Gündelik Masraflardan Kısıp Mutlaka Almanız Gereken 5 Şey

Buradasınız

Sev 04 Mart 2020

Günümüzde alışveriş çılgınlığı, hiç olmadığı kadar ekstrem boyutlara ulaştı. Durum böyle olunca birçok insan, gereksiz alışverişler yapmaktan dert yanıyor. Tabii bazı şeyler var ki, satın almasak olmuyor! Gündelik masraflarınızdan kısıp mutlaka satın almanız gereken şeyleri sizler için listeledik. İşte gereksiz harcamalar yapmak yerine bir an önce satın almanız gereken 5 şey...

 

1. Kahve termosu

Listemize minik ama etkili bir başlangıç yapalım: kahve termosları! Eğer sık kahve tüketen biriyseniz her gün kağıt bardakta satılan kahveleri satın alarak hem çevrenize hem de bütçenize zarar veriyorsunuz. Bunun yerine gündelik masraflarınızdan kısarak alabileceğiniz kaliteli bir termos, size evde kahve hazırlama imkanı sunacak. “Sadece bir termos…” deyip geçmeyin, çeşitli kahve dükkanlarından termosunuz ile kahve istediğinizde indirim almanız da mümkün.

 

2. Yabancı dil kursları

Günümüzde yabancı dil bilmek, hiç olmadığı kadar önemli! Dolayısıyla birçok insan yabancı dilini geliştirebilmek için çeşitli yollar arıyor. Eğer siz de yeni bir dil öğrenmek ya da bildiğiniz dilleri geliştirmek istiyorsanız şimdi tam sırası! Gündelik masraflardan kısarak satın alacağınız dil kursları, bir yandan size yepyeni kapılar açarken bir yandan da yeni bir dil öğrenmenin heyecanını yaşatıyor. Güzel olan ise günün sonunda yepyeni bir dil öğrenmenin keyfini çıkarabilmek…

 

3. Hayat sigortası

Biliyorsunuz ki hayatta güzel günler olduğu kadar kötü günler de var! Bugün çok sağlıklı olmanız, ne yazık ki geleceğiniz için bir güvence değil. Ancak sevdiklerinizi, geleceğinizi ve sağlığınızı güvence altına almanın elbette bir yolu var: hayat sigortaları! Her ihtiyaca farklı cevaplar veren QNB Sigorta Hayat Sigortaları sayesinde siz de kendinize en uygun hayat sigortasını bulabilir, kendinizin ve sevdiklerinizin geleceğini güvence altına alabilirsiniz.

 

4. Çeşitli workshop’lar

Hem bedeninize hem de ruhunuza iyi gelecek bir maddeyle devam edelim: workshoplar! Günlük hayatın koşuşturmacasında kendimize ve hobilerimize vakit ayırmakta zorlanabiliyoruz. İş-ev ya da ev-okul rutinini kırmanın harika bir yolu olan workshoplar; yogadan aşçılığa, seramikten müziğe her alanda kendinizi ifade etmenize imkan tanıyor. Hafta sonlarında birkaç saatinizi ayırarak katılabileceğiniz bu etkinlikler sayesinde hem zihninizi boşaltabilir hem de sevdiğiniz aktiviteleri yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

5. Bluetooth hoparlör

Yine minik ama etkili bir eşyayla listemizi sonlandıralım! Eğer hala bluetoothlu bir hoparlörünüz yoksa bugüne kadar eksikliğini çekmemiş olabilirsiniz ancak düşünceleriniz birazdan değişecek! Evinizde, parkta, bahçede kısacası dilediğiniz her yerde en sevdiğiniz müzikleri dinlemenize imkan tanıyan bu minik arkadaşlar, enerjinizi bir anda yükseltmek için harika! Yorgun ve bitkin uyandığınız günlerde evinizin sevdiğiniz müziklerle dolup taşması, kısa süre içerisinde enerjinizi toplamanızı sağlayacak, bize güvenin!

 

Kaynak:

https://www.buzzfeed.com/elenamgarcia/things-you-should-buy-just-because

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.