Evinin Enerjisini Pozitif Bir Hale Getirmenin 5 Püf Noktası

Buradasınız

Sev 15 Şubat 2022

ev, pozitif, olumlu, enerji

Yaşam alanlarının stres seviyesi ve insan enerjisi üzerindeki etkisi aşikâr. Dolayısıyla yaşam alanlarını seçerken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler bulunuyor. Yaşam alanının lokasyonu, atmosferi, kişide uyandırdığı hisler ve enerjisi kişinin mutluluk seviyesini artırmalıdır. Evinin enerjisini pozitif bir hale getirmenin 5 püf noktasını senin için sıraladık.

Evi sık sık havalandır

ev, pozitif, olumlu, enerji, havalandırma

Yaşam alanında pozitif bir enerji yaratmak, daha verimli ve mutlu olmak için evdeki oksijen seviyesi oldukça önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor. Yaşam alanını sık sık havalandırarak oluşturacağın temiz hava sirkülasyonu ile hayat standartlarını iyileştirebilirsin. Evini sık sık havalandırdığın takdirde evdeki pozitif enerji seviyesinin artması ile birlikte daha sağlıklı bir uyku düzenine de sahip olabilirsin.

Detaylı temizliği aksatma

ev, pozitif, olumlu, enerji, temizlik

Evindeki pozitif enerji seviyesini artıracak bir diğer yöntem de evin detaylı ve sık sık temizlenmesidir. Kir ve toz ile örtülmüş ortamların pozitif enerjiyi olumsuz bir biçimde etkileyeceği hesaba katıldığında özellikle evde fazla kullanılan bölümlerin sık sık ve detaylı temizlenmesinde fayda var. Bu sayede hem evindeki pozitif enerjiyi artıracaksın hem de negatif frekansların uzaklaşmasını sağlayacaksın.

Tütsülerden yardım al

ev, pozitif, olumlu, enerji, tütsü

Evdeki pozitif enerjiyi artırmak için zaman zaman farklı felsefelere ve materyallere ihtiyaç duyabilirsin. Ortamın enerjisini temizleyen adaçayı ve Palo Santo gibi stres seviyesini azaltan ve zihnine pozitif enerji katan tütsülerden yardım alabilirsin. Ayrıca Feng Shui anlayışını da evinde uygulayabilirsin. Doğadaki renkleri ve yaşam enerjisini yaşam alanına uyarlayabilirsin.

Bitkileri gücüne inan

ev, pozitif, olumlu, enerji, bikitler

Ev bitkilerinin pozitif enerjiyi artırdığı ve enerjinin kalitesini yükselttiği biliniyor. Havayı temizleyen ve daha fazla oksijen üreten sukulent, aloe vera ve lavanta gibi farklı bitkiler ile hem evinin dekorasyonunu zenginleştirebilirsin hem de evindeki pozitif enerjiyi artırabilirsin.

Enerji tüketimine dikkat et

ev, pozitif, olumlu, enerji, enerji tüketimi

Evdeki pozitif enerjiyi artırmak için enerji tasarrufuna önem vermelisin. Evde kullandığın elektrik, su ve ısı enerjilerini minimuma indirmelisin. Aksi takdirde gereksiz enerji kullanımı enerji yoksunluğunu da beraberinde getirecektir. Ayrıca kullanmadığın eşyaları da evinden uzaklaştırmalısın. Bu sayede pozitif enerji için evinde daha fazla yer açmış olacaksın.

Kaynak: pepapp

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.