Pazar Günü Ailecek Yapılacak Keyifli Şeyler

Buradasınız

Sev 09 Aralık 2015
Pazar Günü Ailecek Yapılacak Keyifli Şeyler

Çoluk çocuk toplanın, hem önümüzdeki hem de sonraki pazar günleri için size harika önerilerimiz var. Bildikleriniz ama yapmayı atladıklarınız, bilmedikleriniz ve yapınca harika hissedecekleriniz, hepsi bu listede. O zaman buyurun aktiviteler sofrasına. Üstüne üstlük bütçenizle de son derece uyumlular.

Bir Türk Filmi Açın

kemal-sunal

Sadri Alışık, Gülşen Bubikoğlu, Tarık Akan, Filiz Akın, Kemal Sunal... Çocukken televizyonun karşısında yere oturup boynunuz kopana kadar izlediğiniz o filmlere tekrar dalıp gidin. Bol kahkaha ve bol nostalji kaynağı.

Bisiklete Binin

Bisiklete Binin

Bulunduğunuz şehirdeki bisiklet yollarını araştırın. Bazen hemen yakınınızdaki bir parkta, bazen de sahil yolunda bisikletlilere özel yollar açıldığını göreceksiniz. Kiralayın ya da kendi bisikletinize atlayın ve kendi şehrinizde bir turist gibi pazar gezintisine çıkın.

Ekin, Dikin

Ekin, Dikin

 “Yerimiz yok.” demeyin. Eğer evinizde bir tane bile saksı koyacak alan varsa, o zaman ekim yapabileceğiniz yer de vardır. Alın çocuklarınızı da yanınıza ve hemen biber, nane, maydanoz ekimine başlayın. Çocukların elleri toprakla buluşsun, yeşille dost olmaya şimdiden alışsınlar.

Kamp Yapmaya Gidin

Kamp Yapmaya Gidin  

“Şu çiçeğin adı ne?” ile başlayan kamp saatleriniz, kimseden yardım almadan ateş yakabilme becerisi kazanmanızla son bulur. İhtiyacınız olan yalnızca bir çadır, herkese birer el feneri ve azıcık da macera ruhu.

Beraber Yemek Yapın

Beraber Yemek Yapın

Çocuklar anne babalarıyla beraber vakit geçirmeye cana atarlar. Pazar günü tüm aileyi sofra başına toplayacak özel yemeği onlarla birlikte yapmak ise hem size hem de miniklere çok iyi gelecek. Mutfak biraz dağılabilir, ama bunu eğlencenin ufak bedeli olarak da düşünebiliriz.

Hikâye Yazın

Hikâye Yazın

İlk satır sizden, bir sonraki çocuğunuzdan. Herkes sırayla hikâyenin bir cümlesini yazar. Kurgu, her aile bireyiyle birlikte değişir, hikâyenin alıp başını gideceği yer hiçbir zaman bilinemez.

Uçurtma Uçurun

Uçurtma Uçurun

Dürüst olun. Ne kadar zamandır elinize bir uçurtma almadınız? Ailenizle beraber uçurtmayı gökyüzüne doğru havalandırdığınızda içinizi kaplayacak huzur hissini başka hiçbir şeyden alamazsınız. Hele ki o uçurtmayı siz yapmışsanız...

Ne Kadar da Yetenekli Bir Aile

Ne Kadar da Yetenekli Bir Aile

Yetenek yarışmalarını izlemenin bir adım ötesine geçin ve kendi yetenek yarışmanızı düzenleyin. Ailenizde kim neye yatkınsa, herkes kendine göre bir şov hazırlar ve pazar günü jüri üyelerine, yani ailenin geri kalanına sergiler. Bakalım bu pazarın kazananı kim olacak?

Seçim Çocukların

Seçim Çocukların

Hatta bırakın bazı pazar günlerinin programını çocuklarınız belirlesin. Onların yaratıcı güçlerine güvenin ve canları ne yapmak istiyorsa kendinizi ona uydurun. Eğlenmenin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.