Pozitif Düşünmeyi Hayat Tarzı Olarak Benimsemek İçin Yapmanız Gerekenler

Buradasınız

Sev 13 Eylül 2020

Pozitif düşünmenin, hayata olumlu olarak bakmanın ve eskilerin tabiriyle bardağın dolu yanını görmenin yaşam üzerinde oldukça iyi sonuçları bulunuyor. Hem psikolojik hem de fiziksel sağlığı doğrudan etkileyen ve günlük yaşamı daha keyifli, huzurlu ve mutlu yaşamanızı sağlayacak pozitif düşünmeyi bir yaşam tarzı olarak benimsemenin tam zamanı. Siz de 13 Eylül Pozitif Düşünme Günü’nde yeni bir hayata adım atmak ve daha olumlu bir insan olmak için pozitif düşünme yöntemlerine bakmaya ne dersiniz?

Hayatınızı gözden geçirin

Günlük hayatınız içerisinde rutin olarak yaptığınız ve bir süre sonra sizi rahatsız etmese de farkına varamadığınız birçok davranışınız vardır. Pozitif düşünmeye başlayarak hayatınızı bu bakış açısına göre yönlendirmek için öncelikle bu yüklerinizden kurtulmanız gerekiyor. Hayatınızı baştan aşağıya gözden geçirin, nelerin sizi rahatsız ettiğini, gereksiz yükler oluşturduğunu ve mutsuz ettiğini bulun. Ardından kendinize yeni bir yol çizerek daha olumlu yanlara odaklanmaya çalışın.

Stresten uzak durmaya çalışın

Pozitif düşünmenin önündeki en büyük engellerden biri strestir. Farklı nedenlere bağlı olarak günlük hayatınızı stresli olarak geçirirseniz pozitif yönleri görmekte ve olumlu bir düşünce yapısına sahip olmakta zorlanabilirsiniz. Biraz daha sakin olarak kendinizi rahatlamayı ve biraz daha pozitif bir bakış açısına sahip olmaya gayret edin.

İlham aldığınız şeyleri odaklanın

Hayata daha pozitif bakmanın en iyi yöntemlerinden biri sizi etkileyen, yaşamınızı nasıl daha iyileştireceğiniz konusunda fikir veren, rahatlatan ve geleceğe yönelik sağlam adımlar atmanızı sağlayan kişilere, olaylara, nesnelere ve olgulara odaklanmaktır. Size ilham veren tüm bu şeylere göz önüne alarak hayatta sıkıntı çekenin sadece sizler olmadığını görecek ve yine bardağın dolu tarafına bakmaya başlayacaksınız.

Sporu hayatınızdan eksik etmeyin, doğru ve dengeli beslenin

İyi bir zihin yapısı ancak ve ancak sağlıklı bir bedenle olur. Sağlıklı ve iyi bir bedene giden yolda sizin yapacaklarınızdan geçer. Bu yüzden günlük hayatınızda egzersizleri ihmal etmeyin ve düzenli olarak spor yapın. Bunun yanında doğru ve dengeli beslenmek de sizi daha sağlıklı bir birey yapacak ve düşünce yapınızı daha pozitif ve olumlu olaylara odaklanmanız için güç verecektir.

Geçmişten ders alın ve gelecek için plan yapın

Birçok insan hayatı boyunca başından geçen olaylardan dersler çıkarmayı ve buradan öğrendikleri ile geleceğe yönelik planlar yaparak daha az hata yapmayı bir yaşam biçimi olarak kendisine belirlemiştir. Hayata daha pozitif olarak bakmanızı sağlayacak yöntemlerden biri de budur. Geçmiş dönemde yaşadıklarınızdan dersler çıkararak buradan edindiğiniz deneyimleri kullanabilirsiniz. Bu yöntemle gelecek dönem için de daha iyi ve sağlam planlar yaparak adım atacak ve kendinizi daha güvende hissettiğiniz için daha olumlu bir düşünce yapısına sahip olacaksınız.

Sürekli öğrenmeye açık olun

Öğrenmeye ve yeni bilgiler alarak bunların hayat içerisinde kullanmaya açık insanlar, her zaman için daha sağlam karakterlere sahip olacaklardır. Siz de eksiklerinizi gidererek ve sürekli öğrenmeye açık olarak negatif etkiler yaratacak olayları hayatınızdan uzaklaştırabilir ve bu yolla daha pozitif bir bakış açısına sahip olabilirsiniz. Yeni bilgiler alabileceğiniz kaynakları takip ederek, eğitimlere giderek ve kurslar alarak kendinizi bilgiyle donatabilir ve dört dörtlük olarak yolunuza devam edebilirsiniz.

 

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.