Tatil Alışverişi Yaparken Neler Almalısın?

Buradasınız

Sev 26 Haziran 2022

tatil, yaz, alışveriş, eşya, bavul, ihtiyaç

Yaz tatili zamanı sonunda geldi çattı. Yazın sıcak, güneşli günlerinde bol bol eğleneceğin ve dinleneceğin tatil mevsimi geldi. Peki pandeminin etkilerinin iyiden iyide kaybolduğu ve sevdiklerinle hep birlikte olabileceğin bu yaz tatili için hazırlıklara başladın mı? Yaz tatilinde en az nereye ve kiminle gideceğin kadar önemli olan bir diğer konu da yanında neler götüreceğindir. Bavulunda mutlaka olması gereken ve tatil alışverişi yaparken dikkat etmen gereken birçok nokta var. Tatil sırasında ihtiyaç duyabileceğin ve bazıları hayati önem de taşıyan bu malzemelerden bazılarını bu yazımızda bulabilirsin.

Elektronik cihazların için her türlü ihtiyacını almalısın

tatil, yaz, alışveriş, eşya, bavul, ihtiyaç, elektronik

Tatil demek hem eğlence hem de dinlenmek demek. Bunun için de tatile çıkarken bavulunda olması gereken en önemli şeyler arasında elektronik cihazlar ilk sırada yer alıyor. Tatilin boyunca telefonun, tabletin ve bilgisayarının yanında olması için mutlaka hazırlık yapmalısın. Bu cihazlarla birlikte kullanacağın kulaklık, şarj aleti, aktarım kablosu gibi aksesuarları da ihmal etmemelisin. Bu yaz tatili alışverişe çıktığında eğer eksiğin varsa bunları tamamlayabilirsin. Yine elektronik cihazların sıcaktan daha az etkilenmelerini sağlayacak farklı aparatları da unutmamalısın.  

Sağlık her şeyden önemli

tatil, yaz, alışveriş, eşya, bavul, ihtiyaç, ilaç

Yaz tatilin boyunca ihtiyaç duyabileceğin belki de en önemli şeyler ilaçlar, güneş kremi, koruyucu yağlar gibi sağlığını koruyacak malzemelerdir. Alışverişe çıktığında bunları da mutlaka temin etmeli ve bavuluna koymalısın. Gittiğin lokasyondaki genel şartları göz önünde bulundurarak vücudunu güneşin etkilerinden koruyacak kremleri ve yağları unutmamalısın. Yine düzenli olarak kullandığın ilaçlar varsa yedekleri ile birlikte almalı, bunun yanında baş ağrısı, mide bulantısı, böcek sokması gibi durumlar için de çeşitli ilaçları alıp çantana koymalısın. Yine güneşin yakıcı etkisinden korunmak için şapka almayı da unutmamalısın.

Gözlük de şart

tatil, yaz, alışveriş, eşya, bavul, ihtiyaç, gözlük

Yaz tatilinde en çok ihtiyaç duyacağın ürünlerden biri de güneş gözlüğüdür. Yazın sıcak ve güneşli günlerinde hem gözlerini koruyacak hem de estetik olarak seni yansıtacak bir gözlüğü de mutlaka bavuluna koymalısın. Bunun için alışverişe çıktığında camları güneş ışınlarına karşı koruyucu özellikler taşıyan bir gözlük almayı da unutmamalısın. Gözlük demişken eğer dalmayı seviyorsan ve denizin derinliklerini de merak ediyorsan bir de deniz gözlüğü alman faydalı olacaktır.

Yedek iç çamaşırları işe yarayacaktır

tatil, yaz, alışveriş, eşya, bavul, ihtiyaç, yedek çamaşır, kıyafet

Tatil alışveriş sırasında aklının bir kenarında olması gereken diğer bir konu da iç çamaşırlarıdır. Tatil için gittiğin mekanda herhangi bir şekilde çamaşırlarını yıkama yapamayacağını düşünerek yanına mutlaka yedek iç çamaşırları almalısın. Alacağın iç çamaşırlarını tek kullanımlık şekilde düşünebilir ve daha ucuz maliyetli olanlarından seçerek tatilin boyunca kullandıktan sonra atabilirsin. Bu şekilde bavulunun yükü de hafifleyecek ve yeni eşyalar için yer açılacaktır.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerini de unutma

tatil, yaz, alışveriş, eşya, bavul, ihtiyaç, kişisel bakım

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri de alışveriş yaparken unutmaman ve atlamaman gerekenler arasında yer alıyor. Hem günlük bakımın için kullandığın ürünler hem de makyaj yaparken kullanmayı seçtiğin ürünleri de mutlaka tedarik etmelisin. Erkeklerin de tıraş makinesi, jilet ya da farklı bakım ürünlerini yedekleyip yanına almasında büyük fayda var. Diş fırçası ve macunu, şampuan ve duş jeli, nemlendiriciler, saç bakım ürünleri gibi çok farklı içerikte ürünü de alışveriş listene koyman senin faydana olacaktır.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.