Ana içeriğe atla

Aile

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Soğuk Havalarda Kendini Gösteren Öksürüğe İyi Gelen 6 Yöntem
Soğuk Havalarda Kendini Gösteren Öksürüğe İyi Gelen 6 Yöntem

iyihisset.com

24 Eki 2018

Üst solunum yolu rahatsızlıkları başta olmak üzere birçok hastalığın ortak noktası olan öksürük, farklı durumların da habercisi olabilir. Doktorunuzla birlikte doğru teşhise ulaştıktan sonra etkili tedavi için öncelikli olarak belirtileri doğru değerlendirilmelisiniz. Öksürük kesin çözüm ile son bulur ancak doğru adımları atmanız şart. Soğuk havalarda sıklıkla karşılaşılan ve günlük hayatı olumsuz etkileyen “Öksürüğü ne keser?” sorusuna alternatif çözüm önerilerini sıraladık.

Bol sıvı tüketmek

Havaların yavaş yavaş soğumasıyla hastalıkların habercisi öksürük ortaya çıkar. Bu doğrultuda öksürüğü azaltmak ya da kesmek için en etkili çözüm olarak öksürük şurubunun yanında 2,5 litre sıvı tüketilmesi gerektiği unutulmamalı ve sıvı tüketimi aksatılmamalıdır. Öksürüğe ne iyi gelir sorusuna uzun vadede çözüm üreten sıvı tüketimi, soğuk havalarda vücut direncinizi de arttıracaktır.

Kirli ortamlardan uzak durmak

Öksürüğün bir diğer oluşum nedeni kirli ve tozlu ortamlarda uzun süre bulunmaktır. Bu durumda öksürüğü ne keser sorusuna pratik çözüm düzenli temizlik alışkanlığı ile birlikte var olan ortamlarda seçicilik kazanılmasıdır denilebilir. Bu sayede öksürük kesin çözüm ile canınızı sıkan bir rahatsızlık olmaktan çıkar.

Spor ve yürüyüş yapmak

Tempolu yürüyüşler ile kondisyon sahibi olursanız öksürük nasıl geçer sorununu da rahatlıkla aşabilirsiniz. Soğuk havaların kendini daha sık hissettirdiği bu zamanlarda hareket sürenizin azalması, günlük yaşantınızda yavaşlamalara ve vücut direncinizde düşmelere sebep olabilir. Öksürüğe ne iyi gelir düşüncelerinize uzun vadede çözüm bulmak istiyorsanız sonbahar ve kış aylarında da spor aktivitelerinize son vermemelisiniz.

Soğuk yiyecek ve içecek tüketmemek

Öksürüğünüzün kesilmesi için uygulamanız gerekenler kadar dikkat etmeniz gereken birçok önemli nokta da var. Kendinizi öksürük nasıl geçer sorusuna cevap arar şekilde buluyorsanız, öncelikle soğuk havalarda soğuk yiyecek ve içecekler tüketmemelisiniz. Bu durum havaların da etkisiyle uzun süreli öksürük sorunu ile baş etmenize sebep olabilir.

Karışım bitki çayları hazırlamak

Market raflarında sıklıkla gördüğünüz hazır karışım çaylarının yanı sıra evde kendinizin de hazırlayabileceği bitki çayları, öksürüğünüzü geçirmeye birebir bir yöntemdir. Halk ağzıyla babaanne karışımları olarak da adlandırılan bu karışım çaylar, öksürüğü ne keser sorununda genellikle başvurulan ilk yöntemlerden biridir.

Yüksek yastık kullanmak

Öksürüğe ne iyi gelir araştırması yapıyorsanız karşınıza çıkacak bir diğer yöntem ise yüksek yastık kullanmaktır. Öksürüğünüzün geceleri kötüleşme sebebi düz yatakta yatıyor olmanız olabilir. Öksürük nasıl geçer arayışı içindeyseniz yüksek yastık kullanımını alışkanlık haline getirmelisiniz.

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Aile yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.