Pazar Sineması Keyfi: Ailecek İzleyebileceğiniz 7 Eğlenceli Film

Buradasınız

Sev 09 Temmuz 2019

 
Tüm ailenin bir arada vakit geçirebileceği hafta sonunda yapılacak en keyifli aktivitelerden biri de film izlemek. Pazar gününe neşe katmak için patlamış mısırlarınızı hazırlayın, ailecek izleyebileceğiniz 7 eğlenceli filmi sizler için listeledik. 

1. Hokkabaz - 2006
 


Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği 2006 yapımı Hokkabaz filmi, bir hokkabaz ve onun yardımcısının eğlenceli ancak bir o kadar da dramatik hikayesini anlatıyor. İkilinin turne sırasında yaşadıkları maceraları konu alan filmin başrollerinde Cem Yılmaz, Mazhar Alanson ve Özlem Tekin yer alıyor. 

2. Game Plan (Oyun Bozan) - 2007
 
Ünlü Oyuncu Dwayne Johnson’ın “Joe Kingman” karakterine hayat verdiği bu filmde, popüler bir Amerikan futbolu yıldızının, varlığını yeni öğrendiği 8 yaşındaki kızıyla arasındaki ilişki anlatılıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Andy Fickman oturuyor.
3. Up (Yukarı Bak) - 2009 
 
Zaman zaman kahkahalara boğulacağınız zaman zaman duygulanacağız bu animasyon filmi hem çocuklara hem yetişkinlere hitap ediyor. Yolları tesadüfen kesişen iki çocuğun sevimli hikayesiyle pazar sinemasına renk katacak 2009 yapımı bu film, ilk dakikalarından itibaren sizi içine çekecek. 

4. Coco - 2007
 
“En İyi Animasyon Oscar”ı ve “Altın Küre En İyi Animasyon Film Ödülü” de dahil olmak üzere birçok ödül alan 2007 yılı yapımı bu film, sıcacık hikayesiyle içinizi ısıtacak. Ailece keyifle izleyebileceğiniz Coco, animasyon devi Pixar stüdyolarında yapıldı. Filmde, 12 yaşındaki Miguel'in hayranı olduğu müzisyenin gitarını bulması ve çalmaya çalışmasının ardından Ölüler Diyarı’na gönderilmesi anlatılıyor. Müzikleriyle de ilgi çeken filmin yönetmen koltuğunda Toy Story 3 ile beğeni toplayan Lee Unkrich oturuyor.

5. Scholl Of Rock (Hababam Rock) - 2003
 
Komedi filmlerinin bir numaraları isimlerinden olan Jack Black’in başrolünde yer aldığı ve Richard Linklater’in yönettiği bu filmde, hayatını rock müziğe adayan bir müzik öğretmeninin öğrencileriyle olan eğlenceli ilişkisi konu alınıyor. Öğrencileriyle birlikte bir müzik grubu kurup yarışmaya hazırlanan Dewey Finn (Jack Black), onların içindeki yeteneği ortaya çıkarıp yarışma için güç veriyor. 

6. Harry Potter Serisi - 2001 - 2011 
 
Harry Potter serisi, 2001 yılında çıkan ilk filminin ardından büyülü dünyasıyla 7’den 70’e her yaş grubundan insanı içine çekti ve bir klasik haline geldi. Sekiz bölümden oluşan serinin son filmi ise 2011 yılında yayınlandı. Daniel Radcliffe, Emma Watson ve Rupert Grint’in başrollerini paylaştığı Harry Potter serisi, J.K. Rowling’in aynı isimli romanlarından uyarlandı. 

7. Charlie’nin Çikolata Fabrikası - 2005 
 
Birçok başarılı filme imza atan ünlü yönetmen Tim Burton’ın fantastik türdeki bu filmi, dünyanın en ünlü çikolatalarını üreten bir fabrikanın varis seçme yarışması düzenlemesini konu alıyor. Efsane Aktör Johnny Deep ve Freddie Highmore’un başrollerinde yer aldığı yapım, ailecek izleyebileceğiniz en keyifli filmlerden biri. 

Kaynak: 

https://onedio.com/haber/ailenizle-oturup-izleyebileceginiz-icinizi-bir-anda-simsicacik-yapacak-21-film-onerisi-784318
https://www.listefilm.com/aile-filmleri-listesi/

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.