Ana içeriğe atla

Aile

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

İlişkinizi Ayakta Tutan 7 Anahtar Nokta
İlişkinizi Ayakta Tutan 7 Anahtar Nokta

iyihisset.com

14 May 2020

İlişki, kadın ve erkeğin birlikte hareket ettiği değerli bir süreçtir. Bu sürecin ise yolunda gitmesi için saygı, sevgi ve sadakat kavramlarını her iki tarafında içtenlikle uygulaması gerekir. İlişkinizi ayakta tutan altın değerindeki 7 püf noktayı sizler için derledik.

Farklılıklarınız saygının önüne geçmesin

Her insan kendine en benzeyen kişi ile ilişki içerisinde olmak ister. Ancak her insan aynı değildir ve bu durum ilişkinizin ilerleyen zamanlarında daha da belirginleşmeye başlar. Dolayısıyla farklılıklarınızın, birbirinize olan karşılıklı saygının önüne geçmesine izin vermeyin. Birbirinizin farklılıklarını kabul edin. Bu kabullenme uzun ve sağlıklı ilişkinin temelini oluşturacaktır.

Eşitliğe inanın

Kadın ve erkek eşittir, bunu unutmayın. Her ilişkide olması gereken unsur, iki tarafında bu eşitliğe inanması ve uygulamasıdır. Bir tarafın kendini diğerinden üstün görmesi ilişkilerin temel sorununu oluşturur. Dolayısıyla ilişkide eşitlik kavramını yitirmeye başladığınızda, geri dönülmez süreçleri de doğurmaya başlarsınız.

Sorunlarınızı konuşarak halledin

İlişkilerde ve sosyal yaşamda sorun yaşamak oldukça doğal bir unsurdur. Bu sorunlarınızı alevlendirmek de sizin elinizde, çözmek de… Dolayısıyla sorunlarınızı sadece konuşarak çözmeye çalışın. Bu konuşmalarda birbirinizi dinleyin ve ses tonlarınıza dikkat edin. Anlaşamadığınızda ortak noktada buluşmaya çalışın ve kesinlikle karşılıklı empati kurun.

Birbirinizi çok sıkmayın

İlişki demek, sürekli aynı ortamda aynı yerde bulunmak değildir. Her bireyin kendine ait bir özgür alanı vardır. Bu alan daralmaya başladığında istenmeyen sonuçlar doğabilmektedir. Bu yüzden ilişkilerde birbirinizi çok sıkmayın. Kendi özel alanlarınızda da vakit geçirin. Sürekli aynı ortamda bulunmanız, can sıkıcı olmaya başlayabilir.

Rehavete kapılmayın

İlişkilerin temel sorunları arasında yer alan rehavete kapılma duygusu, en can sıkıcı durumlardan biridir. İlişkinin varlığına güvenerek sıradan davranmaya başlamak olumsuzluklara neden olan en sık durumlardan biridir. Dolayısıyla ilişkinin süresi ne kadar uzun olursa olsun, ilişkiyi canlı tutmaya özen gösterilmeli ve ilişkiye yenilikler getirilmelidir.

Dürüst olun

Dürüstlük her alanda önemli olduğu gibi, ilişkilerde de çok önemli bir davranış biçimidir. Dürüst olmak hayatınız boyunca size karakterli bir duruş kazandırır. Dolayısıyla ilişkinizde de her zaman dürüst olmalısınız. Dürüst davranmamak karşınızdaki insana saygısızlık ettiğiniz anlamına gelir ve bu davranış biçimi sıradanlaştığında size olan sevgi ve saygı da sıradanlaşacaktır.

Gelecek hakkında plan yapın

İlişkiyi sağlamlaştırmanın temel noktası gelecek hakkında plan yapmaktan geçer. Kendinizi ve partnerinizi bu konuda sürekli motive edin. Gelecek hakkında; gideceğiniz ülkeleri, öğreneceğiniz bilgileri, iş yaşamınızı, aile oluşunuzu ve hayallerinizi planlamaktan çekinmeyin. Doğru insanı bulduğunuza inandığınız anda geleceği de birlikte inşa etmek için adımlar atın.

 

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Aile yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.