Sigorta Hayat Kaliteni Nasıl Etkiler?

Buradasınız

Sev 26 Mayıs 2022

sigorta, hayat, gelecek, yaşam, sağlık, bes, emeklilik, birikim, ferdi kaza

Hayat, doğal yapısı gereği içerisinde çok fazla risk barındıran ve hemen her şeyin, herhangi bir anda olma olasılığını içeren bir olgu. Bunun için yaşamın içerisindeki olası her duruma karşı hazırlıklı olmak ve başına gelebilecek sağlık sorunları, yaşamsal riskler, maddi sıkıntılar ya da kazalara karşı bugünden tedbir almak önemli. Bu bakımdan da sigortalar, oluşabilecek risklere karşı maddi desteği ile sıkıntılardan daha hızlı uzaklaşmanı sağlayarak doğrudan yaşam kalitesini yükselten ve bugün artık bir lüks olmaktan çıkarak ihtiyaç haline gelen bir konumda. Bugünden geleceğe yapılan en büyük yatırımlardan da biri olan, hem sağlık ve yaşam riskleri açısından hem de maddi olarak sıkıntı yaşanmasını önleyen sigortalar, ailene ve sevdiklerine de destek ile değer verdiğin her şeyi koruman için de sana fırsatlar sunuyor. Artık sadece maddi güvence sunmanın ötesine geçen sigortalar, poliçeler kapsamında barındırdıkları birçok ücretsiz ve indirimli ek hizmetlerle de günlük hayatı kolaylaştırıyor ve hayat kalitesini oldukça artırıyorlar.

Yaşam standardını korur

sigorta, hayat, gelecek, yaşam, sağlık, bes, emeklilik, birikim, ferdi kaza

Hepimiz belirli bir yaşam standardına ulaşmak ve bunu sürdürülebilir hale getirmek için çok büyük çabalar sarf ediyoruz. Bunun için çok uzun saatler çalışıyor ve zaman zaman bedenimizi ve zihnimizi zorlamak durumunda kalıyoruz. Sahip olduğumuz bu yaşam kalitesini korumak ve standartlarını devam ettirmek için yapabilecek en iyi şeylerden biri de sigorta yaptırmak. Özellikle bugünkü ekonomik dengeni koruyarak mevcut standardında yaşamını sürdürmek ya da olası sağlık sorunları yaşadığında sağlığına tekrar kavuşmak için sağlık sigortaları, başına gelebilecek olumsuzluklarda hem kendinin hem de sevdiklerinin geleceğini güvence altına almak için hayat veya ferdi kaza sigortaları önemli maddi destekler sunabilir. Bu sigorta poliçelerinde bulunan birçok ek hizmetten de yine hasta olmadan veya kaza geçirmeden sağlığınla ilgili ya da günlük farklı ihtiyaçların için faydalanabilirsin.

Maddi güvencen her zaman hazır olur

sigorta, hayat, gelecek, yaşam, sağlık, bes, emeklilik, birikim, ferdi kaza

Bugün birçok sigorta poliçesi, yaşayabileceğin herhangi bir sağlık sorununda ya da aniden gelişebilecek bir kalıcı sakatlık ya da vefat durumunda seçilen teminatlar ölçüsünde sana maddi destek sunar. Bu da senin ya da sevdiklerinin beklenmedik durumlarda hayata daha az stresle devam etmesine ve bu sayede yaşam kalitesini korumasına destek olur. Sigorta yaptırarak hayatın içerisindeki olası birçok risk ve soruna karşı maddi güvence sağlayabilir ve çok büyük değişimler olmadan yaşamına devam edebilirsin. 

Güvende hissetmeni sağlar

sigorta, hayat, gelecek, yaşam, sağlık, bes, emeklilik, birikim, ferdi kaza

Hayat sigortası, sağlık sigortası ya da ferdi kaza sigortası sahibi olmak, birçok kişi tarafından o günkü şartlarda bir gider kalemi olarak görülebilir ve tercih edilmeyebilir. Günün ekonomik şatlarında ek bir masraf kalemi olarak görülen bu sigortaları birer gider olarak görmektense geleceğe ve olası istenmeyen durumlara karşı önlem alma olarak düşünmek ise en doğrusudur. Hayatın inişli çıkışlı yollarında başına gelebilecek olası durumlarda sağlık, hayat ve ferdi kaza sigortaları kendini güvende hissetmeni sağlayacak ve ihtiyaç duyduğun anda gerekli maddi desteği verecektir. Bu sigortalardan, sadece poliçelerin verdiği standart faydaların yanında ek birçok hizmetle de günlük hayatı kolaylaştıracak şekilde faydalanabilirsin. Örneğin ücretsiz check-up hizmetinden online doktor hizmetine, ücretsiz diş ve göz sağlığı paketinden ambulansa hayatta ihtiyaç duyulan birçok hizmet ücretsiz ve indirimli olarak senin yanında olacak. Sigortaların yanı sıra bireysel emeklilik sistemi de maddi ve finansal olarak geleceğe yapılan yatırımlar arasında olup huzurlu bir emeklilik dönemi için geleceğinize atacağınız bir adımdır.

Sağlık her şeyden önemli

sigorta, hayat, gelecek, yaşam, sağlık, bes, emeklilik, birikim, ferdi kaza

Sağlık, hepimizin hayatındaki en önemli ve değerli kavram. Her ne olursa olsun, güzel, keyifli, huzurlu, sakin ve mutlu bir hayat yaşamak için sağlıklı olmak şart. Ancak hayatın içerisinde bir o kadar sağlığımızı tehdit eden riskler de mevcut. Bunun için sahip olduğun yaşam standardını, sağlığınla ilgili önlem alarak ya da bir sağlık sorunu yaşadığında destek alarak sürdürmek için yine en büyük destekçin sigortalar olacak. Örneğin; Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, sağlığının çevresini bir kalkan gibi sararken sağlık sorunları ile karşılaştığında anlaşmalı özel hastanelerde SGK katkı payı hariç hiçbir ek ücret ödemeden sağlık hizmeti almanı ve check-up, online doktor, psikolog ve diyetisyen gibi birçok ücretsiz sağlık hizmetinden faydalanmanı sağlayacak.

Para biriktiremiyorum diyenlerden misin?

sigorta, hayat, gelecek, yaşam, sağlık, bes, emeklilik, birikim, ferdi kaza

Yaşam kalitesini ve standardını korumak demek, temelde maddi durumunu düzenlemek ve bunu olumsuz yönde büyük değişimler olmadan devam ettirmek demektir. Birçok kişi bugünün zorlu ekonomik şartlarında para biriktirmek ve geleceğe dönük yatırımlar yapmak konusunda zorlanıyor. Burada da yaşam kaliteni korumak için imdadına Bireysel Emeklilik Sistemi yetişiyor. Maddi durumuna uygun birikimler yapmana destek olan farklı emeklilik planlarından birini seçerek, gelecekte de yaşam standardını devam ettirebilir ve gelecekte maddi olarak iyi bir konumda olabilirsin. Para biriktirmenin de en rahat ve kolay yöntemlerinden biri olan bu sistem ile bugün kazanıp yarın için biriktirebileceksin. Bu sistemin sunduğu en büyük avantajlardan biri de yapılan birikimlere ek olarak gelen yüzde 30 devlet katkısı barındırmasıdır. Örneğin, ayda 100 TL yatırdığınız birikim hesabına bu tutar 130 TL olarak yansır ve bu şekilde yıllar içerisinde biriken para giderek artar.

Sigortalar; sağlığınla, maddi ve ekonomik durumunla, birikimlerinle, sevdiklerinin geleceği ile kısacası sahip olduğun ve senin için önem taşıyan değerli ne varsa onları korumak ve gerekli durumlarda maddi açıdan destek olmak için yanında. Sen de yaşam kaliteni korumak ve herhangi olumsuz bir durumla karşılaştığında hazırlıklı bir konumda olmak istiyorsan, farklı içerikleri ile seni koruyacak ve yanında olacak Cigna’nın sağlık, hayat, ferdi kaza ve bireysel emeklilik planlarını tercih edebilirsin.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.