Evde Hayatı Kolaylaştıracak 6 Cihaz

Buradasınız

Sev 06 Nisan 2020

Teknolojik gelişmeler ve dijital dönüşüm olağanüstü bir hızla gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle 5G ve IoT teknolojilerinin geliştirilmesi ve cihazların birbirleri ile iletişim kurabilme yetisi kazanması birçok yönden hayatımızı kolaylaştırmayı başardı. Sizler için evde hayatı kolaylaştıracak 6 cihazı araştırdık.

Akıllı asistanlar

Son dönemlerde popülaritesi giderek artan ve büyük yatırımlar alan akıllı asistanlar, evde bizlerin en büyük kişisel yardımcısı olarak ön plana çıkıyor. Bu asistanlara herhangi bir akıllı cihaz üzerinden veya sesli bir biçimde komut verebilirsiniz. Ayrıca akıllı asistanlar birçok farklı işi de aynı anda yapabilme özelliğine sahip.

Akıllı Süpürge

Evdeki en büyük sorumluluklarımızdan biri de temizlik yapmaktır. Ancak akıllı süpürgeler bu işlemi daha kolay bir hale getiriyor. Cihazı çalıştırmaya başladığınız andan itibaren cihaz belirli bir algoritma üzerinden evi temizlemeye başlıyor. Bu sayede zaman ise size kalıyor.

Ebeveyn Telsizi

Çocuk bakımı ve çocuk yetiştirmek ebeveynlerin en büyük sorumluluklarından biridir. Dolayısıyla çocukların gelişimini sağladığı dönemlerde ekstra bir hassasiyet gösterilmesi gerekiyor. Bu noktada ebeveyn telsizleri ön plana çıkıyor ve evde hayatı kolaylaştıran cihazlar arasında yer alıyor.

GPS Takip Cihazı

GPS takip cihazı ise evdeki sevimli dostlarımıza yönelik kullanılan bir cihazdır. Özellikle evde olmadığınız zaman dilimlerinde evcil hayvanınızı takip etmenizi sağlayan bu cihaz sizlere büyük bir avantaj sağlıyor.

Akıllı Saat

Son dönemlerde akıllı saat teknolojisi de gelişimini tüm hızıyla sürdürmeye devam ediyor. Diğer teknolojik cihazlarınızı akıllı saatinizle entegre edebilirsiniz ve çeşitli komutlarla cihazlarınızı yönetebilirsiniz. Akıllı saatler de evde hayatı kolaylaştıran ürünlerin arasında yer alıyor.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.