Yaşlılık Döneminde Sizi Rahatlatacak 6 Hobi

Buradasınız

Sev 19 Mart 2021

yaşlı, çift, mutluluk, gülümseme

Yoğun iş yaşamından sonra emeklilik döneminde kafa dinlemek, tatil yapmak isteyebilirsin. Ancak çalışmaya, düşünmeye alışmış bedenin ve beynin seni emeklilik döneminde de rahat bırakmaz. Dinlenmen gereken bu dönemde kendini daha çok strese sokabilirsin. Yaklaşan Yaşlılar Haftası’nda seni rahatlatacak ve stresten uzak tutacak 6 hobiyi senin için derledik.

Sudoku

kadın, yaşlı, bulmaca, sudoku

Sudoku bulmacalar hafızayı güçlendirir. Mantıksal çıkarımlar yapmayı gerektiren sudoku zamanını en iyi değerlendirme yollarından biridir. Düşünme sistemini sürekli aktif tutar.

Bahçecilik

yaşlı, kadın, hobi, çiçek, bahçe

Toprak negatif enerjiyi emer ve senin ruhsal olarak rahatlatır. Bitki bakımı birçok bilgiyi akılda tutmayı ve onları özenle atlamadan uygulamayı gerektirir. Bu şekilde fiziksel aktiviteni de yapabileceğin gibi zihnini de pozitif yönde aktif tutmayı sağlar.

Yazı yazmak

kadın, kitap, okumak, yaşlı

Hayat tecrübelerini aktardığın ve bugüne kadar öğrendiğin dersleri gelecek nesle miras bıraktığın bir kitap ya da kısa metinler yazabilirsin. Yazı yazmak hem kelime hazneni aktive ederek unutmanın önüne geçer hem de ruhsal yönden seni oldukça rahatlatır.

Ahşap oymacılığı

yaşlı, adam, ahşap, oymacılık

Bir parça ahşaptan dünyanın en güzel eserleri yaratılabilir. Oldukça dikkat gerektiren bu hobi zihnini dış dünyaya kapatmana ve sadece bir işe odaklanmana yardım eder. Bu şekilde stresten uzaklaşırsın.

Çömlekçilik

kadın, erkek, yaşlı, hobi, seramik

Bir parça çamurun alabildiği şekiller seni büyüleyici bir dünyaya dahil edebilir. Çamurun aslında ne kadar mucizevi olduğunu fark edebileceğin bu hobi seni ruhsal dünyanda bir adım ileri taşıyarak zihninin, bedeninin gevşemesine ve farkındalığının artmasına yardımcı olur.

Seramik

seramik, hobi

Kaolen, kil gibi çeşitli minerallerin şekillendirilerek yüksek ısıda pişirilmesiyle ortaya çıkan şaheserleri kullanmaya bile kıyamayabilirsin. Ona şekil verdikten sonra renklendirmek ve üstüne istediğin şekli çizmek senin dışarı yansıtmak istediğin her şeyi ifade eder. Bu da senin iç dünyanın rahatlayarak huzurlu olmanı sağlar.

Yoğun çalıştığın, fiziksel ve ruhsal olarak yorulduğun onca yılın sonunda bütün emeklerinin karşılığını almayı istemek en doğal hakkın. Hayatının ilerleyen zamanlarında daha rahat etmek ve hayallerini gerçekleştirmek için QNB Sigorta Elit Emeklilik Planı’nı tercih edebilirsin. Bu sigorta ile geleceğini güvence altına alabilir ve çalışırken alıştığın yaşam standardını emekliliğinde de koruyabilirsin.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.