Ev Taşırken İşinizi Kolaylaştıracak 7 Pratik Öneri

Buradasınız

Sev 18 Ocak 2017

Taşınmak bazen dünyanın en karmaşık işi halini alabiliyor. En basitinden işe nereden nasıl başlayacağına karar vermek bile insanın gözünde büyüyor. Ev taşırken işlerin kolayca yoluna girmesi için bu öneriler size yardımcı olabilir. 

1. Liste Yapın

Her şeyi belli bir düzene koymanın en pratik yolu liste yapmaktır. Örneğin nelerin öncelikli paketleneceği, nelerin hangi kutulara konacağı gibi…  Her bir kalem işi bitirdiğinizde üzerini çizmek, size hem keyif verecek hem de yükünüzün hafiflediğini hissettirecek.

2. İhtiyacınız Olan Malzemeleri Elinizin Altında Bulundurun

Vaktinizi boşa harcamamak adına ev taşırken ihtiyacınız olacak eşyaları kolay ulaşılabilir bir yere koyun. İhtiyacınız olabilecek malzemelerse şöyle: Farklı ebatlarda boş koliler, koli üzerine içlerinde ne olduğunu yazabilmeniz için kalem, koli bandı, makas, çöp torbası, çöp kovası vb.

3. Temizlik Malzemelerinizi Hazır Edin

Eşyalarınızı kolilemeye başlamadan önce temizlik malzemelerinizi hazır edin. Nedir bunlar? Kağıt havlular, çok amaçlı temizlik deterjanı, toz bezleri vs. Böylelikle eşyalarınızı kolilere yerleştirmeden önce temizleyebilir ve yeni evinizde hemen yerlerine yerleştirebilirsiniz.
4. Birini Tamamlamadan Diğerine Geçmeyin

Evi toparlarken hız kazanmanın bir yolu da kapatılmamış koli karmaşasının önüne geçmektir. Bir koliyi hazırlamaya başladıysanız onu tamamlayıp bantlamadan hatta üzerine içinde ne olduğunu yazmadan bir diğerine geçmeyin. Bu şekilde daha organize şekilde ilerlersiniz.

5.Kolilerinizi Kategorize Edin

Kolilerinizin üzerine içlerinde nelerin olduğunu yazarken onları kategorize ettiğinizden emin olun. Örneğin mutfakta yer alacak kırılabilir eşyalarınızı paketlediğiniz koli üzerine “Mutfak- Kırılacak” gibi ibareler yazabilirsiniz. Ya da kitaplarınızı koyduğunuz koli üzerine “Oturma Odası-Kitaplar” şeklinde yazabilirsiniz. Böylece kolileri açarken de rahat edersiniz.

6. Hazırladığınız Kolileri İlgili Odalara Koyun

Ev taşırken bir önemli kolaylık da hazırladığınız kolilerin yeni evinizde hangi odaya ait olduğunu belirlemek. Böylece koliyi ait olduğu odada açarak hem evdeki karmaşadan kurtulur hem de daha kısa sürede eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.

7. En Çok İhtiyacınız Olan Kolilerden Başlayın

Yeni evinize geldiniz. Evin içindeki onlarca koli size bakıyor siz de onlara bakıyorsunuz. Ama neyse ki içlerinde ne olduğunu üstlerine yazmıştınız. Bu nedenle işe öncelikli ihtiyaçlarınızın olduğu kolileri açmaktan başlayın. Kıyafet, çarşaf, mutfak eşyaları hatta tuvalet/banyo malzemeleri gibi…

Bu aralar taşınmayı planlıyorsanız Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası tam size göre. Bu sigortayla kendinizi ve sevdiklerinizi kazalara karşı güvence altına alırken Cigna Ayrıcalıklar Kulübü üyesi olarak kombi bakımı, klima bakımı, halı yıkama hizmetlerinden yılda birer kez ücretsiz yararlanabilir, ev temizliği, ev taşıma, ev tadilat hizmetlerinde %40’a varan indirimlerden faydalanabilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.