Kova Burçlarının 5 Karakteristik Özelliği

Buradasınız

Sev 03 Şubat 2019

Burçlar kuşağı arasında hayal güçlerinin ucu bucağı olmaması ile tanınan ve farklılaşan Kovalar, sanat ve yaratıcılık denildiğinde aklan ilk gelen burçtur. Hayatlarını akılcı bir çizgide yaşamayı seçen Kova burçları, her zaman sezgilerini çalıştırarak kendilerini bekleyen tehlikeleri anlamaya gayret ederler. Bu yapıları ile sürekli geleceği öngörerek yaşamayı ve hazırlıklı olmayı seçerler.

Yaratıcılık onları işi

Kova burcu ile ortak olarak anılan bir şey varsa o da yaratıcılıktır. Doğumlarından itibaren hayal güçlerini kullanarak çevrelerini anlamaya gayret eden Kovalar, gelecek yıllarda da kariyerlerinde bu tarz altyapıları olan meslekler seçerler. Reklamcılık, müzisyenlik, ressamlık Kova burçları için biçilmiş kaftan sayılabilir.  

Akılcı davranarak hazırlık yaparlar

Kova burçlarını ayıran diğer önemli bir özellikleri de hayatlarının her döneminde akılcı davranarak başlarına gelebilecek olası kötü olayları öngörmeye çalışmalarıdır. Her zaman bir adım sonrasını görerek buna hazırlıklı olmayı seçerler ve içgüdülerini her daim ayakta tutarlar. Bunun için de çevrelerini sürekli gözlemlemeyi ve gelen verileri iyi değerlendirmeyi tercih ederler.

Kova burçları gelecekleri için önemli adımlar atarak bugünden hazırlıklı olmayı tercih ederler. Hayatlarının ileri dönemleri için harekete geçerek şimdiden Uzun Süreli Hayat Sigortası yaptırmayı tercih ederler ve gelecekteki yaşam standartlarını koruma altına alırlar. Vefat durumunda aileye toplu para ödemesi yapan bu sigorta ile kaza sonucu sakatlık durumlarında da maddi güvenceden faydalanırlar.

Özgürlüklerine çok düşkündürler

Kova burçlarının en önemli özelliklerinden bir diğeri de özgürlüklerine olan düşkünlükleridir. Hiçbir şartta ve durumda sahip oldukları özgürlüklerinin kısıtlanmasını istemezler. Bunun için savaşmayı, kavga etmeyi ve gerekirse ortam ya da kişileri değiştirmeyi tercih edebilirler. Yaşamları içerisinde elde ettikleri tüm değerleri savunmak ve bunlardan vazgeçmemek için her şeyi yaparlar.

Üretkendirler

İş ve özel hayatlarında çok çalışan Kova burçları, genellikle üretken bir yapıya sahiptirler. İçerisine girdikleri ortam hemen fark edilmelerini sağlayan bu çok çalışma özellikleri, onların başarılarını da doğrudan etkileyen kavramlardan biridir. Her zaman yeni bir şeyler keşfetmeye ve bunları hayatlarına adapte etmeye açıktırlar. Yeni bir şeyler ortaya koyamadıkları zaman rahatsız olurlar.

Eşitliği severler

Kova burçları her ne kadar farklılıkları sevse de herkesin aynı ve eşit şartlar altında olmasını çok severler. Bunun için gerekli ortamlarda seslerini yükseltmekten ve bildiklerini söylemekten çekinmezler. Sosyal durumlarına bakarak her zaman çevrelerindekilere yardım etmeye ve hedefledikleri eşit noktaya çekmeye gayret ederler.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
12 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.