Sadece Emekli Olunca Anlayacağınız 10 Durum

Buradasınız

Sev 18 Nisan 2017

emekli olmak

İş hayatının stresinden sıkılan herkesin en büyük hayali, emekli olunca mutlu ve huzurlu bir hayata kavuşmak. Hatta artık gençler bile henüz 20’li yaşlarda emeklilik muhabbeti yapmaya başlamışken emekliliği yaklaşanları siz düşünün. Emeklilik hayatı ne kadar eğlenceli, ne kadar sıkıcı kararı size bırakmak için bazı maddeler derledik. Bu durumlar gençlerin de kulağına küpe olsun!

Tüm Günü Pijama Giyerek Geçirme Keyfi

evde emeklilik

Pek çok iş kolunda takım elbise giyerek çalışanlar, bu resmi kıyafetleri her gün giymekten bıkıyor. Aynı renk, aynı desen, aynı modeldeki bu takımları 30-40 yıl hafta içi her gün giydiğinizi hayal etsenize? Çekilecek dert değil bizce de! Ama emekli olunca bu kıyafet çilesini çekmek zorunda değilsiniz. Siz de liseli gençler gibi kot pantolonlar, tişörtler, etekler giyebilir ve dolabınızı spor ayakkabıyla doldurabilirsiniz. Tabii bunun bir sonraki adımı evden dışarı çıkmadan sadece pijamayla yaşamak olabilir. Aman dikkat!

Anında Artış Gösteren Sanat ve Spor Aktiviteleri

emeklilikte sosyallik

Malum yoğun tempolu iş hayatı boyunca pek çok kişi istediği kadar sosyalleşemiyor hatta hobilerine bile zaman ayıramıyor. İşte emekli hayatı bunun için biçilmiş kaftan. Daha ilk maaşınızla bir sanat kursuna katılabilir ve onlarca yıl zaman ayırmadığınız hobilerinize tekrar kavuşabilirsiniz.

Yurt İçi ve Yurt Dışı Seyahatlerinde Ani Bir Artış

emeklilikte seyehat

Yılda 15 gün olan tatilinizi evde dinlenerek geçirmek zorunda kaldığınız için istediğiniz şehirlere, ülkelere seyahat etmemiş olabilirsiniz. Artık tüm zaman sizin! Sabah kahvaltısını Milano’da akşam yemeğini Paris’te yemeye enerjiniz olmayabilir ama imkanlarınız doğrultusunda özgürce gezip tozabilirsiniz.

Çocuklarınızın Mürüvvetini Görmek Sizin de Hakkınız!

emeklilikte torunlar

Çocuk sahibiyseniz ve emekli olduysanız, evlenmeyen çocuklarınıza baskı yapma eğilimi gösterebilirsiniz. Onlarca yıl hem çalıştınız hem de onlara bakıp ilgilendiniz. Ne diyelim, düğün dernek, torun tombalak görmek sizin de hakkınız.

Zaman Dolduramamak Canınızı Sıkılabilir

zaman dolduramamak

Emekli olunca elinizi eteğinizi iş hayatından çekeceğinize göre sizin de boş vaktiniz olacak. Ancak hemen sevinmeyin öyle! İlk 1-2 ay bu durum hoşunuza gitse de sonrasında sıkılmanız muhtemel. Sabahın köründe zinde uyanıp akşama kadar yapacak bir şey bulamamaktan korkuyorsanız, şimdiden farklı meşgaleler edinmeye başlasanız iyi olur.

Merhaba Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Takıntıları…

sağlıklı yaşam ve beslenme

Bu yaşa kadar onlarca yıl belki de düzenli ve sağlıklı yaşamadınız, kendinize yeteri kadar iyi bakmadınız. Malum yaş kemale erince sizin için de sağlıklı bir yaşam kıymete bindi. Zaten bu yüzden emekliler de sağlıkla, organik yiyeceklerle, huzur ve mutlulukla yakından ilgilenmiyor mu? Siz de kendinizi bahçeye domates ekerken, her gün aynı saatte yürüyüş yaparken bulabilirsiniz.

Gençlerin Tiye Aldığı TV Programlarının Takipçisi Olabilirsiniz

televizyon programları

Kimi enteresan TV programları var ki özellikle orta yaş üstü ve zamanı bol olanlar tarafından takip ediliyor. Siz de artık emekli olunca günde dört saat izdivaç programı izlemekten, birbirinden ilginç yarışmaları gece gündüz takip etmekten sıkılmayacağınızdan emin misiniz?

Emekli Maaşı Muhabbeti Yapmaya Başlayabilirsiniz

emekli maaşı

Genellikle ‘’iyi şartlarda bir hayat sürmek için çok da yeterli olmayan aylık para’’ olarak tanımlanan meşhur emekli maaşı, sizin de dilinize pelesenk olacak. Gerek alışverişte pazarlık yaparken gerek torunlarınıza iş hayatının önemini anlatırken hep başrolde bu maaş yer alacak. Bu sebeple gençliğin kıymetini bilmek ve para kazanıyorken birikim yapmak oldukça önemli. Siz de bütçenize uygun bir Bireysel Emeklilik Planı ile geleceğinizi şimdiden garanti altına alabilirsiniz. Yüzde 25 devlet katkısıyla karlı bir yatırıma dönüşecek bu plan hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Torun Bakmaya Hazır Olun

torunlara bakmak

Eğer torununuz varsa ya da bir gün torun sahibi olursanız, potansiyel dadı muamelesi görebilirsiniz. Zamanınız olduğu için çocuklarınız küçük afacanları büyük ihtimalle size emanet edecektir. Tabii pek çok anneanne ve dede gibi siz de torun bakma konusunda istekliyseniz…

Hastane ve Doktorlarla Kanka Olmanıza Çok Az Kaldı

hastane ve doktorlar

Yaş ilerledikçe bir bir ortaya çıkan sağlık sorunları için hastanelerin yolunu arşınlama sıklığınız artacak tabii. Bir yandan da artık aceleniz olmadığı için her bir şeyi iyice sorgulamak ve anlamak için de vaktiniz var. Ee bu kadar saat de muhabbetsiz geçmeyeceğine göre, bu sonuç kaçınılmaz elbette...

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.