Evde Ailece İzlenecek 5 Harika Film

Buradasınız

Sev 25 Aralık 2020

Ailenizle beraber film izlemek istiyor ama film bulmakta zorlanıyorsanız tam yerine geldiniz. Yönetmenleri, senaryoları, kadroları ve kalplerde bıraktıkları izler ile öne çıkan ve ailece izlenebileceğiniz 5 filmi sizler için derledik. Keyifli seyirler…

Toy Story - Oyuncak Hikayesi serisi

İlk olarak harika bir animasyon serisi ile başlayalım. 1995 yılında gösterilen ilk filmiyle Oyuncak Hikayesi serisi, Andy’nin etrafta kimse yokken canlanan oyuncakları üzerinden son derece sıcak bir hikaye anlatıyor. Tamamı bilgisayar animasyonu olarak çekilen ilk film olan Oyuncak Hikayesi'nin devam filmi 1999'da, üçüncü filmi ise 2010'da izleyiciyle buluştu. Toy Story 3, hem animasyon dalında hem de en iyi şarkı dalında Oscar ödülünün sahibi olarak dikkatleri üstüne çekti. Serinin son ve dördüncü filmi ise 2019 yılında gösterime girdi.

Forrest Gump

Amerikalı ünlü oyuncu Tom Hanks’in sinema dünyasına damga vuran filmlerinden biri olan Forrest Gump, Winston Groom tarafından aynı adla yayımlanan romandan esinlenerek çekildi ve 1994 yılında izleyiciyle buluştu. Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise ve Sally Field gibi başrol oyunculuklarıyla da dikkat çeken Forest Gump, zeka seviyesi düşük olan bir erkeğin hayatını ele alıyor. Zeka seviyesi nedeni ile devlet okullarına girmekte bile zorlanan Forrest Gump, inanılmaz başarılara imza atıyor ve izleyiciyi hayal edemeyeceği bir dünyaya götürüyor.

Moonrise Kingdom - Yükselen Ay Krallığı

Kendi tarzıyla ve özgün hikaye anlatışıyla Hollywood’un yıldız yönetmenlerinden biri olmayı başaran Wes Anderson'ın filmi Moonrise Kingdom, birbirinden ünlü oyunculardan oluşan kadrosu ile yine yönetmenin kendine has tarzını anlatan bir film. 1965 yılında geçen filmde, yaşadığı kasabadan kaçan ve sonrasında birbirine aşık olan iki çocuğun hikâyesi izleyiciyle buluşuyor.

Little Miss Sunshine - Küçük Gün Işığım

Oasis, R.E.M ve Red Hot Chili Peppers gibi ünlü grupların müzik videolarını yönetmiş olan Jonathan Dayton ve Valerie Faris'in yönetmenliğini yaptığı 2007 yapımı film, bir yol hikayesini izleyiciyle buluşturuyor. Hoover ailesinin bir minibüse doluşup ailelerinin en küçük bireyinin hayalini gerçekleştirmek için California’ya doğru yola çıkmalarını anlatan bu harika filmde Steve Carell, Toni Collette, Greg Kinnear oyunculuklarıyla göz dolduruyor.

Wonder - Mucize

Julia Roberts, Owen Wilson, Jacob Tremblay, Mandy Patinkin ve Daveed Diggs gibi ünlü isimlerin yer aldığı 2017 yılı yapım, insanın içini ısıtan, umut veren bir hikâye anlatıyor. Fiziksel özellikleri dolayısıyla iletişim kurmakta zorlanan, yaşıtları tarafından soyutlanan ve bundan dolayı sürekli bir kask ile gezen Auggie'nin yaşadıkları ve ailesinin çabaları izleyiciyi derinden etkiliyor.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.