İstanbul'da Ailece Yürüyüş Yapabileceğin Yerler

Buradasınız

Sev 30 Mart 2022

istanbul, alie, yürüyüş, gezi, açıkhava

Sağlığın için yürüyüş yapmak gibisi yoktur. Yılın hemen her zamanında, özellikle de açık havada ailenle birlikte yürüyüşlere çıkarak hem sağlığın için iyi bir adım atabilir hem de ailenle keyifli dakikalar geçirebilirsin. Parkta Yürüyüşe Çıkma Günü’nde İstanbul’da temiz hava eşliğinde ailece yürüyüşe çıkabileceğin mekanlardan birkaçını bu yazımızda bulabilirsin.

Aydos Ormanı

istanbul, alie, yürüyüş, gezi, açıkhava, aydos, orman

İlk durağımız İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan, Kartal ilçesi sınırları içerisinde bulunan Aydos Ormanı. İçerisinde bulunan farklı parkurlarda, özellikle güzel havalarda ailece kısa yürüyüşlere çıkabilirsin. Farklı mesire alanlarında veya mekanlarda küçük molalar verebilir ve hatta piknik de yapabilirsin. Aydos Ormanı içerisinde doğayla ve ağaçlarla baş başa bir gün geçirebilirsin.

Validebağ Korusu

istanbul, alie, yürüyüş, gezi, açıkhava, validebağ, koru

Validebağ Korusu da İstanbul’un orta yeri sayılabilecek Üsküdar’da bulunan ve doğada yürüyüş yapabileceğin en güzel ortamlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Üsküdar ilçesi sınırları içerisinde bulunan koru, koruma altına alınmış durumda ve geniş bir alana yayılıyor. Korunun bir özelliği de coğrafi olarak daha düz bir alana yayılması ve bu yönüyle de yürüyüş için uygun olması. Korunun bir ucunda yer alan Adile Sultan Kasrı’nın içerisinde yer alan Hababam Sınıfı Müzesi de ailece çıktığınız yürüyüş gününü neşelendirecek bir etkinlik olabilir.

Emirgan Korusu

istanbul, alie, yürüyüş, gezi, açıkhava, emirgan, koru

Bu kez rotamızı İstanbul’un Avrupa Yakası’na çeviriyoruz ve istikamet Emirgan Korusu. Yürüyüş yapmak ve biraz hareket etmek için İstanbul’daki en uygun mekanlardan biri olan koru, çok sayıdaki yürüyüş parkuru ile de bu iş için biçilmiş bir kaftan. İçerisinde yer alan tarihi mekanlar ve küçük göller ile de güzel bir gün geçirmek ve ailece yürüyüş yapmak için en uygun mekanlardan biri olan Emirgan Korusu, yılın her günü ayrı bir güzel.  

Polonezköy

istanbul, alie, yürüyüş, gezi, açıkhava, polonezköy

İstanbul’a yakın lokasyonlardan biri olan ve kocaman bir ormanlık alan içerisinde bulunan Polonezköy’ü de ailenle birlikte yürüyüş yapıp eğlenebileceğin bir mekan olarak tercih edebilirsin. Sayısız mekanları ve çok geniş alana yayılan yürüme parkurları ile bu tarihi mekanı da çok seveceksin. Özellikle havanın güneşli ve güzel olduğu günlerde daha keyifli olan ve eşsiz manzaralar da sunan Polonezköy’de ayrıca piknik yapabileceğin ve yemek yiyebileceğin çok sayıda yer de bulunuyor.

Moda Sahili

istanbul, alie, yürüyüş, gezi, açıkhava, moda,sahil

Anadolu Yakası’ndaki en keyifli mekanlardan biri olan Moda sahili de yürüyüş için gidebileceğin en iyi yerlerden biri. Deniz kenarında uzun bir yürüyüş parkuruna sahip olan Moda, denizin yanında İstanbul’un incisi adaların en güzel izlenebildiği lokasyonlardan biri. Ailece çok rahatlıkla gidebileceğin ve kısa yürüyüşler yapabileceğin Moda sahili üzerinde çocuklarının da oynayabileceği çok sayıda oyun parkı bulunuyor.

Kuzguncuk

istanbul, alie, yürüyüş, gezi, açıkhava, kuzguncuk

İstanbul’un en tarihi mekanlardan biri olan ve boğazın da en güzel yerlerinden birinde bulunan Kuzguncuk da yürüyüş için tercih edilebilecek mekanlardan biri. Eski İstanbul’un mimarisine şahit olacağınız ve sokak aralarının yanı sıra boğaz hattı üzerinde de yürüyüşler yapabileceğiniz Kuzguncuk, ailenize hem sağlık getirecek hem de tarihte kısa bir yolculuğa da çıkaracak.

Yürüyüş yapmak, güzel ve dengeli bir hayat ile sağlıklı bir yaşam sürmenin en iyi yollarından biri. Yürüyüşleri hayatının bir parçası yaparak sen de ruhsal ve bedensel sağlığın için bir adım atabilirsin. Ancak sağlığımıza ne kadar dikkat etsek de hayatın normal akışı içerisinde hepimiz sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Böyle anlarda QNB Sigorta’nın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası senin ve sevdiklerinin yanında. Özel hastanelerde devlete ödenen katkı payı hariç hiçbir ek ücret ödemeden muayene ve tedavi olabilir, ücretsiz sunulan check-up, online doktor ve diyetisyen gibi birçok sağlık hizmetinden faydalanabilirsin. Üstelik %10 aile indirimiyle!

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.