Koronavirüs Günlerinde Yılbaşını Evde Kutlamak İçin 5 Keyifli Yol

Buradasınız

Sev 29 Aralık 2020

Pandemi nedeniyle bu sene yılbaşını evde geçireceğiz. Peki, evde kutlanacak yılbaşını eğlenceli kılmak için neler yapabilirsiniz? Siz de, “Yılbaşında evde nasıl eğlenirim?” diye düşünüyorsanız,  evinizde otururken gerçekleştirebileceğiniz, yılbaşının klasikleşmiş aktivitelerine bir göz atın deriz.

Tombalasız yılbaşı olmaz

Yılbaşı akşamlarının olmazsa olmazı tombalanın ne kadar eğlenceli olduğunu unutmuş olabilirsiniz. Bizce tombalaya bir şans daha verin. Ailenizdeki herkesin eğlenceye dâhil olmasını sağlayarak nostaljik bir yılbaşı eğlencesi geçirmek istiyorsanız tercihinizi tombaladan yana yapabilirsiniz.

Kutu kutu oyun

Monopoly, Tabu, Trivial Pursuit, Scrabble, Codenames… Sevdiklerinizle birlikte masanın etrafında toplanarak kutu oyunuyla yılbaşı akşamında keyifli zaman geçirebilirsiniz. Bu arada bir kutu oyunu olmasa da favori oyunlar arasında yer alan kart oyunu UNO da güzel bir alternatif.

Sessiz sinema başlasın

Her yaştan insanın sevdiği sessiz sinema oyunu ile yılbaşında ailenizle küçük bir rekabete girmeye ne dersiniz? Oynayanların kahkahalara boğulacağı sessiz sinema oyunu, herkesi yılbaşı havasına sokarak oldukça keyifli bir anıya dönüşecektir. Yılbaşı eğlencesi için gereken bol kahkaha sessiz sinema oyunundan geçiyor.

Bu şarkı sana gelsin

“Yeni yıla nasıl girersen yıl öyle devam eder.” derler. 2021 yılına mikrofonu elinize alıp şarkı söyleyerek girmeye ne dersiniz. Sadece yalnızken ya da duşta şarkı söylerim diyorsan bu kuralı bozman için yılbaşı gecesi harika bir vakit. İhtiyacınız olan tek şey bluetooth özellikli bir karaoke mikrofonu. Mikrofonu televizyona ya da telefona bağladıktan sonra YouTube’dan istediğiniz şarkının karaoke versiyonunu açabilir ve evinizde küçük bir parti verebilirsiniz. 

Evde sinema keyfi

Ailecek izlemek istediğiniz ama bir türlü vakit bulamadığınız bir film varsa, izlemek için tam zamanı. Film izlemek, yılbaşını evde geçirmek isteyenler için her zaman klasik bir öneridir. Oyun oynamak yerine daha sakin bir yılbaşı gecesi geçirmek istiyorsanız yılbaşına özel bir film seçip onu izleyebilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
9 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.