Cigna Finan Hemen Bilgi Al

Her Eve Lazım Olan 10 Şey

SEV14 Temmuz 2016

Her Eve Lazım Olan 10 şey yerine başka bir kelime kullanalım

“Bence bir kedi."
“Hayır, bence yeşiller içinde bir bahçe.”
“Olur mu öyle şey, bir eve en çok lazım olan şey egzersiz alanıdır.”

Her zevkin, her yaşam tarzının beklentisi farklı. Sizin evinizin vazgeçilmezi hangisi?

1. Donanımlı Bir Kütüphane

Donanımlı Bir Kütüphane

Evinizin bir odasını ya da bir köşesini ayıracağınız zengin bir kütüphane, hem keyifli zaman geçireceğiniz hoş bir köşe hem sakin bir çalışma alanı olacak.  Bu alanı kafanızı dinleyeceğiniz, çoluk çocuk gürültüsünden uzaklaşıp, çayınızla kahvenizle keyif yapıp kafanızı dinleyebileceğiniz bir yer olarak da değerlendirebilirsiniz.

2. Balkon Bahçesi

Balkon Bahçesi

Nane, roka, maydanoz, domates, salatalık, biber... Aklınıza gelebilecek tüm otsu bitkilerle oluşturduğunuz küçük bir organik balkon bahçesi ile hem yeşil sebzelerinizi sağlıklı bir şekilde yetiştirecek hem de dostlarınızda huzurlu bir buluşma noktası yaratmış olacaksınız.

3. Yumuş Yumuş Bir Kedi

Yumuş Yumuş Bir Kedi

Kedilerin insandaki negatif enerjiyi aldığı, stresi dağıtıp ortama neşe kattığını herkes bilir. İş çıkışı eve geldiğinizde sizi karşılayan yumuş yumuş bir kedi, günün yorgunluğundan eser bırakmaz. Her eve bir kedi kampanyasına destek vermek ister misiniz?

 

4. Özel Tasarlanmış Bir Eşya

Özel Tasarlanmış Bir Eşya

Bu, bir sanat eseri de olabilir, gittiğiniz seyahatten aldığınız orijinal bir obje de. Salona veya odanıza koyduğunuzda bir anda tüm havayı değiştirip dikkatleri üzerine çekecek ve evinize farklı bir atmosfer katacaktır. Ay bu evde kimler yaşıyor böyle?

5. Kondisyon Bisikleti

Kondisyon Bisikleti

Bu aralar kendinizi biraz yavaşlamış mı hissediyorsunuz? Evinizin uygun bir köşesine hemen bir kondisyon bisikleti koyun. Her daim nasıl fit kaldığınızı merak edenlere ve kıskananlara da hazırlıklı olun.

6. Alet Çantası  

Alet Çantası

Ufak tefek tadilatlar yapmak, demonte mobilyaları monte etmek ve ev dekorasyonunda yapacağınız küçük değişiklikler için evinizde bir alet çantasının bulunması hayatınızı kolaylaştırır. Hele de içinde vidalama makinesi de varsa edindiğiniz değişik parçaları birleştirip değişik eşyalar tasarlayabilirsiniz.

7. Doğal Aydınlatmalar

Doğal Aydınlatmalar

Mumlar, kandiller... Evinizin birkaç köşesinde mutlaka ateşe yer verin. Dengeli ve huzurlu bir hava yaratmanıza yardımcı olur.

8. Her Marka Telefona Uygun Şarj Aletleri

Oldu ki telefonunuzun şarj aleti bozuldu, oldu ki eve gelen misafiriniz şarj aletini yanında getirmeyi unuttu. İşte o zaman iyi ki var dedirtecek, hatta sevinçten misafirinizin gözlerini parlatacak bir şey biliyoruz; her marka telefona uygun bir şarj aleti. 

9. Şişe Açma Aparatı

Şişe Açma Aparatı

Hayat kurtaran basit ev aletleri asla ihmal edilmemeli. Özellikle şişe açma aparatı, yokluğu ile derin yaralar açabilir. Hatta magnetli türlerini tercih edin ki buzdolabının üzerine yapışıp kalsın, bir yere kaybolmasın.

10. Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası

Eviniz için listedekileri tamamlarken, ailenizle güvenle oturmanın keyfini çıkarmayı da ihmal etmeyin.  Ne olacağı belli olmaz, kaza geliyorum demez. Siz en iyisi olabilecek her türlü aksiliğe karşı önceden hazırlıklı olun, Cigna Finans’ın sağladığı Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası ile kendinizi ve ailenizi güvenceye alın. Sağladığı aile destek paketi ile de kombi bakımından halı yıkamaya evinizde ihtiyaç duyduğunuz hizmetlerden ücretsiz ve indirimli faydalanın.

Her Eve Lazım Hemen Başvur

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
SEV 21 Ekim 2017

Çalışan anneler; ev, iş, çoluk çocuk derken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz değil mi? Kendinize zaman ayırmak artık bir lüks gibi geliyorsa, bu 10 pratik tavsiyeyi uygulamaya başlamanın zamanı gelmiş demektir!

1. Uyku Düzenine Önem Verin


Geceleri saat 23:00 ile 05:00 arasında, karanlık ortamda vücut melatonin adı verilen uyku hormonunu salgılıyor. Bu da kendinizi dinlenmiş, enerjik ve sağlıklı hissetmenizi sağlıyor. Küçük bir bebeğiniz varsa, bu saatler arasında deliksiz bir uyku çekmeniz zor biliyoruz. Ama ilerleyen zamanlarda bebeğinizin uyku düzenini oturtarak hem ona hem de kendinize büyük bir iyilik yapacağınızı göz ardı etmeyin.

2. Fazla Mükemmeliyetçi Olmayın

Mükemmellik çok değişken, belli sınırları olmayan bir kavram. Bu nedenle her şeyin mükemmel olması için uğraşmayın. Eğer gerekenden fazla mükemmeliyetçi olursanız bir süre sonra tükenebilir, ayrıntılarla uğraşırken zaman kontrolünü tamamen yitirebilirsiniz. Bu durum da hem iş hem de aile hayatınızı olumsuz etkileyebilir

3. Planlı ve Programlı Olun

Çalışan anneler olarak düzensizlik ve programsızlık yüzünden kendinize ayırabileceğiniz zamandan çaldığınızın farkında mısınız? Sonraki haftanın planını şimdiden yapabilir, hazırladığınız zaman ve etkinlik planına uygun hareket ederek zaman yönetimine hız katabilirsiniz. Ayrıca yapılacaklar listesi hazırlayarak, önemli ayrıntıları unutmaya son verirken iş ve aile hayatınızı da düzene sokabilirsiniz.

4. “Hayır” Demekten Korkmayın!

Gücünüzü ve sorumluluğunuzu aşan işlere hayır demekten çekinmeyin. Ek işleri ve projeleri, fazla çalışma saatlerini üstlenmek zorunda değilsiniz. Aksi halde yoğun çalışma temposu yüzünden strese girmenin yanı sıra iş ve aile dengesini de yitirebilirsiniz. Unutmayın ki yeri gelince iş hayatında olduğu gibi ailenize de hayır diyebilmelisiniz…

5. Boş Zamanlarınızı Verimli Kullanın

Günlük hayatın içinde boşa harcadığınız zamanları düşünün. Ve onları değerlendirmenin bir yolunu bulun. Mesela trafik saatlerini müzik dinleyerek, sesli kitap okuyarak veya haberleri takip ederek verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Böylece stresli vakitleri kendi lehinize çevirmenin yanı sıra hem iş hem de aile hayatınızdaki zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

6. Teknolojinin Nimetlerinden Sonuna Kadar Yararlanın

Cep telefonunuzu zaman öldürmek için değil, hayatınızı kolaylaştırmak için kullanın. Akıllı telefonlar için üretilen uygulamalarla her an her yerde notlar alabilir, ajandanızı kontrol edebilir, alışveriş yapabilir veya unutmamanız gereken sorumluluklar için hatırlatma bildirimleri koyabilirsiniz. Teknoloji ve interneti gerektiği gibi kullanmak, hayatınızı kolaylaştıracak.

7. Ailenizden Yardım İstemekten Çekinmeyim

Çalışan anneler, toplumun kadınlara yüklediği baskı nedeniyle iş hayatını da aile hayatını da en mükemmel ve eksiksiz şekilde sürdürmek için gereğinden fazla yıpranıyorlar. Öyle ki kimi zaman eşlerinin sorumluluklarını da yükleniyorlar. Bu nedenlerle yorgunluk ve bitkinlik yaşayanlar, hatta psikolojik rahatsızlıklar ve kronik hastalıklarla uğraşmak zorunda kalan anneler var. O halde siz de başta eşiniz olmak üzere bütün ailenizden yeri geldiğinde yardım istemekten çekinmeyin!

8. Her Yıl Düzenli Olarak Tatil Yapın

Görev ve sorumluluklardan arınmak, bir sürede de olsa başınızı dinlemek için her sene yıllık izninizi kullanmaktan çekinmeyin. Böylece kaldığınız yerden devam etmek ve zaman yönetiminin kontrolünü ele almak için gerekli enerjiyi depolarsınız.

9. Zamanınızı Çalan Faydasız Alışkanlıklara Son Verin

Herkes hem iş hem de aile hayatında kimi zaman faydasız alışkanlıklar için boş yere vakit kaybediyor. Gereğinden fazla TV izlemek, sosyal medya bağımlılığı gibi alışkanlıklarınızı en azından kontrol altına alarak zamanınızı çok daha verimli kullanabilirsiniz.

10. Üretkenliğinizi ve Konsantrasyonunuzu Artıran Faaliyetler Yapın

Çalışan anneler kimi zaman normalden daha fazla üretkenliğe ve konsantrasyona ihtiyaç duyuyorlar. Hem üretken hem de dikkatli olabilirseniz sorumluluklarınızı çok daha az zaman harcayarak yerine getirebilir, zamanı verimli kullanabilirsiniz. Bu amaç için örneğin düzenli olarak yoga veya meditasyon yapabilirsiniz.