Ana içeriğe atla

Aile

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Kate Middleton’dan Öğrenmemiz Gereken 9 Ebeveynlik Dersi
Kate Middleton’dan Öğrenmemiz Gereken 9 Ebeveynlik Dersi

iyihisset.com

03 Mar 2018

Kaynak

Kate Middleton da aslında hepimiz gibi modern bir anne. Yeri geldiğinde çocuklarının geleceği için kraliyet kurallarını sorguluyor. Ama bazı kuralları yıksa da sıcacık gülümsemesiyle herkesin gönlünü kazanıyor. Kraliyet kuralları bir yana, onun nasıl bir anne olduğu merak ediyorsanız, sizin için araştırdık. Tabii Kate Middleton’ın yaptıklarını birebir yapamayabilirsiniz ama ilham alabilirsiniz. Diğer taraftan Aileme Değer Ferdi Kaza Sigortası’yla ailenizi koruma altına almak için tıklayın.

Her Şey Onun Kontrolü Altında

Kaynak

Kraliyet geleneğini savunan Prens George’un önerdiği doğum hemşiresine “Hayır” dedi ve eşi William’ın da desteğiyle birlikte annelik görevlerini tek başına halledebileceği konusunda ısrar etti. Ve o zamanlardan beri ailesinin büyümesine rağmen, Kate Middleton hala çocuklarını oyun gruplarına kendi götürüyor ve onlarla kaliteli zaman geçirmek için elinden geleni yapıyor.

Çocuklarının Gizliliğine Önem Veriyor

Kaynak

Tabii ki onun çocukları medyanın ilgi odağı. Ama Kate Middleton çocuklarını paparazilerden korumak için tüm önlemleri alıyor. Örneğin kızları Charlotte Elizabeth Diana’nın doğumunun ardından, Kate ve William fotoğrafçılara “Bize alan bırakın” diye küçük bir uyarıda bulunmuşlardı.

Özel Anları Kaçırmıyor

Kaynak

Charlotte’un okulun ilk günü merdivenlerde çekilen bu fotoğrafı, günlerce sosyal medyada dolaştı. Bu fotoğrafı çeken kişi bizzat Kate Middleton’dı. Aynı şekilde düşes, Charlotte’un ilk resmi portrelerini de kendi çekmişti.

Çocuksuz Akşamlar Organize Ediyor

Kaynak

New York’ta bir basketbol oyunu, romantik bir hafta içi sinema keyfi, yerel mekanlarda alçak gönüllü bir akşam yemeği... Kate ve William çocuksuz gecelerde kendilerine zaman ayırmayı ihmal etmiyorlar.

Ailece Ortak Hobiler Ediniyorlar

Kaynak

Çocuklarının farklı alanlara ilgi duyan, örneğin sanatla ilgilenirken spor da yapan yetişkinler olmalarını istiyorlar. Bu nedenle her yıl kayak tatili yapıyorlar. Prens George henüz iki yaşındayken kayak dersleri almaya başladı bile.

Kendi Kurallarını Koyuyor

Kaynak

Kate Middleton’ın çok önemli bir kuralı var: Anne rolü ve ailesi, onun için kraliyet protokollerinden önce geliyor. Örneğin, Christmas yemeğini kraliçe yerine kendi ailesiyle yemeyi tercih ediyor. Veya kraliyete pek uygun olmasa da doğum öncesinde baby shower düzenliyor.

Annesinin Deneyimlerine ve Onayına Önem Veriyor

Kaynak

Kate herhangi bir konuda şüpheye düştüğünde annesi Carole’ı arayarak fikrini sormaktan çekinmiyor. Büyüklerinin deneyimini dikkate alarak sonuçta kendi kararını veriyor.

Kardeşler Arası Rekabeti Bastırmaya Önem Veriyor

Bunun için George’la da Charlotte’la da ayrı ayrı zaman geçirmeye özen gösteriyor. Böylece özellikle kardeş kıskançlığını engellemeye çalışıyor.

Disiplinli Olmaktan Korkmuyor

Annelik her zaman eğlence demek değildir. Bazen çocukların kurallara uyması gerektiğini seviyeli bir şekilde anlatmak gerekir. Kate Middleton bunu çok iyi biliyor. Örneğin kardeşi Pipa’nın düğününde çocuklara kısık sesle konuşmaları gerektiğini, kameralar karşısında onlara söylemekten çekinmemişti.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Aile yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.