Ana içeriğe atla

Aile

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Evde Kullanılmayan Eşyalardan Kurtulmanın Yolları
Evde Kullanılmayan Eşyalardan Kurtulmanın Yolları

iyihisset.com

17 Nis 2021

eski, eşya, ev, dekorasyon, çizme

Hepimizin evlerinde kullanmadığımız onlarca eşya, bizlerle birlikte uzun yıllar boyunca yaşar ve zaman zaman bunlardan bazıları gelecek nesillere de aktarılır. Modası geçmiş, teknolojisi eskimiş, uzun zamandır kimse tarafından ellenmemiş birçok eşya bir hayat yükü olarak sana eşlik ediyor olabilir. Evde daha fazla vakit geçirdiğimiz ve pandemi yasakları ile dışarıya çıkamadığımız bu dönemde sen de evdeki eşyalarından kurtulmak ister misin? Bunların bazılarını farklı amaçlarla değerlendirebilir, hatta bazılarından yeni dekoratif sanat eserleri bile yaratabilirsin. İşte işine yarayacak birkaç öneri…

Kitaplardan dekoratif bir köşe yaratabilirsin

eski, eşya, ev, dekorasyon, kağıt, duvar

Uzun yıllar boyunca, hatta önceki nesillerden kalan kitaplar, zaman içerisinde evde çok fazla yer tutmaya başlayabilir. Kitapların her biri paha biçilmezdir ama eski ve yıpranmış olanlarını atmak yerine onlardan dekoratif süsler yaratabilirsin. Örneğin sağlam kalan sayfalarını tek tek koparıp onlardan yeni şekiller yaratabilir ve bunları evin farklı yerlerinde kullanabilirsin.

Eşyaları bir kısmını satarak değerlendirebilirsin

eski, eşya, ev, dekorasyon

Senin kullanmadığın ve uzun zamandır da ellemediğin birçok eşya halen kullanılabiliyor olabilir. Bunun için hem evdeki eşyaların bir kısmından kurtulmak hem de bunu biraz da olsun gelire dönüştürmek için onları satabilirsin. İyi olanlarından bazılarını yakın çevren başta olmak üzere, farklı internet sitelerini de kullanarak satman mümkün.

Evin her yerini çiçekler sarsın

eski, eşya, ev, dekorasyon, saksı, çiçek

Evde kullandığın birçok eşyayı yeniden değerlendirmenin en güzel yollarından biri de onları çiçek süslemeleri için değerlendirmektir. Kullanmadığın kavanozlar, sepetler, kovalar gibi birçok eşyayı biraz elden geçirerek saksı olarak kullanman mümkün.

Beyaz eşyalardan kurtulmak seni çok rahatlatacak

eski, eşya, ev, dekorasyon, beyaz eşya, bulaşık makinesi

Evin içerisinde en çok yer tutan eşya gruplarında biri de eski beyaz eşyalardır. Kullanılmayan beyaz eşyalarını varsa depona yoksa evin içersinde bir bölüme koyar ve unutursun. Bu da belirli bir süre sonra evin içerisinde istenmeyen bir yüke sebep olabilir. Bundan kurtulmak için de bu eşyaların bir kısmını ihtiyacı olanlara verebilir ya da satabilirsin.

 Bisiklet eski ama halen iş yapar

eski, eşya, ev, dekorasyon, bisiklet, duvar

Eski ve kullanmadığın bisikletin de güzel bir dekoratif eşya olarak evini ya da iş yerini süsleyebilir. Uzun süre kullanılmayan bisikletler zaman içerisinde paslanıp tekrar sürülemez hale gelebilir. Bu durum başına geldiğinde sen de bu yükü üzerinden atmak için eski bisikletini hayal gücüne göre farklı ve yaratıcı şekilde yeniden değerlendirebilirsin.

Şapkanı da değerlendirebilirsin

eski, eşya, ev, dekorasyon, şapka

Evde ciddi yük yaratan en büyük unsurlardan biri de eski ve artık kullanılmayan kıyafetlerdir. Bunların bir kısmını çevrene vererek tekrar kullanılmasını sağlayabilirsin. Ancak bazılarını ayırıp dekoratif ev eşyalarına dönüştürmen de mümkün.

 

 

 

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Aile yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.