Evde Kaldığın Dönemde Evini Güzelleştirmenin Yolları

Buradasınız

Sev 06 Mayıs 2021

ev, dekorasyon, güzelleştirme, duvar, renk

Pandemi yasakları devam ediyor. İş yaşamı, özel hayatımız ve eğitimlerimiz uzaktan ve online olarak devam ederken sosyal izolasyonu korumak ve sağlığımıza dikkat etmek için hepimiz evlerimizde kalmayı sürdürüyoruz. Geçici olduğunu umut ettiğimiz ve bir an önce sona ermesini arzuladığımız bugünlerde, evlerimizde daha sık vakit geçirirken hepimiz nasıl vakit geçireceğimizi ve bu vakti daha verimli doldurabileceğimizin de yollarını arıyoruz. İşte bugünleri verimli geçirmeni sağlayacak ve salgının bizi daha fazla zaman geçirmeye zorladığı evlerimizi daha güzel, dekoratif ve keyifli yapmana yardımcı olacak birkaç tüyo...

Yaz günleri için balkonu dekore edebilirsin

ev, dekorasyon, güzelleştirme, balkon, çiçek, masa, sandalye

Yaz aylarının hemen başında balkonunu yeniden tasarlamaya ve dekore etmeye ne dersin? Daha sıkça vakit geçireceğin ve sıcak yaz günlerinde gününün büyük bir bölümünü harcayacağın balkonun için yeni birtakım şeyler düşünebilirsin. Balkonunda biraz daha geniş ve ferah oturma alanları açabilir, ev dışına çıkamasan da çiçeklerle balkonunu süsleyebilirsin. Evden çalışma ve eğitim döneminde olduğumuz için balkonunu bir ofis ya da sınıf gibi de düşünmen yararına olacaktır. Bunun için de konforlu ve verimini artıracak hamleler yapabilirsin.

Aynaların gücünden yararlan

ev, dekorasyon, güzelleştirme, duvar, ayna, beyaz

Dekorasyon demek sadece estetik ve güzel olacak, hoşuna gidecek şeyler yapman demek değildir. Evini güzelleştirirken aynı zamanda fonksiyonel olarak işine yarayacak adımlar da atabilirsin. Bunun için aynalar biçilmiş kaftan misali işine yarayabilirler. Evinin farklı noktalarında, uygun yerlerde aynaları kullanarak hem ışığı evin içine daha fazla yayabilir hem de daha geniş bir ortam algısı yaratabilirsin. Böylelikle evde kaldığın vakitte duvarların da üstüne üstüne gelme hissiyatından bir nebze olsun kurtulabilirsin.

Perdelerini değiştirme vakti gelmedi mi?

ev, dekorasyon, güzelleştirme, duvar, perde, beyaz, ışık

Perdeler de evin en önemli dekoratif parçalarından biridir. Evde geçirdiğin vakitte hem biraz oyalanmak hem de evini güzelleştirmek istersen perdelerine de bir göz gezdirmen de fayda var. Evin içine daha fazla ışık alacak şekilde perdelerini organize edebilir, daha açık renklerde olanlardan tercih edebilirsin. Yaz aylarına geldiğimiz ve pencerelerde daha fazla açık duracağı için bazı noktalarda perdeleri tümden kaldırman da bir seçenek olabilir.

Kapı kolları ve tutamaçlarını unutma

ev, dekorasyon, güzelleştirme, kapı, tutamaç, kapı kolu

Çoğunlukla evin içerisinde gözden kaçan ve bir süre gözün alışıp kanıksadığımız bir diğer nesne de kapı kolları, tutamaçlardır. Sanki evle birlikte varmış ve hiçbir zaman değişmeyecek gibi duran bu parçaları da şimdi gözden geçirme vakti olabilir. Daha dekoratif, diğer eşyalarla uyumlu ve göze hoş görünecek bir seçim yapabilirsin.

Oturma odasını baştan aşağı değiştirmeye ne dersin?

ev, dekorasyon, güzelleştirme, oturma odası, ev eşyası

Evde kalınan dönemde en çok vakit geçirdiğimiz yerlerin başında oturma odaları geliyor. Eskiden sadece dinlenmek, eğlenmek ya da sohbet için buluştuğumuz bu mekanlar artık bir ofis ya da sınıfa da dönüşmüş durumda. Birçok kişi için oturma odaları, günün büyük bir bölümünü geçirdikleri mekanlara dönüştü. Bunun için sen de oturma odanı yeni baştan dekore edebilir, kendine öze çalışma alanları yaratabilir, çalışma masanı buraya taşıyabilir ve biraz da dekoratif dokunuşlar yapabilirsin.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.