Vücut Direncinizi Arttıracak 6 Öneri

Buradasınız

Sev 05 Mayıs 2020

Tüm dünya son dönemlerde Koronavirüs ile mücadele etmeye devam ediyor. Koronavirüs gibi birçok farklı virüsün de sağlığımızı tehdit ettiğini unutmamak gerekiyor. Bu noktada bazı önlemler alarak vücut direncinizi arttırmanız mümkün. Vücut direncinizi arttıracak 6 öneriyi sizler için sıraladık.

Düzenli ve sağlıklı beslenin

Vücut direncini arttırmanın en kolay yolu düzenli ve sağlıklı bir şekilde beslenmektir. Bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirecek besin takviyeleri ile hastalıklara karşı daha dirençli olabilirsiniz. Ana öğünlerin yanı sıra meyve, sebze ve süt gibi hafif yiyecekler ve meşrubatlar tüketeceğiniz ara öğünler ile beslenme programınızı güçlendirmeniz gerektiğini unutmayın.

Spor yapmayı ihmal etmeyin

Düzenli ve sağlıklı beslenmek kadar vücut direncinizi arttıran bir diğer unsur da çeşitli kardiyo egzersizleri yapmaktır. Yiyeceklerin kalori değerlerini vücudunuzdan atmanın ve formda kalmanın en kolay yolu olan spor yapmak, aynı zamanda bağışıklık sistemine destek olarak sağlığımızı korumamızı sağlar. Dolayısıyla her gün belirli bir saat aralığında ve düzenli olarak spor yapmakta fayda var.

Uyku düzeninde istikrarlı olun

Vücudunuzun günde en az 8 saat uyumaya ihtiyacı olduğunu unutmayın. Uyku düzeninizi sosyal yaşamınızın temposuna göre ayarlamalı ve mümkün olduğunca rutin saatlerin dışına çıkmamalısınız. Bu sayede vücut direncinizi arttırmakla kalmayacak, aynı zamanda sağlığınızı korumak için önemli bir adım atmış olacaksınız.

Stresten uzak durun

Stres birçok hastalığın temel kaynağı olduğu gibi vücut direncimizi düşüren en büyük etkenlerin de başında geliyor. Bu madde her ne kadar zor olsa da stresten uzak durmalısınız. Aksi takdirde fiziksel ve psikolojik direnciniz tahribata uğrayacaktır.

Takviye yapın

Bazen ne kadar düzenli beslenirsek beslenelim vücudumuzun ihtiyacı olan bazı vitaminleri tam olarak karşılayamayız. Bu noktada onaylanmış bazı vitamin takviyeleri tüketebilirsiniz. Öte yandan kullanacağınız miktarı ve dozu doktorunuza danışmanızı da unutmamanız gerekiyor.

Önlem alın

Vücut direncinizi arttırmak için gerekli tüm önlemleri almanıza rağmen bazen beklenmedik sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Dolayısıyla ek önlemler almakta fayda var. Size özel ve ihtiyaçlarınıza göre oluştırabileceğiniz bir koruma seçeneği sunan QNB Sigorta’nın Benim Seçimim Hayat Sigortası ile kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 4 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.