Ana içeriğe atla

Aile

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Hem Masalsı Hem Ekonomik Kış Düğünü Fikirleri
Hem Masalsı Hem Ekonomik Kış Düğünü Fikirleri

iyihisset.com

06 Oca 2016

hem masalsı
 
Kış mevsiminde evlenmeyi tercih eden çiftlere özel, soğuk havalarda iç ısıtacak, romantizmden gözleri dolduracak, kıskançlıktan düşman çatlatacak, ışıl ışıl kış düğünü önerileri sıraladık. Mutluluklar dileriz.

Beyazın Büyüsü

beyazın büyüsü


Gelinliğin beyazının kar beyaz ile buluştuğu bu peri masalının prensesi sizsiniz. Tüylü aksesuarlar ve taşlarla hazırlanmış bir gelin saçından süzülen kar taneleri ve kürk, kaşmir şal, deri eldivenler, çizmeler, yün bolerolar ile tamamlanmış bir gelinlik ile kendi masalınızı yazın.


Kır Düğününden Kış Düğününe

kır düğünü


Mevsim kış olunca kır düğünü dağlara taşınır. Ormanlar, dağlar, korular, karlarla kaplı geniş alanlar ise bu özel günün en can alıcı parçasını oluşturur. Karlarla süslenmiş dalların verdiği enfes görüntüsüyle kar beyaz gelinliğinizin bütünleşmesinden ortaya çıkan düğün fotoğraflarınıza baktıkça iyi ki yapmışız diyeceksiniz. Üstelik doğanın size sunduğu doğal bir ortamı düğün mekânı yaparak bütçenizi sarsmadan bir düğün yapabilirsiniz. Örneğin Büyükada’daki Aya Yorgi Tepesi, Sapanca Gölü ya da Ağva muhteşem manzaraları ile kış düğünü için harika yerler. 

Dağ Evi Konsepti

dag evi
 
Bir butik otel, sıcacık şömineden etrafa yayılan çıtırtılar ve yanınızda en sevdikleriniz... Bir dağ evinin romantik atmosferinde yapacağınız davet, hem sizin hem de misafirleriniz için unutulmaz bir deneyim olacak. 

En Uygun Fiyata En Güzel Mekânlar

en uygun
 
Tatil mevsimi yaz olduğu için yazın otellerin fiyatı yüksek olur. Bir butik otelin terasını ya da şık bir otelin restoranını kış mevsiminde yaza göre çok daha uygun fiyatlara kiralayabilirsiniz. 

İç Isıtan İçecekler

iç ısıtan
 
Yemekli ve içkili düğün masrafını mevsim koşullarını avantaja çevirerek azaltabilir, düğün masalarını sahlep, çay, sıcak çikolata ve kahve gibi sıcak içeceklerle donatabilirsiniz. Hem kış konseptine uygun hem de ekonomik. Pasta-limonata düğününe şık ve sıcak bir alternatif. 

Kış Romantizmini İkiye Katlayın

kıs romantizmi
 
Kışın romantizmini bazen yağmur damlalarında, bazen de atıştıran kar tanelerinde gözleriz. Fonda çalan bir keman tınısı ve hafif hafif yanan mumların bu romantik ambiyansı yaz düğünlerini kolaylıkla gölgede bırakır. Odun parçaları, şömine, mumluklar ve ışıklandırma gibi sıcak unsurlar, dünyanın en romantik tezadı için kış düğününüzde olması gereken aksesuarlar. 

Sandalye ve Masa Süslemeleri Doğadan

sandalye
 
Düğün organizasyonlarının masa süsleme masrafından doğal malzemeleri ve yaratıcılığınızı kullanarak kurtulabilirsiniz. Yılbaşı boyun süslerinin çam ağacı görüntüsünde olanları sandalyelere dolayabilir, mumlarla ve kozalaklarla bezeyerek masalara yerleştirebilirsiniz örneğin.

Işıklandırma

ısıklandırma
 
Bol ışık veren ama bir yandan da romantik olmayı başaran bir loşluk yaratmaya ne dersiniz? Kış düğününün en vurucu noktası ışıklandırmasıdır. Beyaz rengin hâkim atmosferiyle minik lambalardan oluşan ışıklandırmanın zarif loşluğu harika bir bütün oluşturur. Masalara mum serpiştirmeyi de ihmal etmeyin. Mum satan toptancılara bir uğrayın en iyisi siz. 

İnciler

inciler
 
Loş ışıklandırmanıza incilerin zarif ışıltısının çok yakışacağına emin olun. İnci boncukları kendiniz toptan bir şekilde satın alabilir, masa süsleme maliyetini de düşürmüş olursunuz hem.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Aile yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.