniz gibi dekore edebilecek olmanızdır. Uzun zamandır evinizde yapmak isteyip de “Amaan şimdi kim eşyaları çekecek de duvarı boyayacak?” ya da “Şu koltukların yerini değiştirelim artık.” dediğiniz halde sürekli ertelediğiniz şeyleri artık yapabilirsiniz. Ya da önceki eviniz belki küçüktü ya da yapmak istedikleriniz için elverişli değildi.

Kurgu tamamen size ait. Duvarların renginden eşyaların yerleştirilmesine, internette görüp hayran hayran baktığınız kendin yap projelerinden eşya değiştirmeye kadar her şeyi dilediğiniz gibi yenileyebilir, evinizi karakterinize ve yaşantınıza uygun hale getirebilirsiniz.

Taşınma Telaşı

taşınma

Taşınmak, daha çok yorgunluk ve telaş içinde geçse de, bu süreç bittikten sonra yeni eve kurulup yeni hayata başlayacağınızı bilmek iyidir. QNB Sigorta’nın Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası ile ev tadilatı ve temizlik gibi zahmetli ve masraflı işlerde %40’a varan indirimlerle profesyonel hizmet alarak taşınma derdini tatlı bir telaşa döndürebilirsiniz. Kolilerin üzerine eşya türlerini ya da içindekilerin hangi odaya ait olacağını yazmayı unutmayın.

Değişim, Domino Oyunu Gibidir

domino

Hayatınızda yaptığınız en küçük değişim bile, ister istemez başka alanlarda değişikliklerin olmasına neden olur. Değişim; yerinde duramayan bir rüzgâr, ilk hamleden itibaren tüm hayatınızı etkileyen bir domino taşıdır. Evinizi değiştirerek içinde bulunduğunuz ortamı, komşularınızı, belki evden işe gitme sürenizi, her gün selam verip alışveriş yaptığınız esnafı da değiştirmiş olursunuz. Bu arada hani uzun zamandır “Yeni bir eve taşınırsam şunları kesin yapacağım.” dediklerinizi yapmayı daha fazla ertelemeyin olur mu? Şunları mesela: Hani odalardan birini okuma odası yapacaktınız ya da kediniz için eğlenceli düzenekler kuracaktınız, onları. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.