Yaz Düğünü İçin Seçebileceğin İlginç Mekanlar

Buradasınız

Sev 03 Haziran 2022

düğün, yaz, eğlence, evlilik, mekan, lokasyon, ilginç

Birçok çiftin genelde evlenmek üzere en çok tercih ettiği mevsim yazdır. Yaz aylarının sıcak ve güneşli günlerinde evlilik dünyasına adım atmayı ve yuva kurmayı seçen çiftler için ise en büyük soru işaretlerinden biri düğünü nerede yapacaklarıdır. Beş yıldızlı oteller, deniz kenarındaki restoranlar ya da kır düğünü için uygun açıkhava mekanlar şöyle dursun düğün yapabileceğin çok sayıda ilginç ve keyifli mekan da bulunuyor. Sen de farklı alternatifler arasından birini seçerek düğününü hem kendin hem eşin hem de katılımcılar için unutulmaz hale getirebilirsin. İşte düğün yapabileceğin ilginç mekanlardan bazıları.

Tarihi mekanları tercih edebilirsin

düğün, yaz, eğlence, evlilik, mekan, lokasyon, ilginç, tarihi

Tarihi mekanlar genelde düğünlerden ziyade düğün öncesinde fotoğraf çekmek için tercih edilen mekanlardır. Ancak çevrende bulunan ve tarihi özellikleri ile öne çıkan mekanlardan bazılarını seçebilirsin. Ülkemizde genelde İstanbul’da daha çok bulunan saray benzeri mekanlar bu iş için daha uygun gibi görünüyor. Ancak içerisinde düğün yapabileceğin ve atmosferi ile çok iyi bir mekan olacak bu tarzdaki yerlerde düğün yaparak bu günü ölümsüzleştirebilirsin. Bu tarzdaki bir düğün hayal ediyorsan İstanbul’daki Fuat Paşa Yalısı, Hidiv Kasrı, Ihlamur Kasrı, Ankara Kale, İtalya’daki Villa d’Este, Hindistan’daki Taj Umaid Bhawan Palace, Fransa’daki Chateaux Vaux-Le-Vicomte gibi mekanları tercih edebilirsin.

Denizin altına ne dersin?

düğün, yaz, eğlence, evlilik, mekan, lokasyon, ilginç, sualtı

Son yıllarda giderek daha fazla tercih edilen ilginç düğün mekanlarından biri de denizin altı. Genelde tatil mekanları ya da tropikal bölgelerde daha çok yapılan bir düğün çeşidi olan bu organizasyonda, özel olarak hazırlanmış bir mekanda nikahı kıyabilirsin. Özel dalgıç kıyafetleri de giymen gerekeceği için genelde düğünün tamamından ziyade sadece nikah kısmını böyle yapabilirsin. Ülkemizde de son yıllarda popülerliği artan su altı düğünlerini tercih edebilirsin.

Su altı olmazsa gökyüzü olabilir

düğün, yaz, eğlence, evlilik, mekan, lokasyon, ilginç, uçak, hava, gökyüzü

Eğer havacılığı seven ya da gökyüzü tutkunu bir çiftseniz ve paraşütle atlamaktan da korkmuyorsanız düğün için suyun altı yerine gökyüzünü de tercih edebilirsin. Düğün organizasyonun bir parçası olarak uçakla havalanabilir ve engin semaya gelinlik ve damatlık ile kendini bırakarak unutulmaz bir düğün yapabilirsin. Bunun için paraşütle atlaman gerektiğini ve bir miktar da işin profesyoneli olman ya da profesyonellerden destek alman gerektiğini unutmamalısın.

Sıcak hava balonları da ilginç olabilir

düğün, yaz, eğlence, evlilik, mekan, lokasyon, ilginç, sıcak, hava, balon

Ülkemizde Kapadokya’da çok kullanılan ve dünyaca da ünlü olan sıcak hava balonları da düğün için tercih edilebilecek ilginç mekanlar arasında. Nikahını gökyüzünün ve Kapadokya bölgesinin eşsiz manzaralarında kıyabilir ve düğününü bir ömür boyu unutulmayacak hale getirebilirsin. 

Düğünü lunapark eğlencesine dönüştür

düğün, yaz, eğlence, evlilik, mekan, lokasyon, ilginç, lunapark

Düğününü çocukluğuna dönerek çok daha eğlenceli bir hale getirmek ve bir lunaparkta yapmaya ne dersin? Dünyanın farklı bölgelerinde de tercih edilen bir düğün mekanı olarak son yıllarda daha fazla öne çıkmaya başlayan lunaparkları düğün mekanı olarak düşünebilirsin. Çift olarak siz başta olmak üzere bu keyifli mekanda düğün yaptığında herkesin oldukça fazla eğleneceğini garanti edebiliriz.

Mağarada düğün mü?

düğün, yaz, eğlence, evlilik, mekan, lokasyon, ilginç, mağara

Düğününü yapmak için seçebileceğin belki de en ilginç mekanlardan biri de mağaralardır. Bu iş için doğal yapısı uygun olan bir mağarada düğün yaparak çok ilginç bir atmosfer yakalayabilirsin. Doğada bulunan en dikkat çekici mekanlardan biri olan mağaralarda düğününü yaparak unutulmaz bir güne imza atabilirsin. Böyle unutulmayacak bir düğün organizasyonu için Amerika Ohio’da bulunan Ash Cave, İtalya’daki Grotta Palazzese, Tayland’daki Rayavadee Krabi, Avusturalya’daki The Kangaroo Valley Bush Retreat’i tercih edebilirsin.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.