Evde Kaldığın Bu Dönemde Bahar Temizliği İçin 6 Öneri

Buradasınız

Sev 11 Nisan 2021

bahar, temizlik, temizlik malzemeleri

Güneş ışıklarını daha çok hissetmeye başladığın, tezgahlardaki meyvelerin yaz meyvelerine döndüğü bu dönemde kendinin ve sevdiklerinin sağlığını korumak için evdesin. Hazır havalar ısınıyorken ve sen evdeyken bahar temizliği yapmaya karar vermiş olabilirsin. Ağır kıyafetleri kaldırırken, kışın ağır havasını evden arındırmak istersen bazı öneriler işini kolaylaştırabilir. Eğer sen de hazır evdeyken bahar temizliği yapmaya karar vermişsen senin için hazırladığımız önerilere bir göz atabilirsin.

Önce plan yap

bahar, temizlik, ev, kadın, çocuk, salon

Evin hangi bölümünü nasıl bir düzenlemeyle ne zaman temizleyeceğinin programını oluştur. Böylelikle “nereden başlayacağım, nasıl başlayacağım?” gibi sorularla boğuşmamış ve stres yaşamamış olursun. Bahar temizliği oldukça detaylıdır ve bunun birkaç gün süreceğini unutmamalısın.

Temizliğe dolaplardan başlayabilirsin

kadın, bahar, temizlik, geri dönüşüm

Bahar temizliğinin bir parçası olan dolap temizlikleri senin daha çok motive olmana yardımcı olur. Ağır kıyafetleri kaldırmak, kullanmadıklarını ayırmak ruhuna çok iyi gelecek. Bu sebeple ilk iş olarak kıyafet dolaplarından başlayabilirsin.

Mutfaktan korkma

kadın, bahar, temizlik, mutfak

Bahar temizliğinin en detaylı ve zaman alan kısmı genellikle mutfak temizliğidir. Sakın gözünü korkutma. Buranın temizliğine de kendi içinde planlarsan işlerini kolaylıkla halledebilirsin. Temizliğe üst dolaplardan başla. Üst dolaplar genelde kiler gibi kullanılır. Bu sebeple tarihi geçmiş ürünleri, kelebek yapabilecek olan ürünleri ayırıp temizle.

Banyo

kadın, bahar, temizlik, banyo

Banyoları zaten günlük olarak temizliyorsun bu sebeple burası en az vaktini alacak yer. Burada dolaplarda bulunan kozmetik ürünlerini tarihlerine, kullanıp kullanmadığına göre ayırmakta işin eğlenceli kısmı. Fayansları da güzelce silersen burada işin çabuk biter.

Yaşam alanlarının temizliği

bahar, temizlik, ev, aile

Gün içinde oturma odan, yatak odan ve çalışma odan en çok vakit geçirdiğin yerler. Buraları temizlerken düzenleriyle oynamak, bazı eşyaları elden çıkarmak evin enerjisini tazeler ve seni de olumlu etkiler. Bu alanlarda işe perdelerden başla, camlarla devam et ve sonra odaya dön.

Bitkilerini de tazelemeyi unutma

bahar, temizlik, çiçek, ev

Bitkilerin de evinin bir parçası ve onları da bahar temizliğine dahil etmen gerekir. Bitkilerin saksılarını ve saksı altlarını temizleyebilir, bitki topraklarını tazeleyebilirsin. Bitkilerinin yapraklarını seyreltilmiş sirkeli suyla silerek böceklenmesini engelleyebilirsin.

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.