Evinize Yeni Yıl Ruhu Değsin

Buradasınız

Sev 17 Aralık 2018

Yılbaşına sayılı gün kalmışken sizin de içinizi bir heyecan sarıyor mu? Sokaklar, caddeler rengarenk ışıklarla süslenmişken evinizin de bu ruha ayak uydurmasını istemez misiniz? Evde yapacağınız ufak değişikliklerle filmlerde gördüğünüz yılbaşı ruhunu yakalamanız mümkün. İşte yılbaşı dekorasyonu ile ilgili minik tüyolar.

Ağaçsız Bir Yılbaşı Mı? Asla!

Konu yılbaşı dekorasyonu olunca yılbaşı ağacından bahsetmemek mümkün mü? Çünkü evde yılbaşı ruhunu yaratmanın ilk yolu yılbaşı ağacı süslemekten geçiyor. Salonunuzun büyüklüğüne göre bir yılbaşı ağacı alarak onu süslemeye başlayabilirsiniz. Ağacınızın altına ayakları gözükmemesi için yılbaşı konseptli bir ağaç altlığı da alabilirsiniz. Genelde yılbaşı ağaçları kırmızı, yeşil ve altın tonlarında süslense de beyaz ve gümüş tonları da çok seviliyor. Gelin birlikte farklı ağaç süsleme tarzlarına bakalım.

İskandinav Modeli

Odunlardan ve dallardan kendi yılbaşı ağacınızı yaratabilirsiniz. El emeği isteyen bu ağacın minimalist çizgisi sayesinde salonunuza farklı bir tarz katabilirsiniz.

Karlar Altındaki Yılbaşı Ağacı

Yılbaşı ağacınızın üzerine kar yağdırmak ister misiniz? Karlar altında huzurlu bir yılbaşı dekorasyonu görünümüne beyaz süslemelerle, spreyle ve pamuklarla kavuşmanız mümkün.

Beyaz Ağaçları Deneyebilirsiniz

Özellikle küçük evler için daha uygun olan beyaz ağaçlar, farklı bir yılbaşı dekorasyonu arayanlar için ideal. Beyaz ağaçları kırmızı süsler ve renkli ışıklandırmalarla göz alıcı hale getirebilirsiniz.

Noel Baba ve Ren Geyikleri Evinizde Dolaşsın

Yılbaşı dekorasyonu deyince Ren geyiklerinden bahsetmemek olmaz. Noel Baba ve Ren geyikleri yılbaşının simgeleri arasında yer alıyor. Yılbaşı ruhunu evinizde hissedebilmek için masanızın veya büfenizin üzerinde duran bibloları bir süreliğine kaldırabilir, yerine Ren geyikleri, Noel Baba ve küçük ağaç bibloları koyabilirsiniz.

Kozalaklarla Rustik Bir Hava Katın

Yılbaşı dekorasyonu için çok büyük paralar harcamanıza gerek yok. Yılbaşının ve kış mevsiminin sembolü olan kozalakları dilediğiniz gibi boyayarak kullanabilirsiniz. Kar spreyiyle hafif beyazlık da katabileceğiniz kozaklarla dekoratif süsler yapabilirsiniz.

Kapı Süsünü Unutmayın

Çam ağacı dallarından ve kozalaklarından yapılan yılbaşı çelenginden bir tane edinin ve mutlaka kapınıza asın. Bu yılbaşı çelenklerini satın alabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz. Kıvrılabilen ince dallardan ya da  farklı çiçeklerden de yapabileceğiniz bu yılbaşı dekorasyonu evinize canlılık katacak.

Yılbaşı Çorabı

Noel Baba’nın gece bacadan gelip içine hediye bıraktığına inanacak yaşı geçmiş olabilirsiniz, ama kırmızı bir yılbaşı çorabı ile eviniz çok daha şirin bir hâl alabilir. Yılbaşı dekorasyon süslemesinde en çok kullanılan detaylardan biri olan bu büyük yılbaşı çorabını duvara ya da varsa şöminenizin üzerine asabilirsiniz.   

Başrol Kırmızının

Yılbaşı dekorasyonu deyince kırmızı rengini unutmamak lazım. Siz farklılık yaratmak istiyor olabilirsiniz ama yeni yıl ruhunu kırmızının yansıttığı bir gerçek. Kırmızıyla birlikte yeşil, altın ve gümüş tonlarını da bolca kullanabilirsiniz. Özellikle mum, yastık ve örtü seçiminizde bu renkleri kullanmakta fayda var.

Kokinalarla Eviniz Çiçeklensin

Yılbaşı ruhunu yansıtan bir diğer şey de kokina. Yılbaşı çiçeği olarak da bilinen kokinalar evinize doğal bir hava katacak. Büyük bir vazo içine yerleştirebileceğiniz ya da duvara demet olarak asabileceğiniz kokinalar yılbaşı dekorasyonu süslemesinin vazgeçilmez bir parçası.

Farklı Işıklandırmalar Yapın

Yılbaşı dekorasyonu elbette ışıksız olmaz. Sadece ağacınızda değil, evinizin diğer köşelerinde de ışıklandırmalar yapabilirsiniz. Mesela boş bir vazonun içini ışıklarla süsleyebilir, pencerelerinizin, salondaki aynanızın etrafından ışık şeridi geçirebilirsiniz.

Yılbaşı Masanız Çok Özel Olsun

Yılbaşı dekorasyonu turumuz, yeni yıla evde girecekler için masa süslemesiyle son buluyor. Yılbaşı masalarının olmazsa olmazı kırmızı örtülerdir. Siz de kırmızı bir örtü kullanabilir veya beyaz/yeşil üzerine kırmızı runner serebilirsiniz. Yine kırmızı, yeşil, gümüş ve altın tonlarında desenli peçeteler kullanabilir, aynı tonlardaki mumlarla masanızı süsleyebilirsiniz. Masanızın üzerine mini kozalaklar ya da çamlar serpiştirerek doğal bir görünüm de yaratabilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.