Ramazan Bayramı'nı Daha Huzurlu Geçirmeni Sağlayacak Öneriler

Buradasınız

Sev 13 Mayıs 2021

ramazan, bayram, aile, anne, baba, çocuklar

Şeker tadında bir Ramazan Bayramı’na yaklaşıyoruz. Sevdiklerimizle beraber olduğumuz, kalabalık sofralar kurduğumuz, bir araya geldiğimiz o güzel bayramları bu yıl kutlayamayacağız. Tüm dünyanın yaşadığı pandemi sebebiyle bu Ramazan Bayramı’nda birbirimizden biraz uzak kalacağız. Biz de evlerimizde kaldığımız bu dönemde Ramazan Bayramı’nı daha huzurlu nasıl geçirebilirsin araştırdık.

Güne erken başlamak

ramazan, bayram, kadın, sabah, yatak

Bayramın geleneğindendir, bayram sabahları her zamankinden erken uyanılır. Sen de bu geleneği bozmadan erkenden uyan, camını aç, derin bir nefes al ve bayrama huzurlu bir giriş yap.

Kahvaltı

ramazan, bayram, aile, kahvaltı

Bayram sabahı kahvaltısının tadı kalabalıkken çıkar ama unutma bir tek sen yaşamıyorsun bu hüznü. Bunu unutmak için ailenle güzel bir kahvaltı yapabilirsin. Kahvaltıyı hafif ve sağlıklı tutmak, mideni de rahatlatacağından günün geri kalanını da daha rahat geçirmene yardım eder.

Sevdiklerini aramak

ramazan, bayram, aile, online, görüşme

Yanlarına gidemesen bile sevdiklerini görüntülü arayarak bayramlarını kutlayabilirsin. Tüm sevdiklerini arayarak konuşmak içini de huzurla dolduracak. Bayramın vazgeçilmezi olan aile büyüklerinin ziyaretlerini de bu yıl herkesin sağlığı için telefondan yapacağız.

Eğlenceli vakit geçirmek

ramazan, bayram, aile, eğlence

Bayramlar insanların en neşeli oldukları zamanlardır. Hiçbir şeyin keyfini kaçırmasına izin verme. Evde eğlenceli vakit geçireceğin aktiviteler yapabilirsin. Ailenle yaşıyorsan onları da dahil ettiğin aktiviteler eve bayram havası getirecek ve bu bayramı huzurla geçirmeni sağlayacaktır.

Yardım etmek

ramazan, bayram, yardım, kadın, yaşlı

Atalarımız damlaya damlaya göl olur demişlerdir. Sen de ben ne yapabilirim, benim yaptığım ne işe yarar diye sakın düşünme. Elinden geldiğince, durumun el verdiğince çevrene yardımlar yapabilirsin. Yardımın verdiği iç huzurla tüm bayramın güzel geçecek emin ol.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.